Wielkość liter

3 kwietnia 2022 r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiejsza Niedziela jest pierwszą Niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Program Rekolekcji jest dostępny na plakatach i na stronie internetowej naszej Parafii. Dzisiaj jest niedzielny porządek Mszy Św. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i młodzieży. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św., dzieciom klas I-szych. Za tydzień klasy II-gie.

 • Dziś, w piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

 • Jutro i we wtorek Msze Św. o godz.:6.30; 8,00 (dzieciom i młodzieży) 9.30; 16.30 i 18.00. We wtorek jeszcze raz zapraszamy dzieci na Drogę Krzyżową o godz. 17.15. We wtorek za udział w tegorocznych rekolekcjach, można będzie zyskać Odpust Zupełny.

 • W środę po Mszy wieczornej Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do Oratorium na spotkanie. Rekolekcje Wielkopostne KIK-u rozpoczną się za tydzień W naszym kościele. Więcej informacji na plakatach.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.15. Modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Przed kościołem za zgodą Ks. Proboszcza będą rozprowadzane palmy. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

 • Od przyszłej Niedzieli na okres świąteczny będą otwarte balkony na Mszach Św. o godz.9.30 i 11.00 oraz na nabożeństwach wieczornych w Triduum Paschalne.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęconego zbliżającym się świętom wielkanocnym. Pomocą w ich owocnym przeżyciu może być przewodnik po Triduum Paschalnym, zatytułowany "Trzy Święte Dni". Zamieszczona jest też rozmowa z dyrektorem Caritas Archidiecezji Białostockiej, na temat pomocy udzielanej Ukrainie.

 • W kwietniu świętujemy również Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przypomina nam, że Miłosierdzie Boże jest ostatnią deską ratunku dla całej ludzkości. Z jednego z artykułów możemy dowiedzieć się o tzw. agnuskach, malutkich obrazach Jezusa Miłosiernego, które ks. Sopoćko rozprowadzał w czasie II wojny światowej. Agnuski, w nowocześniejszej formie z modlitwami w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim, docierają dziś w dużych ilościach do walczących żołnierzy, do cierpiących i umierających.

 • Prasę nabywamy pod chórem, w zakrystii i w Biurze Radia Maryja.

 • Można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego - do skarbonek w kościele, zakrystii i w kancelarii.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza na rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej (od 16 roku życia) organizowane w dniach 22 – 24 kwietnia. Szczegółowe informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie internetowej Seminarium Duchownego.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej, wzorem lat ubiegłych, przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Chcemy w ten sposób zachęcić nie tylko dzieci, ale całe rodziny do włączenia się w to dzieło miłosierdzia. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności oraz składając ofiarę do skarbonki rodzice mogą dać dobre świadectwo swoim dzieciom. Skarbonka jałmużny wielkopostnej ma bowiem przede wszystkim zadanie wychowawcze: uczenie się wyrzeczenia i dzielenia się dobrami z potrzebującymi, poświęcenie im czasu. W tym roku akcja posiada znany nam skądinąd tytuł „Czas Miłosierdzia”, kładziemy w niej akcent na poświęcenie swojego czasu seniorom. Skarbonki i koperty przyniesiemy do kościoła za tydzień w Niedzielę Palmową.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej włącza się do ogólnopolskiej akcji Caritas Polska „Paczka dla Ukrainy”. Proszę o zapoznanie się z konkretną listą produktów, według której należy przygotować paczkę. Lista dostępna jest na wszystkich tablicach przy kancelarii i w samej kancelarii. Są na niej głównie artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, a także artykuły higieniczne. Ważne, aby waga paczki nie przekraczała 18 kg. O ile to możliwe, paczki przynosimy do sali na parterze plebanii.

 • W naszej świątyni od dzisiaj jest wystawiony „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Kosz jest ustawiony z lewej strony przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • Rekolekcje Wielkopostne parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 3-5 kwietnia, niedziela - poniedziałek - wtorek, w Archikatedrze Białostockiej. Msza św. codziennie o godz. 18.00. Rekolekcje pod hasłem "Miłość i Światło" poprowadzi Jezuita, o. Bartłomiej Hućko. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak są odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • W sobotę od godz. 10.00 Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Osoby chore zgłaszamy dzisiaj w zakrystii w tygodniu w kancelarii.

 • W marcu odeszli od nas do Pana:

 • Todryk Józefa, l.99, ul. Warszawska
 • Puciłowski Lucjan, l.85, ul. Mieszka I
 • Rybicki Stanisław, l.88, ul. Chrobrego
 • Zatorska Regina, l.90, ul. Chrobrego
 • Staniszewska Krystyna, l.90, ul. Chrobrego
 • Butkiewicz Alicja, l.68, ul. Chrobrego
 • Bartosz Wiera, l.78, ul. Branickiego
 • Nowakowska Janina, l.86, ul. Warszawska
 • Barynów Tadeusz, l.73, ul. Chrobrego
 • Nizińska Jadwiga, l.85, ul. Chrobrego
 • Pełszyński Tadeusz, l.81, ul. Św. Wojciecha
 • Korpacz Helena, l.88, ul. Św. Wojciecha
 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do dokończenia zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców przy ul. Chrobrego 3B i 3C. Ponownie zapraszamy Koła Żywego Różańca, Akcję Katolicką, Parafialny Zespół CARITAS i Grupę Intronizacyjną w sobotę na godz. 8.00 do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Dziękujemy obu Panom Krzysztofom za wczorajsze odśnieżanie oraz grupie mężczyzn za zasłonięcie krzyży.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 15 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Wkrótce rozpoczną się przygotowania młodzieży do Bierzmowania. Pierwsze spotkanie klas VIII- ych młodzieży i rodziców będzie 8 maja. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.30. Zapraszamy też kandydatów nieco starszych, którzy jeszcze nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania. Wszyscy kandydaci na pierwsze spotkanie mają przynieść zaświadczenia potwierdzające ich uczestnictwo na katechezie w swojej szkole.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Przypominamy, że we wszystkich chrześcijańskich świątyniach mężczyzn obowiązuje zdjęcie przykrycia głowy.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa "0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00 – 18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej www.szkola.misjonarki.pl.

 • Przedszkole Familijne i Szkoła Podstawowa STER, które łączą wysoki poziom nauczania z wychowaniem w wartościach chrześcijańskich, prowadzą nabór do przedszkola oraz klas I, II, III i IV szkoły podstawowej. Trwają dni otwarte. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.