Wielkość liter

29 sierpnia 2021 r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W środę przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 • Msza Św. w 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, zostanie odprawiona w środę, o godz. 18.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Eucharystii będzie przewodniczyć Bp Henryk Ciereszko. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej. Po Mszy Św. na placu przed kościołem odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni wojskowych i patriotycznych.

 • W środę rozpocznie się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Św., potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Św., ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Św. na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00. Serdecznie zapraszamy.

 • Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego serdecznie zapraszamy na obejrzenie wystawy pt.: Prymas Tysiąclecia w Białymstoku. Otwarcie wystawy 1 września o godz. 16.30 w gmachu Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Warszawska 48, obok naszego kościoła.

 • Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową po sanktuariach Maryjnych Warmii i Mazur związanych z obecnością kard. Stefana Wyszyńskiego. Odwiedzimy: Gietrzwałd, Stoczek i Lidzbark Warmiński, Świętą Lipkę i XIV wieczne świątynie w Wozławkach i Sułowie. Pielgrzymka jest planowana w dniach 18 i 19 września. Zapisy i informacje u ks. Sławomira.

 • W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.17.15 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 • W pierwszy piątek miesiąca będzie okazja do spowiedzi św.. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W I-szą sobotę o godz.7.00 Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. O godz. 15.00 Różaniec fatimski. Okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej.

 • Tego dnia o godz.11.00 odbędzie Ingres nowego Arcybiskupa Metropolity Józefa Guzdka do naszej Archikatedry. Polecamy go w naszych modlitwach.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. O godz. 11.00 pierwsza po wakacyjnej przerwie, Procesja Eucharystyczna.

 • W związku z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, za tydzień po każdej Mszy Św., ofiary składane do puszek będą przeznaczone Afgańczykom. O pomoc w zbiórce prosimy Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego.

 • Wyjątkowo w II środę września po Mszy Św. wieczornej odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej jak zawsze w sali konferencyjnej na plebanii. Zapraszamy nowych członków w szeregi Akcji. Przypominamy, comiesięczne spotkania Akcji Katolickiej odbywają się w każdą I-szą środę miesiąca.

 • Od 1 września po wakacyjnej przerwie wrócą na swoje godziny Msze Św.. W dni powszednie o godz. 7.30, w I-sze piątki o godz. 16.30 i w Niedziele o godz. 19.15.

 • Od 3 września rozpoczniemy Nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Nowenna będzie odprawiana po Mszy Św. wieczornej do 11 września.

 • Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 • 37. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 4 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Parafia nasza nie zapewnia autokaru na powrót.

 • Studium Teologii w Białymstoku zaprasza osoby zainteresowane nauczaniem religii w szkołach, pogłębieniem wiedzy teologicznej potrzebnej do posługi liderów wspólnot kościelnych oraz podjęciem doradztwa rodzinnego w parafialnych poradniach:

- 6 - letnie niestacjonarne studia magisterskie teologiczno – katechetyczne
- 2 – letnie niestacjonarne podyplomowe studia katechetyczne
- 2 – letnie studium teologii dla świeckich
- 2 - letnie studium życia rodzinnego
 • Dokumenty należy składać w sekretariacie Studium Teologii w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50 do 25 września br. włącznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.teologia.archibial.pl

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 będą poświęcone plecaki szkolne. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 • W czwartek 9 września po Mszy Św. wieczornej odbędzie się zebranie katechetyczne księży i osób świeckich pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy Pani Ewie i Panu Wojciechowi za dostarczanie listów dziękczynnych naszym ofiarodawcom.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 23; 42a oraz Elektrycznej 6 i 8.

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Odnowę „Światło Chrystusa” do sprzątania Oratorium i sal przyległych. Od środy rozpoczynają się spotkania grup w Oratorium Św. Jerzego pod kościołem.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W dniach 5-12 września 2021 roku w Budapeszcie odbędzie się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. Wydarzenie rozpocznie się 5 września Mszą na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. Będzie ona połączona z Pierwszą Komunią św. i rozpoczęciem roku szkolnego dla katolickich ośrodków oświatowych. W kolejnych dniach do 10 września kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne. Zwieńczeniem Kongresu będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka w dniu 12 września. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa. Rejestracji indywidualnej i grupowej należy dokonywać poprzez stronę internetową Kongresu: www.iec2020.hu.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • w piątek – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.