Wielkość liter

2 maja 2021 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy całą Białą Procesję.

 • Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

 • Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 7.00 i 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

 • Jutro, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności.

 • Porządek Mszy Św. będzie niedzielny oprócz 19.15. Po Mszy Św. wieczornej zostanie poświęcona nowa figura Matki Bożej przed wejściem do Oratorium. Tego dnia kancelaria będzie NIECZYNNNA.

 • Na prośbę Ojca Świętego Franciszka we wszystkie kolejne dni maja będzie sprawowana modlitwa w największych sanktuariach maryjnych świata, o ustanie epidemii. Jutro, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, modlitwa ta odbywać się w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Zapraszamy do codziennej, wspólnej modlitwy wraz z Papieżem Franciszkiem.

 • We wtorek po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Floriana, patrona strażaków.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec, pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Msze Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W sobotę przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Będzie to też Dzień Imienin Ks. Abpa Stanisława Szymeckiego. Pamiętajmy w modlitwach.

 • Nowe rodziny, które w tym roku przybyły do naszej parafii, zapraszamy do kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej.

 • Msze Św. składkowe będą odprawiane w poniedziałki od 10 maja o godz. 18.00.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.00, zapraszamy mieszkańców ul. Branickiego 25

 • Serdeczna prośba do naszych parafian, by nie dokonywali różnych przestawień w kościele, czy też otwierania drzwi. Do tego są zatrudnione odpowiednie osoby i one wiedzą co i gdzie ma stać, lub kiedy otwierać poszczególne drzwi. Przez to unikniemy niepotrzebnego bałaganu.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w prezbiterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Zachęcamy do przeczytania rozmowy z ks. Marianem Strankowskim, rektorem Seminarium Duchownego, na temat powołania do kapłaństwa oraz pomocy, z jaką każdy z nas może przyjść osobom przygotowującym się do tego sakramentu. Warto sięgnąć również do artykułów pt. "Dyspensa w Kościele" oraz "Biblijna rodzinka.pl", a także materiałów o aktualnej sytuacji Polaków na Białorusi i pomocy naszym rodakom na Wschodzie.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 rodzin. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Bardzo dziękujemy za składane w kancelarii ofiary w ramach kolędy, na kościół oraz naszym księżom, jako wdzięczność za ich pracę. Z naszej strony polecamy wszystkich ofiarodawców w naszych modlitwach. Bóg zapłać.

 • Pragniemy serdecznie podziękować za ofiary składane na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność.

 • Zapraszamy mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Na prośbę Głównego Urzędu Statystycznego przypominamy, że od 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Jest on realizowany raz na 10 lat. Udział w spisie jest obowiązkowy. Samospisu internetowego dokonujemy za pomocą aplikacji na stronie spis.gov.pl. W przypadku braku dostępu do internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22/279 99 99) lub w siedzibie Urzędu Gminy /Miasta lub Urzędu Statycznego w Białymstoku.

 • Centrum Medyczne REVITA zaprasza chętne osoby na szczepienia przeciw COVID 19, przy Al, 1000-lecia PP 10 lok.21a tel. 733 002 717

 • Od 16 maja wznawiamy spotkania grup parafialnych, działających przy naszym kościele. Tego dnia o godz. 20.30 po długiej przerwie będzie pierwsze nabożeństwo majowe przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu.

 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • W kwietniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

 • Cygler Jadwiga, - l.80 - ul. Chrobrego
 • Popławski Adam, - niemowlę - ul. Branickiego
 • Szymanowski Kazimierz, - l.71 - ul. Warszawska
 • Boruc Irena, - l.81 - ul. Chrobrego
 • Gabrylewska Wacława, - l.91 - ul. Św. Wojciecha
 • Ks.Inf. Lewicki Zygmunt, l.97 - ul. Warszawska
 • Ostrowska Henryka, - l.89 - ul. Warszawska
 • W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
 • we wtorek – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
 • w czwartek – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
 • w sobotę – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2021 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2021 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na cele kultu religijnego. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2023
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.