Wielkość liter

5 września 2021 r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. O godz. 11.00 po wakacyjnej przerwie pierwsza Procesja Eucharystyczna. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, dzisiaj po każdej Mszy Św., ofiary składane do puszek będą przeznaczone Afgańczykom.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będą poświęcone plecaki szkolne. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 • Od wtorku do 14 września będzie Jerycho Różańcowe w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej.

 • W środę Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00.

 • Wyjątkowo w środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej jak zawsze w sali konferencyjnej na plebanii. Zapraszamy nowych członków w szeregi Akcji. Przypominamy, comiesięczne spotkania Akcji Katolickiej odbywają się w każdą I-szą środę miesiąca.

 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej w Oratorium pod kościołem, odbędzie się zebranie katechetyczne księży i osób świeckich pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.

 • Spotkanie klas III Szkoły Podstawowej (dzieci i rodziców), w ramach przygotowania do I Komunii św., w niedzielę 12 września po Mszy św. o godz.12.30

 • Coroczna diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Różanegostoku odbędzie się w sobotę 1 października. Zapisy i dokładne informacje w Biurze Radia Maryja. Zapraszamy nie tylko członków kółek, ale i wszystkich chętnych.

 • Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszamy na obejrzenie wystawy pt.: Prymas Tysiąclecia w Białymstoku. W gmachu Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Warszawska 48, obok naszego kościoła

 • Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 • Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują.

 • Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową po sanktuariach Maryjnych Warmii i Mazur związanych z obecnością kard. Stefana Wyszyńskiego. Odwiedzimy: Gietrzwałd, Stoczek i Lidzbark Warmiński, Świętą Lipkę i XIV wieczne świątynie w Wozławkach i Sułowie. Pielgrzymka jest planowana w dniach 18 i 19 września. Zapisy i informacje u ks. Sławomira.

 • Od 1 września po wakacyjnej przerwie wróciły na swoje godziny Msze Św.. W dni powszednie o godz. 7.30, w I-sze piątki o godz. 16.30 i w Niedziele o godz. 19.15.

 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X, XII, II, IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest ks. Adam Szot.

 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X, XII, II, IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest ks. Adam Szot.

 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca X, XI, XII, I, II, III, IV i V o godz. 12.30. Po Mszy Św. kateche za w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Opiekunem jest ks. Adam Szot.

 • Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach:

- 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne

- 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne

- 2 – letnie studium teologii dla świeckich

- 2 - letnie studium życia rodzinnego

Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

 •  

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 55; 55a i 57.

 • Dziękujemy Odnowie „Światło Chrystusa” za sprzątanie Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Za tydzień rozpoczniemy doroczną, trzydniową Adorację Najświętszego Sakramentu, czyli 40 godzinne nabożeństwo. W tym roku Słowo Boże wygłosi Ks. Prał. Dr Wojciech Michniewicz z naszego Seminarium Duchownego. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa i skorzystania z sakramentów Pojednania i Eucharystii. Na stoliku pod chórem jest plan Adoracji. Wszystkie grupy, prosimy o wpisanie się na odpowiednią godzinę Adoracji.

 • Za tydzień zgodnie z rozporządzeniem naszej Kurii Metropolitalnej, ofiary składane do puszek, będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski. O pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zbiórki prosimy Rodziny Nazaretańskie.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Św. Wodzie odbędzie się w sobotę 11 września br. w formie indywidualnej. Spotkanie modlitewne pielgrzymów na błoniach św. Jana Pawła II w Św. Wodzie rozpocznie się o godz. 14.00, a Msza św. wieńcząca pielgrzymkę będzie sprawowana o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 12 września 2021 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

 • Radulska Bogusława, l.78, ul. Chrobrego

 • Klim Krzysztof, l.56, ul. Chrobrego

 • Stepaniuk Marianna, l.86, ul. Piastowska

 • Antonowicz Józefa, l.75, ul. Chrobrego

 • Czykier Wanda, l.89, ul. Chrobrego

 • Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 1 października. Ksiądz Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów,Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów i oczywiście Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej, a także zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.