Wielkość liter

3 października 2021 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas I-szych Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy drugie.

 • 39. Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: „Prymas Wiary, Nadziei i Miłości”, rozpoczną się dzisiaj w naszym kościele o godz. 19.15 na Mszy Św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego z udziałem chóru Angelos Parafii Prawosławnej pod dyrekcją Ireneusza Ławreszuka.

 • Dzisiaj na stoisku z prasą można odebrać TORBĘ SAMARYTANKĘ, którą trzeba napełnić żywnością biednym rodzinom. Zachęcamy nasze rodziny do wzięcia udziału w tej akcji. Napełnione torby przynosimy do Ks. Proboszcza w terminie do następnej Niedzieli.

 • Parafia nasza liczy 7.018 osób. W ub. Niedzielę na wszystkich Mszach Św. uczestniczyło 1.149 osób to jest 16.4%. Do Komunii Św. przystąpiły 602 osoby czyli 8.5%. Na Mszy Św. niedzielnej nie było 5.869 osób.

 • Jutro po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Grona Przyjaciół Seminarium Duchownego i Radia Maryja. Serdecznie zapraszamy.

 • We wtorek po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej.

 • Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

 • Zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie w środę o godz. 12.00 za kościołem. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Prosimy nie spóźniać się.

 • W piątek rozpoczęliśmy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec jest odmawiany codziennie o godz.7.00 (jedna tajemnica) i wieczorem o godz. 17.30. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. o godz. 18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wcześniej o godz. 17.30 Różaniec w tej intencji, na który zaprasza Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 • Tegoroczna pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę w formie indywidualnej. Msza św. za seniorów w Sanktuarium Różanostockim zostanie odprawiona tego dnia o godz. 10.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Po każdej Mszy Św. można będzie złożyć ofiarę do puszki na stypendia młodym ludziom z biednych rodzin. O pomoc w zbiórce prosimy Wspólnotę dla Intronizacji Serca Pana Jezusa.

 • W sobotę od godz. 14.00 przed naszą Katedrą oraz od godz. 14.30 przed kościołem Św. Rocha będzie odmawiany różaniec wynagradzający za zgorszenie wywołane marszem środowisk LGBT w naszym mieście. Zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

 • Białostocki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” wyruszy za tydzień o godz. 13.30 sprzed białostockiej Archikatedry. Przed marszem zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin o godz. 12.30 w Archikatedrze. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu wszystkich, którym na sercu leży dobro polskich rodzin, a w sposób szczególny ojców, aby na wzór św. Józefa zawsze odpowiedzialnie i odważnie troszczyli się o powierzonych ich opiece bliskich.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi znajdą je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI’2021. Przypominamy, imiona zmarłych piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 4 listopada włącznie.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" poświęconego modlitwie różańcowej. Zachęcamy, aby modląc się na różańcu skorzystać z zamieszczonych rozważań tajemnic. Modlitwie tej poświęcony jest również artykuł "Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano". Z rubryki "Przypowieści Jezusa" polecamy omówienie przypowieści o zabłąkanej owcy i zgubionej drachmie pt. "Poszukiwacze zaginionych skarbów". W nowej, prowadzonej przez psychologa rubryce "Ucieszyć się życiem" znajduje się tekst poświęcony wdzięczności i szczęściu. Do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest kalendarz na rok 2022, przygotowany przez Księży Werbistów.

 • Zachęcamy do głosowania na projekt M 25 pomnik-ławeczkę poety Franciszka Karpińskiego. Stanie on na Rynku Kościuszki wraz z mechanizmem odtwarzającym Pieśni nabożne czy też kolędę "Bóg się rodzi". Głosowanie trwa do 15 października. Każda osoba może głosować na cztery projekty. Więcej informacji nt. głosowania przez internet lub papierowo na stronie www.cas.bialystok.pl

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Św. Wojciecha 8.

 • Dziękujemy Straży Honorowej za wczorajsze sprzątanie Oratorium i sal przyległych.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Barbarze, Wacławie i Helenie za dekorację kwiatową.

 • Dziękujemy Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa za dar ołtarza.

 • Dziękujemy za wczorajsze grabienie liści Panom: Krzysztofowi, Tadeuszowi, Henrykowi, Władysławowi i Krzysztofowi. Zapraszamy w sobotę na godz. 9.00 mężczyzn dysponujących wolnym czasem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • We wrześniu odeszli od nas do Pana:

 • Sierkowski Edward, l.75, ul. Branickiego
 • Przetak Ryszard , l.84, ul. Piastowska
 • Maliszewski Leszek, l.57, ul. Piastowska
 • Giełda Grażyna, l.57, ul. Św. Wojciecha
 • Burak Maryna, l.70, ul. Św, Wojciecha
 • Silkiewicz Bohdan, l.90, ul. Chrobrego
 • Sawoniuk Ryszard, l.74, ul. Warszawska
 • Kulesza Marcin, l.32, ul. Warszawska
 • Szwatro Wacław, l.82, ul. Orzeszkowej
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
 • we wtorek – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
 • w czwartek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.