Wielkość liter

23 maja 2021 r. - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu „O stworzycielu, Duchu, przyjdź” oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 • Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

 • Dzisiaj o godz. 19:30 podczas Mszy Św. Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie. Wyjaśnienie: Każdego 23 dnia miesiąca, według wskazań odgórnych, będzie dzień modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zachęcamy, żeby zaznaczyć to jakimś akcentem w modlitwie w parafii, czy to przez dodanie intencji do modlitwy wiernych, czy nawet organizację modlitwy czy spotkania dla młodzieży, które to spotkanie już teraz będzie przygotowaniem do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Będziemy chcieli też utrzymać to spotkanie w Archikatedrze, składające się z modlitwy i spotkania. Co do samego spotkania w Lizbonie jest nadal dużo niewiadomych, poza faktem, że data 2023r. jest już stała. Dysponujemy też znaczną ilością wydrukowanych modlitw w intencji ŚDM w Lizbonie. Gdyby któraś parafia czy wspólnota była zainteresowana propagowaniem tej modlitwy prosimy o kontakt z ks. Rafałem Arciszewskim bądź ks. Wojciechem Trzaską.

 • Jutro będziemy obchodzili Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze Św. w naszym kościele będą o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Jutro kancelaria nieczynna.

 • Odnowa w Duchu Świętym i Rycerstwo Niepokalanej zapraszają we wtorek, po Mszy Św. o godz 18.00 na Wieczór Maryjny ze Słowem "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie"

 • W środę – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

 • W czwartek pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Kapłani naszej Archidiecezji modlić się będą w Sokółce o godz. 14.00. Tę intencję również będziemy polecać Bogu na Mszy Św. o godz.18.00

 • W sobotę na rannych Mszach Św. uczcimy relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej w dniu jej wspomnienia.

 • Za tydzień w Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

 • Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 7.00 i 17.30, przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30. zapraszamy na nabożeństwa majowe.

 • Ksiądz Bp Henryk Ciereszko wyraził zgodę na zbieranie w parafiach podpisów pod projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji" oraz podpisów pod projektem ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "STOP LGBT”. Akcję zbierania podpisów w parafiach mają prowadzić wolontariusze powołani przez w/w Komitet.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Zapraszamy do lektury "Dróg Miłosierdzia".

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 12 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Pani Monice i całej grupie intronizacyjnej, dziękujemy za dzień rekolekcyjny, jaki przed tygodniem wszyscy przeżywaliśmy.

 • Dziękujemy Paniom: Gertrudzie, Teresie, Janinie i Annie za troskę o parafialną kuchnię.

 • Dziękujemy Paniom: Dorocie, Mariannie, Helenie i Barbarze za pracę przy dekoracji kwiatowej.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Branickiego 29. Rodzicom, dziękujemy też za dekorację kwiatową, przygotowaną na dzisiejszą uroczystość jak też za dar złożony naszej parafii.

 • Dziękujemy Panu Władysławowi za pielęgnację naszych zieleńców.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W tegoroczne BOŻE CIAŁO w naszym mieście odbędzie się tradycyjna procesja od Katedry do kościoła św. Rocha. Nasza procesja również weźmie udział.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej Niedzieli.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w środę – św. Filip Nereusz (1515-1595), kapłan, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;
 • w sobotę – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.