Wielkość liter

30 stycznia 2022 r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Papież Franciszek w październiku 2021 r. zainaugurował w Kościele Synod powszechny. Jest on inny od poprzednich, gdyż katolicy z całego świata mogą wziąć w nim udział. Temat Synodu „W Stronę Kościoła Synodalnego – Komunia, Uczestnictwo, Misja” rozwinięty został w pytaniach, jakie Papież zaleca, by sobie zadać. Każdy jest zaproszony, aby udzielić odpowiedzi na postawione pytania; uzupełnić kwestionariusz i odesłać go drogą elektroniczną albo złożyć w wersji papierowej (w kancelarii parafialnej). Na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce SYNOD można znaleźć sam kwestionariusz, jak i treści odnoszące się do Synodu. Zaangażujmy się w Synod i zaprośmy do Synodu, jak największą rzeszę wiernych, dla dobra Kościoła, który tworzymy.

 • Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 • Na stoisku z prasą można nabywać gromnice. Rozprowadzamy je we własnym zakresie, dlatego Ks. Proboszcz nikomu nie udzielił pozwolenia na sprzedaż przed kościołem. Świece odpowiednio przygotujmy, by nie zalać woskiem ławek.

 • W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Począwszy od IX w.,wierni przynoszą w tym dniu do kościoła świece, które symbolizują Chrystusa - „jedyną Światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Św, z poświęceniem świec w naszej świątyni o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Prosimy nie spóźniać się, gdyż poświęcenie gromnic będzie na początku Mszy Św.

 • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę tego dnia będą przeznaczone na wsparcie zakonów klauzurowych.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej zebranie Akcji Katolickiej w Sali Konferencyjnej na plebanii. Zapraszamy chętnych w szeregi tej Akcji. O godz. 19.00 w Oratorium pod kościołem, Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie z Biblią.

 • W czwartek będzie rozbierany żłóbek i świąteczna dekoracja. Serdecznie zapraszamy na godz. 8.00 – osoby dysponujące wolnym czasem, także dzieci i młodzież oraz Bractwo Św. Wojciecha.

 • W czwartek wspomnienie Św. Błażeja i błogosławieństwo gardła świecami, zwanymi Błażejkami. Imieniny obchodzi nasz organista Błażej.

 • W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15.
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec fatimski. W sobotę z racji wspomnienie Św. Agaty na wszystkich Mszach Św. poświęcimy chleb, wodę i sól.
 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Polecamy styczniowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego tematem jest Chrzest Św, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Od Nowego Roku zmieniła się cena tego pisma.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Od wielu lat przy naszym kościele jest zamontowany stelaż na REKLAMY. Jest do wykorzystania. Zgłoszenia prosimy kierować pod nr tel.: 604 342 553

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą do wszystkich parafian o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS 0000269579 można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas.

 • W dniach 4-6 marca br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odnowić swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Modlińskiej 6; 10; 12.

 • Również w sobotę na godz. 8.30 zapraszamy Czcicieli Miłosierdzia Bożego do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 145 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Zakończyła się Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Już drugi rok miała ona inny charakter. Parafia nasza liczy 7.051 katolików. Rodzin jest 3.067. Mężczyzn 3.104, kobiet 3.947. W ub roku mieliśmy 49 chrzty, ślubów 11, pogrzebów 121. Na terenie parafii mieszka 5 ateistów, 1 baptysta, 1 grekokatolik, 1 mahometanin, 162 osoby prawosławne są w małżeństwach mieszanych, 84 osoby przeszło z prawosławia na katolicyzm po wyznaniu wiary, 5 osób dokonało apostazji, czyli wystąpienia z Kościoła. Mamy 69 matek wychowujące samotnie swoje dzieci, 5 ojców wychowuje samotnie swoje dzieci, jest 1.056 samotnych osób. Pełnych rodzin jest 1.523, rodzin niepełnych 284. Mamy 144 związków bez ślubu kościelnego, 66 po ślubie w cerkwi, 266 z kontraktem cywilnym i 2.736 małżeństw po ślubie kościelnym. W parafii nie mamy już osób w wieku powyżej 100 lat. Natomiast do 18 lat mamy 1.235 osób, do 40 lat 1.798 osób, do 60 lat 1.729 osób, do 80 lat 1.690 osób, do 90 lat 566 osób.

 • Dziękujemy naszym parafianom za składane ofiary na kościół i naszym kapłanom za ich posługę w parafii. Bóg zapłać. Sprawozdanie finansowe jak każdego roku Ks. Proboszcz przedstawi Radzie Parafialnej i Ekonomicznej. Najbliższe jej zebranie będzie we wtorek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium pod kościołem (wejście od strony Seminarium) Wszystkim raz jeszcze składamy serdeczne staropolskie BÓG ZAPŁAĆ.

 • Panu Wojciechowi dziękujemy za dostarczanie listów z podziękowaniem naszym parafianom.

 • Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek, – Św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
 • sobota, – Św. Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.