Wielkość liter

Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2021

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2021

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

 • w styczniu w budynku za kościołem były prowadzone prace w dwóch pomieszczeniach na parterze. Zostały też zamontowane nowe drzwi garażowe.

 • w lutym w prezbiterium zostały zamontowane dwa nowe głośniki.  W tym samym miesiącu: trwały prace na parterze budynku za kościołem.

 • w marcu nadal kontynuowane były prace na parterze nowego budynku za kościołem.

 • w kwietniu nadal były ograniczenia udziału wiernych w niedzielnych Mszach Św., a w związku z tym wpływy na tacę służyły utrzymaniu kościoła. Na zewnątrz kościoła zamontowaliśmy dwa nowe głośniki. Obok Biura Radia Maryja, zostały zamontowane nowe drzwi.

 • w maju podobnie jak w kwietniu sytuacja nie uległa zmianie. Zostały sfinalizowane prace montażu sygnalizacji ppoż z podłączeniem do Państwowej Straży Pożarnej.

 • w czerwcu została zamontowana automatyka do drzwi w pomieszczeniach na dole budynku za kościołem. Dokończony został chodnik z granitowych kostek.

 • w lipcu rozpoczęły się przygotowania do wykonania nowych drzwi bocznych w kościele od strony Seminarium Duchownego.

 • w sierpniu po nocnej wichurze, został znacznie uszkodzony dąb. Trwały prace przy usunięciu zniszczonych konarów.

 • we wrześniu w stolarni trwały prace przy wykonywaniu nowych drzwi do obu pomieszczeń pod chórem.

 • w październiku zostały zamontowane nowe drzwi od strony Seminarium Duchownego. Mieliśmy poważną awarię sieci grzewczej na odcinku od plebanii do kościoła. Frekwencja wiernych podczas dorocznego liczenia wyniosła 16,4% co też wiązało się  ze spadkiem ofiar na tacę.

 • w listopadzie  trwały prace przy usunięciu awarii sieci grzewczej. Na tym odcinku, pod ziemią została wymieniona cała linia grzewcza. Na kursy przedmałżeńskie zakupiliśmy tablicę. Na kościele i budynkach przykościelnych, dokonaliśmy sezonowego przeglądu rynien.

 • w grudniu  został zamontowany nowy próg w głównych drzwiach kościoła. Zakupiliśmy ornat z wizerunkiem Św. Józefa. We wszystkich konfesjonałach i na ambonie, zostało zamontowane oświetlenie ledowe.

To wszystko wykonaliśmy dzięki ofiarności naszych parafian na tacę, ofiarom indywidualnym składanym w tygodniu w kancelarii i wpłatom na konto naszej parafii.  Bóg zapłać za każdy dar serca. Do wydatków jakie ponosi parafia każdego roku należy też dodać koszty energii elektrycznej, wody i ogrzewania trzech budynków: kościół, plebania i budynek za kościołem. Sprawy finansowe są przedstawiane przeze mnie na posiedzeniu Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.