Wielkość liter

16 maja 2021 r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Jutro przypada Dzień Imienin naszego Ks. Sławomira, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

 • W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. o godz. 18.00 próby przed I Komunią Św.. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i najbliższej rodziny w sobotę o godz.9.00. Po spowiedzi przygotowanie przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych kościoła do niedzielnej uroczystości. W związku z I Komunią św. w najbliższą niedzielę, prosimy naszych Parafian o udział w niedzielnej Eucharystii w innych godz. niż 9.30 i 12.30. Na te Msze św. przybędą rodziny i goście dzieci pierwszokomunijnych.

 • Miesiąc maj poświęcony jest szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 7.00 i 17.30, przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30. zapraszamy na nabożeństwa majowe.

 • Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy. Za udział w nowennie można będzie uzyskać odpust zupełny.

 • W związku z rozpoczynającym się w Towarzystwie Jezusowym Jubileuszowym Rokiem Ignacjańskim, obchodzonym w związku z 500-leciem nawrócenia św. Ignacego Loyoli oraz 400-leciem jego kanonizacji,wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w terminie od 20 maja tego roku do 31 lipca przyszłego roku, w parafii 00. Jezuitów św. Stanisława Kostki w Wasilkowie przy ul. Białostockiej.

 • W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. za zmarłą Bronisławę Maciejczuk z Polskiego Radia Białystok.

 • Z racji trwającej epidemii Piesza Pielgrzymka Kobiet do Świętej Wody w sobotę nie odbędzie się w formie zorganizowanej. Msza św. dla osób pielgrzymujących indywi-dualnie tego dnia będzie sprawowana w Sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • W trwającym Roku Rodziny, Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich wiernych na Archidiecezjalne Rekolekcje dla Rodzin. Odbędą się one w dniach 21-23 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, a poprowadzi ks. Adam Ciereszko. Motywem przewodnim tych dni będzie odkrywanie "Radości miłości" w realizacji naszych powołań i miejsca w życiu rodzinnym.

 • Program rekolekcji:

 • 21 V g. 19:30 konferencja i modlitwa za rodziny
 • 22 V g. 19:30 konferencja, modlitwa o Ducha Świętego dla naszych rodzin, możliwość spowiedzi
 • 23 V g. 15:00 Eucharystia
 • Za tydzień o godz. 19:30 podczas Mszy Św. Akademickiej w Archikatedrze Białostockiej rozpocznie się duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie 2023r. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w tej modlitwie, która przybierze cykliczny wymiar. Każdy 23 dzień miesiąca będzie ogólnopolskim dniem modlitwy za ŚDM w Lizbonie. Wyjaśnienie: Każdego 23 dnia miesiąca, według wskazań odgórnych, będzie dzień modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zachęcamy, żeby zaznaczyć to jakimś akcentem w modlitwie w parafii, czy to przez dodanie intencji do modlitwy wiernych, czy nawet organizację modlitwy czy spotkania dla młodzieży, które to spotkanie już teraz będzie przygotowaniem do udziału w Światowych Dniach Młodzieży. Będziemy chcieli też utrzymać to spotkanie w Archikatedrze, składające się z modlitwy i spotkania.

 • Co do samego spotkania w Lizbonie jest nadal dużo niewiadomych, poza faktem, że data 2023r. jest już stała. Dysponujemy też znaczną ilością wydrukowanych modlitw w intencji ŚDM w Lizbonie. Gdyby któraś parafia czy wspólnota była zainteresowana propagowaniem tej modlitwy prosimy o kontakt z ks. Rafałem Arciszewskim bądź ks. Wojciechem Trzaską.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Również w sobotę Odnowa w Duchu Świętym Wspólnota Światło Chrystusa zaprasza do naszego kościoła, po Mszy Św. wieczornej na uroczyste czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

 • Msze Św. składkowe są odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę po spowiedzi dzieci pierwszokomunijnych kościół sprzątają rodzice.

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Marianem Strankowskim, rektorem Seminarium Duchownego, na temat powołania do kapłaństwa oraz pomocy, z jaką każdy z nas może przyjść osobom przygotowującym się do tego sakramentu. Warto sięgnąć również do artykułów pt. "Dyspensa w Kościele" oraz "Biblijna rodzinka.pl", a także materiałów o aktualnej sytuacji Polaków na Białorusi i pomocy naszym rodakom na Wschodzie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Dziękujemy Pani Teresie za pielęgnację naszych zieleńców.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • W tegoroczne BOŻE CIAŁO w naszym mieście odbędzie się tradycyjna procesja od Katedry do kościoła św. Rocha. Nasza procesja również weźmie udział.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.