Wielkość liter

30 maja 2010 r. - 9 Niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy
 • Dziś, 60 - lecie Kapłaństwa obchodzi pierwszy Proboszcz naszej Parafii Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Dziękczynną Mszę św. odprawi o godz. 11:00. Polecamy modlitwom Dostojnego Jubilata.

 • Dziś także przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc powodzianom. Dziękujemy wolontariuszom Caritasu za pomoc w zbiórce.

 • Dziś, na zakończenie Dni Maryjnych, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 19:15 Koncert Chóru Uniwersyteckiego pod dyrekcją p. prof. Edwarda Kulikowskiego. Kończymy również miesiąc maj, dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach majowych a zwłaszcza członkom Rycerstwa Niepokalanej za prowadzenie nabożeństwa pod Krzyżem Jubileuszowym.

 • We wtorek, 1. VI. - Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 7:00 i po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele i święta - o godz. 17:30, przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20:30 Nabożeństwo poprowadzą Członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego.

 • W środę po Mszy wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, zaś w auli AWSD KIK organizuje film i wykład o Ks. Jerzym Popiełuszko. O godz. 19:00. w czwartek spotkanie Grona Przyjaciół AWSD, w piątek spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkania są otwarte, zapraszamy chętnych.

 • We zwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele: godz. 6:30, 8:00 i 9:30 - potem bierzemy udział w procesji Bożego Ciała, by swoją obecnością zamanifestować wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Po Mszy wieczornej w czwartek procesji nie będzie, ale potem będzie procesja przez całą oktawę, którą zakończymy w następny czwartek.

 • I - czwartek, - Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na Różaniec o godz. 17:00, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne a zwłaszcza za nowych kapłanów wyświęconych 28. V. o godz. 11:00 w Bazylice,

 • I - piątek, nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Godzina Miłosierdzia Bożego - 15:00,

 • I - sobota, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, godz. 7:00, Różaniec Fatimski - 15:00.

 • W dniach 2-10 czerwca 31 lat temu gościliśmy pierwszy raz na naszej ziemi Ojca świętego Jana Pawła II - sięgajmy do treści nauczania papieża.

 • Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji: „Marzycielska Poczta”, która polega na pisaniu listów do chorych dzieci. W ten sposób możemy tym dzieciom sprawić wiele radości. Szczegółów można dowiedzieć się u wolontariuszy KSM pod kościołem po Mszy o godz. 9:30, 11:00 i 12:30.

 • Za tydzień obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Wolność. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Członkom Rycerstwa Niepokalanej dziękujemy za pomoc w zbiórce.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 przeżyjemy uroczystości beatyfikacyjne Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszko. Msza św. transmitowana przez TV z Warszawy nie spełni obowiązku niedzielnej Mszy św. W naszym kościele porządek Mszy jest niedzielny, odwołujemy tylko procesję eucharystyczną. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Warszawy, kontakt z Biurem Radia Maryja. W kancelarii są do nabycia karty wstępu na uroczystość.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.