Wielkość liter

19 czerwca 2022 r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na KUL. Wychodząc z kościoła można wesprzeć tę szacowną uczelnię swoją ofiarą.

 • Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 11.00 z Litanią do Serca Pana Jezusa. Wieczorem nie będzie Nieszporów. Jutro i w następne dni o godz. 18.00.

 • Trwają przygotowania młodzieży do Bierzmowania. dzisiaj ostatnie przed wakacjami spotkanie o godz. 12.30. Po wakacjach wszystkie spotkania będą zawsze w czwartą Niedzielę miesiąca.

 • Centrum każdej Niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 • Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium ostatnie przed wakacjami, spotkanie Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • W czwartek, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 w intencji ojców. Tego dnia liturgicznie obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Będzie to dzień Imienin naszego Ks. Proboszcza. Życzenia od parafian Ks. Proboszcz przyjmie w czwartek o godz. 17.00 w Oratorium pod kościołem.

 • W tym dniu również będzie zakończenie oktawy Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Tradycyjnie będzie też błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Na godz. 8.00 zapraszamy młodzież, osoby dorosłe i Bractwo Św. Wojciecha do przystrojenia czterech ołtarzy. Działkowiczów prosimy o kwiaty do przyozdobienia.

 • Nabożeństwo czerwcowe od piątku o 7.00 i 17.30. Przy Krzyżu codziennie o 20.30.

 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. jak w każdy dzień powszedni. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II będzie to Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odmówimy AKT WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA.

 • Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, katechetki i katechetów na Mszą Św. o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 • Decyzją Ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego, nasz Ks. Wojciech został mianowany Proboszczem Parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Grodzisku. Obowiązki proboszcza przejmie 3 lipca. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00 podziękujemy Ks. Wojciechowi za czteroletnią pracę w naszej parafii.

 • Zapraszamy młodych ludzi w szeregi Akcji Katolickiej. W każdą I-szą środę miesiąca o godz. 18.00 Msza Św., po niej spotkanie w sali konferencyjnej.

 • W dniach 25-26 czerwca (sobota, niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 25 czerwca (nową trasą, z noclegiem w Sokółce) ze Świętej Wody o godzinie 7:00. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 26 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:30 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Białostockiego Józefa Guzdka. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji PACZKA DLA UKRAINY. Od wybuchu wojny w Ukrainie Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazała już ponad 30 ton żywności, środków higienicznych i artykułów medycznych. Ciągle potrzebna jest przede wszystkim żywność. Prosimy o włączenie się do akcji przez przygotowanie paczek, o wadze do 18 kg i maksymalnych wymiarach 53x40x30 cm. Można je dostarczać do kancelarii.

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w I-sze piątki miesiąca o godz. 16.30, codziennych o 7.30 oraz w Niedziele o godz. 19.15.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców przy ul. Chrobrego 5E i 5F.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Wacławie, Helenie i Barbarze za dekoracje kwiatowe.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do dokończenia zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Prosimy RODZICÓW, aby nie pozwalali swoim dzieciom na korzystanie z telefonów do gier komputerowych w czasie Mszy Św.

 • Przypominamy, że we wszystkich chrześcijańskich świątyniach mężczyzn i chłopców obowiązuje zdjęcie przykrycia głowy. Obserwujemy niepokojące zjawisko, że mali chłopcy są w kościele w czapkach. Przypominamy rodzicom w tej sprawie.

 • Informujemy, że osoby spóźniające się na Mszę Św., a nie są obecne na Liturgii Słowa Bożego, nie mogą na tej Mszy Św. przystąpić do Komunii Św.

 • Apelujemy do rodziców dzieci, by ustępowały miejsc siedzących osobom starszym.

 • Do całości Mszy Św. należy ostatnia pieśń – na wyjście. Pozostańmy jeszcze w kościele na śpiew tej pieśni.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • wtorek – Św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.