Wielkość liter

Sprawozdanie ks. Proboszcza - rok 2020

Zapraszam do zapoznania się ze sprawozdaniem z prac wykonanych w naszym kościele w roku 2019.

ks. Jan Wierzbicki, Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Białymstoku

 • w styczniu montowane były kolejne czujniki ppoż. W tym samym miesiącu: po chuligańskim wybryku została wstawiona szyba w kaplicy katyńskiej.

 • w lutym montowane były kolejne urządzenia w instalacji ppoż. W tym samym miesiącu: trwały przygotowania do montażu gaśnic pianowych.

 • w marcu mieliśmy poważną awarię schodów przy kancelarii. W tym samym miesiącu: zostały zamontowane nowe drzwi wejściowe przy zakrystii i kancelarii. Na skutek trwającej pandemii koronawirusa, ograniczone zostały zaplanowane inwestycje.

 • w kwietniu nadal były ograniczenia udziału wiernych w niedzielnych Mszach Św., a w związku z tym wpływy na tacę służyły utrzymaniu kościoła.

 • w maju podobnie jak w kwietniu sytuacja nie uległa zmianie.

 • w czerwcu montowane były czujniki przeciwpożarowe w najwyższych miejscach wieży kościoła nad dzwonami. W tym samym miesiącu: odbyło się spotkanie Pani konserwator zabytków i innych osób w celu dokładnego omówienia projektu przyszłych fresków w presbyterium naszego Sanktuarium.

 • w lipcu trwały prace przy instalacji systemu sygnalizacji pożarowej.

 • w sierpniu przeprowadzane były drobne, niezbędne prace wokół kościoła. Nadal ilość wiernych w kościele, nie zwiększała się na skutek trwającej pandemii.

 • we wrześniu został zamontowany dodatkowy podest przy organach. Mała liczba wiernych uczestniczących w Mszach Św., spowodowała spadek ofiar na tacę.

 • w październiku zakończone zostały prace przy kapitalnym remoncie schodów przy kancelarii.

 • w listopadzie zostały zamontowane nowe drzwi w pomieszczeniu Parafialnego Oddziału CARITAS. Ze względu na małą frekwencję wiernych w kościele, ofiary z tacy były przeznaczane na utrzymanie kościoła.

 • w grudniu zostały zamontowane nowe drzwi na parterze nowego budynku za kościołem. Nadal nie zwiększała się ilość wiernych uczestniczących w niedzielnych Mszach Św,

To wszystko wykonaliśmy dzięki ofiarności naszych parafian na tacę, ofiarom indywidualnym składanym w tygodniu w kancelarii i wpłatom na konto naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca. Do wydatków jakie ponosi parafia każdego roku należy też dodać koszty energii elektrycznej, wody i ogrzewania trzech budynków: kościół, plebania i budynek za kościołem. Sprawy finansowe są przedstawiane przeze mnie na posiedzeniu Rady Parafialnej i Ekonomicznej.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.