Wielkość liter

6 czerwca 2021r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Wieczorem nie będzie Nieszporów i procesji. Po Mszy wieczornej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 • Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

 • Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Św. wieczornej śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, połączone z nabożeństwem czerwcowym i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W czasie oktawy nie ma żadnych spotkań wieczornych w grupach. Po zakończeniu oktawy nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 17.30. Przy Krzyżu na osiedlu nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 20.30.

 • W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Zapraszamy serdecznie na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wystawienia wokół kościoła. Zapraszamy rano na godz. 9.00 młodzież, osoby dorosłe i Bractwo Św. Wojciecha do przystrojenia czterech ołtarzy. Działkowiczów prosimy o kwiaty do przyozdobienia czterech ołtarzyków. Kwiaty przynieśmy w środę po południu.

 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. jak w dzień powszedni. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Św. o godz. 7.00 i 18.00 odnowimy AKT POŚWIĘCENIA NARODU POLSKIEGO NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA. Za pobożne odmówienie tego Aktu w stanie łaski uświęcającej można będzie uzyskać odpust zupełny. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 17.00 Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa poprowadzi Adorację.

 • W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Św. zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 • Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert BOGU DŹWIĘKI 2021. Tegoroczna edycja odbędzie się za tydzień o godz. 20.30 przed Katedrą.

 • Zapraszamy do lektury nowego czerwcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Do każdego egzemplarza dołączona jest płyta DVD z archiwalnymi materiałami filmowymi z wizyty Jana Pawła II w 1991 r. w Białymstoku. Polecamy również artykuły na temat aktualnego znaczenia papieskiej pielgrzymki sprzed 30 lat, a szczególnie słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II na naszej, podlaskiej ziemi. Zachęcamy do lektury materiału na temat szczególnej relacji, jaka łączyła Papieża Polaka z młodzieżą.

 • W dniach 19-20 czerwca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Różanymstoku. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • W dniach 26-27 czerwca organizowana jest 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają w sobotę 26 czerwca ze Świętej Wody o godz. 7:00, czyli nie jak dotychczas z Katedry. Nowa trasa zaplanowana na dwa dni przewiduje nocleg w Sokółce. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę 27 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Zapisy na stronie pielgrzymki www.rozanostocka.pl do dnia 24 czerwca, lub 17 czerwca w kancelarii parafialnej kościoła św. Jadwigi w Białymstoku, ul. Słonecznikowa w godz. 18:00-20:00. Z naszej parafii idzie Ks. Sławomir. W środę w kancelarii udzieli szczegółowych informacji.

 • Pallotyński Sekretariat Misyjny Chrystusa Króla oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zapraszają do włączenia się w akcję "Dziesięć słów Jana Pawła II", która ma na celu przypomnienie przesłania Jana Pawła II z IV Pielgrzymki do Ojczyzny (1-9 czerwca 1991 r.). Pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Bogu dziękujcie, ducha nie gaście", a tematem przewodnim papieskich przemówień był Dekalog. Rozpoczynając swoja pielgrzymkę w Koszalinie Ojciec Święty powiedział: "Oto Dekalog: dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw". W Białymstoku Papież omawiał siódme przykazanie - "Nie kradnij". Inicjatywa Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego polega na wypełnieniu ankiety na stronie dekalogjp2.pl i wybraniu jednego cytatu z każdego przemówienia papieskiego, które zdaniem wypełniającego godne jest przypomnienia po 30 latach. Na zakończenie ankiety czeka niespodzianka - prezent w formie jednej z publikacji poświęconych JP II.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Nikogo nie było z ul. Branickiego 25a i 27a. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 76.

 • Pani Dorocie, dziękujemy za kompozycje kwiatowe.

 • Pani Teresie i Panu Władysławowi dziękujemy za pielęgnację naszych zieleńców.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W maju z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

 • Dunaj Irena, l.85, ul. Chrobrego
 • Wochna Zbigniew, l.75, ul. Mieszka I
 • Kamińska Ewa, l.58, ul. Warszawska
 • Puchalska Czesława, l.92, ul. Chrobrego
 • Zwolska Michalina, l.80, ul. Św. Wojciecha
 • Łabno Maria, l.89, ul. Piastowska
 • Woźniel Irena, l.77, ul. Branickiego
 • Olech Czesław, l.94, ul. Św. Wojciecha
 • Rybnik Danuta, l.89, ul. Chrobrego
 • Czaplejewicz Teresa, l.87, ul. Chrobrego
 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • we wtorek – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.