Wielkość liter

11 października 2020 r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem: TOTUS TUUS. Dziś, a także w piątek, w dzień powołania Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 • Dzisiaj swoimi ofiarami do puszki, wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości naszych Parafian.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. dzieciom i rodzicom klas II-gich Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele, przygotowująca do I Komunii Św.. Za tydzień klasy III-cie. Za tydzień będzie poświęcenie różańców.

 • Dzisiaj o godz. 12.00 Ks. Sławomir zaprasza do sali pod kościołem kandydatów na ministrantów, chłopców z klas III i starszych. Z tym apelem zwracamy się też do rodziców. Mało mamy ministrantów. Starsi już studiują.

 • We wtorek po Mszy Św. wieczornej, Odnowa w Duchu Św. z naszej parfii, zaprasza na wspólne uwielbienie i modlitwę do Matki Bożej Fatimskiej pt.: „Obudź nas do wiary Matko”. Serdecznie zapraszamy.

 • W środę, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede wszystkim gorącą modlitwą. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii. Szczególnie będziemy ich polecać również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W nadchodzący czwartek, w liturgiczne wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

 • Serdecznie zapraszamy dzieci z klas szkoły podstawowej do naszej parafialnej scholi Dobra Ziemia. Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17:00 w salce młodzieżowej pod plebanią.

 • Za tydzień o godz. 16.30 zapraszamy Pracowników Służby Zdrowia, do Katedry, na coroczne obchody Patronalne Święta Św. Łukasza.

 • Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Misje Św.

 • Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej o godz. 7.00 i 17.30. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Od października klasy VI Szk. Podst, przygotowujące się do Bierzmowania, mają katechezę w każdy I-szy piątek miesiąca po Mszy Św. wieczornej. Spotkania odbywają się w kościele z Ks. Sławomirem. Klasy VII, będą miały katechezę również w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30 w każdą ostatnią Niedzielę miesiąca - z Ks. Wojciechem.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 3 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W każdą sobotę na godz. 9.00 serdecznie zapraszamy mężczyzn dysponujących wolnym czasem, do pomocy przy grabieniu liści. Każdego roku zbieramy ich 80 worków. Chcemy, by na naszym placu przykościelnym było czysto.

 • Zapraszamy nowych mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Ks. Proboszcza.

 • Za tydzień w całej Polsce będzie powszechne liczenie wiernych uczęszczających na Msze Św. i przystępujących do Komunii Św. Do sprawnego przeprowadzenia tej akcji zapraszamy MINISTRANTÓW.

 • Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Chrobrego 12.

 • Dziękujemy KŻR, uczestnikom pielgrzymki do Różanegostoku, za złożoną ofiarę na nasz kościół.

 • Dziękujemy Panom: Henrykowi, Władysławowi, Rafałowi, Tadeuszowi i Ryszardowi za wczorajsze grabienie liści. Zapraszamy w każda sobotę mężczyzn dysponujących wolnym czasem.

 • Przyjmujemy na WYPOMINKI. W Niedziele w zakrystii po każdej Mszy Św., w tygodniu w kancelarii. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi znajdą je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI'2020. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 4 listopada włącznie.

 • Polecamy październikowy numer „DROGI MIŁOSIERDZIA”. W numerze tym jest zamieszczona rozmowa z Ks. Jarosławem Ciuchną, kustoszem Sanktuarium w Sokółce na temat: znaczenia Eucharystii. Serdecznie polecamy.

 • We wrześniu Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Malinowski Jan, ul. Bukowskiego
 • Buła Grzegorz, ul. Skorupska
 • Kozłowski Oliwier, ul. Chrobrego
 • Rzepa Alicja, ul. Skorupska
 • Borowik Wiktor, ul. Orzeszkowej
 • Niewiński Artur, ul. Piastowska
 • Szyc Lilianna, ul Św. Wojciecha
 • Giełda Helena, ul. Słonimska
 • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitych darów i opieki Bożej Opatrzności.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW..

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.