Wielkość liter

30 maja 2021 r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Dzisiaj w Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

 • Zebranie kandydatów na ministrantów odbędzie się dzisiaj w kościele o godz. 12.00

 • Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

 • Przeżywamy dziś Dzień Animacji Misyjnej Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z Warszawy. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Ryszarda Jóźwiaka, salezjanina, misjonarza z Ugandy, z grupą chłopców ulicy, którzy poprowadzą animację misyjną. Po Mszy Świętej przed kościołem chłopcy zaprezentują swoje akrobatyczne umiejętności i będzie można wesprzeć to misyjne dzieło.

 • Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz 7.00; 17.30 i przy krzyżu na osiedlu o 20.30.

 • W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli BOŻE CIAŁO. Msze Św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 9.00 wyruszy nasza procesja do Katedry. Zapraszamy cała Białą Procesję. Po Mszy Św. sprzed Katedry wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji.

 • Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

 • Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z Mszą wieczorną, Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją o godz. 18.00. Po zakończeniu oktawy nabożeństwo czerwcowe będzie o godz. 17.30. Przy Krzyżu na osiedlu od 1 czerwca nabożeństwo czerwcowe o godz. 20.30.

 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej o godz. 7.00 i 16.30. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi o godz. 7.00. Różaniec fatimski o godz. 15.00.

 • Msza Św. dziękczynna w 30. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Białymstoku będzie sprawowana za tydzień o godz. 18.00 w Katedrze. Mszy Św. będzie przewodniczyć Bp Henryk Ciereszko Administrator Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia Bogu za osobę Papieża Polaka, jego nauczanie, świadectwo wiary, ustanowienie Diecezji Białostockiej oraz beatyfikację s. Bolesławy Marii Lament.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. Nikogo nie było z ul. Branickiego 29. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Branickiego 25a, 27a i 29a.

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Odnowę w Duchu Św. „Światło Chrystusa” do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Za tydzień I Niedziela czerwca. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • we wtorek – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
 • w sobotę – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.