Wielkość liter

9 stycznia 2022 r. NIEDZIELA, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
 • Papież Franciszek 10 października 2021 r. zainaugurował w Rzymie Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Trwający Synod w Kościele jest inny od poprzednich, gdyż wszyscy katolicy, na każdym miejscy w świecie, mogą wziąć w nim udział. Temat „W Stronę Kościoła Synodalnego – Komunia, Uczestnictwo, Misja”, który jest hasłem synodalnym, rozwinięty został w pytaniach, jakie Papież zaleca, by je sobie zadać. Każdy indywidualnie lub w grupie zorganizowanej jest zaproszony, aby udzielić odpowiedzi na postawione pytania; uzupełnić kwestionariusz (do końca lutego) i go odesłać drogą elektroniczną albo złożyć w wersji papierowej (w kancelarii parafialnej). Na stronie internetowej www.archibial.pl można znaleźć sam kwestionariusz, jak i treści odnoszące się do Synodu. Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami, aby każdy z nas mógł opowiedzieć o swoim doświadczeniu Kościoła, wiary, czy przeżywanych trudnościach. Jak widzimy Kościół 2022 roku? Jakie ma zalety i dobre strony, a jakie wady i słabości? Zaangażujmy się w Synod i zaprośmy do Synodu jak największą rzeszę wiernych. Zależy nam szczególnie na głosie ludzi młodych, wszak do nich należy przyszłość nie tylko świata, ale i Kościoła.

 • Dziś w liturgii celebrujemy Święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 • Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament Chrztu Świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 • Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 • Aby podkreślić wyjątkowy czas Bożego Narodzenia Odnowa w Duchu Św., we wtorek po Mszy Św. wieczornej zaprasza na Wspólne Kolędowanie.

 • Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego tematem jest Chrzest Św, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań. Od Nowego Roku zmieniła się cena tego pisma.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom i rodzicom klas III-cich, przygotowujących się do I Komunii Św.. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Ks. Sławomir zaprasza wszystkich byłych ministrantów do służby przy ołtarzu w grupie "ministrantów seniorów". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po informacje do zakrystii lub w kancelarii.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Słonimskiej 30/32 i 50 oraz Rycerstwo Niepokalanej do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 135 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abpa Metropolity, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana KOLĘDĄ, została odwołana. W tym okresie zapraszamy naszych parafian na Mszę Św. wieczorną. Modlimy się za wszystkich mieszkańców naszej parafii.

 • w poniedziałek: ul. Modlińska 6; 8; 8B; 8C; 9; 10; 11 i 12, ul. Bukowskiego 1; 1A; 1B i 1C, ul. Piasta 5 i 13, ul. Staszica 19
 • we wtorek: ul. Skorupska 20; 22; 24; 28 i 28/1, ul. Mieszka I 2/1
 • w środę: ul. Skorupska 30; 30/1; 32; 32/1; 34 i 50
 • w czwartek: ul. Słonimska 24; 25; 30/32; 50; 56, ul. Słonimska – nowe bloki 28 i 42
 • w piątek: ul. Chrobrego 1; 1B; 1C; 1E; 1F; 1G i 1H
 • w sobotę: ul. Warszawska; Słonimska; Skorupska; Wylotna; Stary Rynek + nowe domy; Stary Rynek 2; ul. Piasta + Piasta 10; ul. Piasta nowe bloki: 9A; 17; 35 i 37
 • Do domu można wziąć wodę święconą. Pojemnik z wodą jest ustawiony przy chrzcielnicy. W okresie kolędowym po Mszy Św. wieczornej, w kancelarii można złożyć ofiarę na Kościół i księżom za ich pracę w parafii. Bóg zapłać. Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by zgłaszały się do kancelarii, albo telefonicznie w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 • W grudniu Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Biały Licynia Róża - ul. Staszica
 • Andreew Leon – Georgi - ul. Skorupska
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.