Wielkość liter

28 listopada 2021 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 • Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.

 • Jutro, przed wieczorną Mszą Św. o godz. 17.30 rozpoczniemy NOWENNĘ przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o godz. 17.30. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje można odebrać w zakrystii.

 • W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Św. zwane RORATAMI. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one odprawiane codziennie o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana i zanieść to światło do naszych domów.

 • W Adwencie będziemy także przeżywali czas REKOLEKCJI. W naszej parafii, będą one miały miejsce w dniach: 12-13-14 grudnia. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczył będzie O. Paweł Opioła, kombonianin z Krakowa. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni możemy skorzystać także z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 • Rekolekcje Adwentowe Klubu Inteligencji Katolickiej odbędą się w naszym kościele 19.XII o godz. 19.15 i 20.XII o godz. 18.00.

 • We wtorek, przypada liturgiczne Święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

 • W środę na godz. 19.00 Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do Oratorium pod kościołem na wykład Ks. dra Wojciecha Michniewicza z cyklu: Spotkanie z Biblią.

 • Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Świece będą rozprowadzane od przyszłej Niedzieli. Również za tydzień przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy z lewej strony, będzie ustawiony KOSZ na paczki świąteczne biednym rodzinom naszej parafii.

 • W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania: kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 • W piątek, w liturgii wspominamy Św. Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

 • W sobotę, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Ruch Rodzin Nazaretańskich, do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Bractwo Św. Wojciecha i innych panów dysponujących wolnym czasem, do zawieszenia oświetlenia na wszystkie choinki przy kościele. Oświetlenie zostanie uruchomione w wigilię Bożego Narodzenia.

 • Za tydzień w II Niedzielą Adwentu, to także XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki ofiar do puszek, prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja po każdej Mszy Św.

 • Za tydzień o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I-szej Komunii Św.

 • Nasze Biuro Radia Maryja zapisuje chętne osoby na film: „Nędzarz i Madam”. Prosimy nie zwlekać. Biuro mieści się pod kancelarią.

 • Przez cały listopad można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Nowe rodziny, zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu założenia nowej kartoteki rodzinnej.

 • Ks. Sławomirowi, dziękujemy za przygotowanie grupy chłopców do posługi MINISTRANTA.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Skorupskiej 28/1 i 30/1.

 • Dziękujemy: Odnowie w Duchu Św. i Pani Ewie za zbieranie ofiar do puszek przed tygodniem.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Mariannie, Wacławie, Barbarze i Helenie za dekorację adwentową.

 • Za chwilę zostaną poświęcone OPŁATKI na tegoroczny stół wigilijny, które już można nabywać dzisiaj w kancelarii, w dni powszednie na parterze plebanii. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach. Pamiętajmy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek. Składane w tym trudnym dla kościoła czasie, dobrowolne ofiary, będą przeznaczone na utrzymanie kościoła i prowadzone prace.

 • Przy opłatkach, można będzie nabyć kalendarz seminaryjny na Nowy Rok.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • wtorek, – Św. Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
 • piątek, – Św. Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
 • sobota – Św. Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.