Wielkość liter

27 czerwca 2021r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o 7.00; 17.30 i przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30

 • Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

 • Jutro w ramach pielgrzymowania Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki, po Mszy Św. wieczornej powitamy pielgrzymów, którzy przybędą do nas w pielgrzymce z kaplicy Sióstr przy ul. Orzeszkowej.

 • Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim parafianom za modlitwy i życzenia imieninowe. Prezenty pieniężne przekazuje na kościół parafialny. Bóg zapłać.

 • We wtorek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku. Msze Św. o godz.:6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na ŚWIĘTOPIETRZE, czyli dzieła miłosierdzia czynione przez Papieża i Stolicę Apostolską. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.

 • W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulegają zmianie godziny niektórych Mszy Św. Od 1 lipca nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30, pierwszopiątkowej o godz. 16.30 i niedzielnej o godz. 19.15.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek o godz. 17.15 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza Św. pierwszopiątkowa o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.15 adorację poprowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W sobotę o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia. O Godz. 15.00 Różaniec fatimski.

 • XXV Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

 • Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

 • Dziękujemy Pani Ewie za zbierane ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziękujemy za hojność serc. Do pomocy nie było czcicieli Miłosierdzia Bożego i Domowego Kościoła.

 • Panu Władysławowi dziękujemy za pielęgnację naszych zieleńców. Gorąco apelujemy, o ich szanowanie.

 • Państwu Niewińskim dziękujemy za ofiarowane kwiaty do bocznych ołtarzy.

 • Zapraszamy do lektury czerwcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w naszym mieście.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • W okresie upałów wchodzących do kościoła, obowiązuje stara zasada: W PROGI BOŻE W GODNYM UBIORZE. Pamiętajmy o tym.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Nikogo nie było z ul. Warszawskiej 70, 72 i 72/III. Za tydzień na godz. 8.30 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 72/II; 74 i ul. Elektrycznej 4

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • 35. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca –12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,Wszystko postawiłem na Maryję”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: Białystok - od 19 do 29 lipca b.r., w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej Katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę).Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
 • we wtorek – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
 • w sobotę – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.