Wielkość liter

12 września 2021 r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Uczestnictwo w dzisiejszej liturgii beatyfikacyjnej nie spełnia obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Św.

 • Rozpoczęliśmy doroczną, trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo. Dzisiaj Msze Św. Będą odprawiane w porządku niedzielnym, natomiast jutro i we wtorek o godz: 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00.Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa i skorzystania z sakramentów Pojednania i Eucharystii. Na stoliku pod chórem jest plan Adoracji. Wszystkie grupy, prosimy o wpisanie się na odpowiednią godzinę Adoracji. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony przez cały dzień do wtorku włącznie. We wtorek na zakończenie będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego. Po wieczornej Mszy Św. Będzie Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą Białą Procesję.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców, by wprawili swoje dzieci do procesji.

 • Dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem naszej Kurii Metropolitalnej, ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Natomiast za tydzień z polecenia Episkopatu Polski ofiary do puszek złożymy na Grób Pański w Ziemi Św., gdzie aktualnie nie ma pielgrzymek. O Pomoc w zbiórce prosimy Straż Honorową NSPJ.

 • Spotkanie klas III Szkoły Podstawowej (dzieci i rodziców), w ramach przygotowania do I Komunii św., dzisiaj po Mszy św. o godz.12.30

 • Dzisiaj przypada 17 rocznica konsekracji naszego kościoła. Świątynię naszą konsekrował Ks. Abp Wojciech Ziemba. Jak wielka to łaska, że mamy swój kościół, że możemy się tutaj modlić i przyjmować Sakramenty Św.. Dbajmy o nasz kosciół, by był coraz piękniejszy. Ożywiajmy tę świątynię swoja obecnością i wspierajmy swoimi ofiarami. Dziękujemy tym wszystkim, którzy swoim darem pomagają i utrzymują nasz kościół. W środę minie 8 lat od pożaru.

 • Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 • We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 • W piątek będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 • W sobotę Święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Po każdej porannej Mszy Św. uczcimy jego relikwie. Natomiast na Mszy Św. wieczornej w sobotę dokonamy uroczystej intronizacji relikwii Św. Rity, Po Mszy Św. uczcimy jej relikwie.

 • Coroczna diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się w sobotę 1 października. Zapisy i dokładne informacje w Biurze Radia Maryja. Zapraszamy nie tylko członków kółek, ale i wszystkich chętnych.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Znajduje się w nim rozmowa z nowym Arcybiskupem Metropolitą Białostockim Józefem Guzdkiem, w której opowiada on o swojej dotychczasowej drodze życia oraz dzieli się swymi zamiarami związanymi z posługą w naszej archidiecezji. Zamieszczona jest również jego homilia wygłoszona w dniu Ingresu.

 • Dziś Kościół w Polsce świętuje beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. W związku z tym polecamy materiały przypominające nauczanie Prymasa Tysiąclecia oraz osobę Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebniczek Krzyża i zakładu dla niewidomych w Laskach - samej zresztą niewidomej. "Drogi Miłosierdzia" ukazują się w odnowionej szacie graficznej. Serdecznie polecamy.

 • Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach:

- 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne

- 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne

- 2 – letnie studium teologii dla świeckich

- 2 - letnie studium życia rodzinnego

 • Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

 • Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa do świętowania rocznic ślubu. Bez względu na obchodzoną rocznicę zapraszamy 18 września br. (sobota) do Białostockiej Katedry na Mszę Świętą o godz. 18:00. Zachęcamy, by małżonkowie o godz. 17:45 ustawili się przed Katedrą, skąd zostaną wprowadzeni na Eucharystię. Po homilii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Tradycyjnie prosimy, aby małżonkowie przynieśli ze sobą jedną czerwoną różę. Zostaną one złożone przy ołtarzu Matki Bożej.

 • W dniach 1-3 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Wielu uczestników bardzo chwali metodę pracy, której podstawą jest 11 spotkań małżonków w atmosferze pełnej intymności i dialogu. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Św. Wojciecha 2.

 • Dziękujemy Gronu Przyjaciół Seminarium Duchownego i Pani Ewie, za zbiórkę ofiar Afgańczykom.

 • Dziękujemy Panom: Władysławowi, Krzysztofowi, Tadeuszowi, Zbigniewowi i Krzysztofowi za wczorajsze grabienie liści. Zapraszamy mężczyzn dysponujących wolnym czasem do grabienie w sobotę na godz. 9.00.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 1 października. Ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów,Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów i oczywiście Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej, a także zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

 • Zapraszamy naszych parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie 6 października o godz. 12.00 za kościołem. Wyznaczona godzina jest godziną zakończenia zbiórki. Prosimy nie spóźniać się.

 • Chrzest Św. w sierpniu przyjęły następujące dzieci:

 • Wrona Julia Rita, - ul. Piastowska
 • Bonda Piotr, - ul. Orzeszkowej
 • Magusiewicz Leon, - ul. Chrobrego
 • Tkaczuk Jerzy Antoni, - ul. Skorupska
 • Popławski Kacper, - ul. Piasta
 • Zuazo Alison Herrera, - ul. Skorupska
 • Kozłowski Krzysztof, - ul. Chrobrego
 • Prusik Iga, - ul. Piasta
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
 • w środę – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • w czwartek – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
 • w sobotę – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.