Wielkość liter

2 stycznia 2022 r. - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
 • Dziś I-za Niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Zbliża się konkurs szopek. Zainteresowanych odsyłamy po informacje na naszą stronę internetową.

 • Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 • W środę Msza Św. wieczorna, po której członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Oratorium pod kościołem będą mieli spotkanie świąteczno – kolędowe.

 • W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego TRZECH KRÓLI. Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym oprócz 19.15. Na każdej Mszy Św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że w naszym domu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok. Poświęconą kredę można będzie wziąć pod chórem. Wbrew obiegowej opinii litery: K+M+B, które zgodnie z tradycją pisze się tego dnia poświęconą kredą na drzwiach domów, nie odnoszą się do imion trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Litery te pochodzą od pierwszych liter: C+M+B łacińskiego zdania: Christus mansionem benedicat, co znaczy: Niech Chrystus błogosławi ten dom. Jest to Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Misje. Jest to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy na różańcu o godz. 17.15. za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne, a szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

 • Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny Orszak Trzech Króli w Białymstoku nie może się odbyć w formie zorganizowanej. Tym razem zapraszamy do spaceru indywidualnego, rodzinnego lub w małych grupach po tradycyjnej trasie przemarszu Orszaku. W miejscach dotychczasowych przystanków będą ustawione tablice opisujące sceny biblijne ze zdjęciami białostockich orszaków. Dodatkowo podczas spaceru uczestnicy będą mogli wziąć udział w grze miejskiej polegającej na rozwiązaniu krzyżówki orszakowej. Więcej informacji na stronie internetowej miasta

 • Białegostoku bialystok.pl i Archidiecezji Białostockiej archibial.pl. Niech będzie to czas kolędowania i pogłębionej refleksji wobec tajemnicy Bożego Narodzenia i Objawienia Pańskiego.

 • W pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • Ukazał się nowy numer "Dróg Miłosierdzia", którego tematem jest Chrzest Św, jego znaczenie i owoce oraz wynikająca z niego tożsamość chrześcijańska, której coraz bardziej trzeba bronić we współczesnym świecie. W związku z tygodniem ekumenicznym poruszone są też takie zagadnienia jak stosunek Kościoła wobec innych religii oraz dialog pomiędzy chrześcijanami różnych wyznań.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Mieszka I 2/1.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 97 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abpa Metropolity, tegoroczna Wizyta Duszpasterska zwana KOLĘDĄ, została odwołana. W tym okresie zapraszamy naszych parafian na Mszę Św. wieczorną. Modlić się będziemy za wszystkich mieszkańców naszej parafii.

 • w poniedziałek ul. Warszawska 52; 67; 69; 70; 72; 72/II; 72/III i 74

 • we wtorek ul. Warszawska 23; 39; 42a; 55; 55a i 57, ul. Elektryczna 4; 6 i 8, ul. Świętojańska 4; 6 i 8, ul. Orzeszkowej 17; 19; 21 i 36, Branickiego 1 i 7

 • w środę ul. Św. Wojciecha 2; 4; 6 i 8

 • w piątek ul. Św. Wojciecha 10; 12; 16 i 18

 • w sobotę ul. Wiktorii, Poprzeczna, Staszica, Chopina, Koszykowa i Gliniana (domki, blok i szeregówki)

 • Do domu można wziąć wodę święconą. Pojemnik z wodą jest ustawiony przy chrzcielnicy. W okresie kolędowym po Mszy Św. wieczornej, w kancelarii można złożyć ofiarę na Kościół i księżom za ich pracę w parafii. Bóg zapłać. Nowe rodziny, które zamieszkały na terenie naszej parafii, bardzo prosimy by zgłaszały się do kancelarii, albo telefonicznie w celu założenia KARTOTEKI PARAFIALNEJ.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za łaskę naszego Chrztu Św., za naszych rodziców i chrzestnych. W naszej polskiej tradycji żłóbki i śpiew kolęd pozostaną do 2 lutego.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 • W grudniu odeszli od nas do Pana:

 • Stefanov Donczo, l.86, ul. Warszawska

 • Borowik Sergiusz, l.68, ul. Branickiego

 • Klimaszewski Jerzy, l.54, ul. Wiktorii

 • Brzozowski Marcin, l.82, ul. Chrobrego

 • Radel Józef, l.88, ul. Chrobrego

 • Kłosowski Sławomir, l.90, ul. Koszykowa

 • Gierejkiewicz Jerzy, l.74, ul. Chrobrego

 • Dolner Daniel, l.68, ul. Warszawska

 • Woroszyło Krzysztof, l.52, ul. Chrobrego

 • Wicher Mieczysław, l.83, ul. Chrobrego

 • Ks. Ciereszko Władysław, l.88, ul. Św. Wojciecha

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2022 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2022 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.