Wielkość liter

16 stycznia 2022 r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom i rodzicom klas III-cich, przygotowujących się do I Komunii Św.. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 • W środę Ks. Bp Henryk Ciereszko obchodzi Imieniny. Najdostojniejszego Solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

 • Również w środę o godz. 19.00 w Oratorium pod kościołem Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na Spotkanie z Biblią.

 • Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy 32.Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 • Nieszpory Ekumeniczne w ramach "Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan" będą celebrowane w czwartek, o godz. 16.30 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku przy ul. Kraszewskiego 15B. Nabożeństwu przewodniczyć będzie Abp Józef Guzdek Metropolita Białostocki, a słowo Boże wygłosi Abp Jakub z Cerkwi Prawosławnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Papież Franciszek 10 października 2021 r. zainaugurował w Rzymie Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Trwający Synod w Kościele jest inny od poprzednich, gdyż wszyscy katolicy, na każdym miejscy w świecie, mogą wziąć w nim udział. Temat „W Stronę Kościoła Synodalnego – Komunia, Uczestnictwo, Misja”, który jest hasłem synodalnym, rozwinięty został w pytaniach, jakie Papież zaleca, by je sobie zadać. Każdy indywidualnie lub w grupie zorganizowanej jest zaproszony, aby udzielić odpowiedzi na postawione pytania; uzupełnić kwestionariusz (do końca lutego) i go odesłać drogą elektroniczną albo złożyć w wersji papierowej (w kancelarii parafialnej). Na stronie internetowej www.archibial.pl można znaleźć sam kwestionariusz, jak i treści odnoszące się do Synodu. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami, aby każdy z nas mógł opowiedzieć o swoim doświadczeniu Kościoła, wiary, czy przeżywanych trudnościach. Jak widzimy Kościół 2022 roku? Jakie ma zalety i dobre strony, a jakie wady i słabości? Zaangażujmy się w Synod i zaprośmy do Synodu jak największą rzeszę wiernych. Zależy nam szczególnie na głosie ludzi młodych, wszak do nich należy przyszłość nie tylko świata, ale i Kościoła.

 • Polecamy styczniowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego tematem jest Chrzest Św, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Od Nowego Roku zmieniła się cena tego pisma.

 • Za tydzień na stoisku z prasą można będzie nabywać gromnice.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W piątek, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła, Oratorium i sal przyległych. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 50

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 175 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abpa Metropolity, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana KOLĘDĄ, została odwołana. W tym okresie zapraszamy naszych parafian na Mszę Św. wieczorną. Modlimy się za wszystkich mieszkańców naszej parafii.

 • w poniedziałek - ul. Chrobrego 3; 3A; 3B; 3C; 3D; 3E
 • we wtorek - ul. Chrobrego 5A; 5B; 5E; 5G
 • w środę - ul. Chrobrego 5C; 5D; 5F; 5H
 • w czwartek - ul. Chrobrego 4; 6; 6A; 8
 • w piątek - ul. Chrobrego 10; 12; 12A; 14
 • w sobotę - ul. Chrobrego 16; 18; 20
 • Do domu można wziąć wodę święconą. Pojemnik z wodą jest ustawiony przy chrzcielnicy. W okresie kolędowym po Mszy Św. wieczornej, w kancelarii można złożyć ofiarę na Kościół i księżom za ich pracę w parafii. Bóg zapłać. Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by zgłaszały się do kancelarii, albo telefonicznie w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza Waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • poniedziałek – Św. Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitw ie i pokucie;
 • środa– Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
 • piątek – Św. Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.