Wielkość liter

24 maja 2020r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 7.00 i 17.30. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

 • Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

 • Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 • We wtorek, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.18.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 • W środę nasz Ks. Marek świętować będzie 25-lecie swoich święceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00. Modlić się będziemy w intencji Dostojnego Jubilata.

 • W czwartek, przypada 39. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

 • W piątek wspominać będziemy Św. Urszulę Ledóchowską. Mamy jej relikwie, które tego dnia uczcimy po każdej Mszy Św.

 • W sobotę o godz. 11.00, w Katedrze, nasz parafianin Diakon Piotr Dzierzgowski przyjmie święcenia kapłańskie. Za tydzień o godz. 12,30 w naszym kościele odprawi Mszę Św. prymicyjną. Bądźmy na tych uroczystościach i wspierajmy go naszymi modlitwami.

 • Za tydzień o godz. 11.00 I-sza grupa dzieci z klas trzecich przystąpi do I Komunii Św.. Spowiedź dzieci i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 9.00. Po zakończonej spowiedzi zapraszamy rodziców do sprzątania kościoła i balkonów.

 • Zwracamy się z gorącym apelem do naszych parafian korzystających w każdą Niedzielę ze Mszy Św. o godz. 11.00, by za tydzień zmienili godzinę swojego uczestnictwa we Mszy Św.. Dajmy możliwość skorzystania z miejsc, przybyłym gościom na I Komunię Św.

 • Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące Spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną Nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele.

 • Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Światło Chrystusa”, zaprasza na radosne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Św., w sobotę po Mszy Św. o godz. 18.00.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Przypominamy, że Chrzty w naszej parafii są w każdą Niedzielę o godz. 11.00. Zwyczajowo w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka, należy je ochrzcić. Prosimy zgłaszać dzieci w kancelarii. Nie odkładajmy Chrztu na późniejszy termin.

 • Polecamy majowy numer „Dróg Miłosierdzia”, którego tematem przewodnim jest obchodzona w tym miesiącu 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Polecamy świadectwo naszego Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który w czasie pontyfikatu Papieża Polaka studiował i pracował w Rzymie, a także artykuł ukazujący Ojca Świętego, który całą swoją kapłańską, biskupią i papieską posługę zawierzył Matce Bożej. Prosimy również naszych Czytelników o pomoc w nabyciu "Dróg Miłosierdzia" osobom, które w obecnej sytuacji nie mogą tego uczynić osobiście, a które w swych domach bardzo na nie czekają.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 19 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.