Wielkość liter

16 lutego 2020 r. - VI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. klasom III-cim Szk. Podst.. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Za tydzień klasy VI-te.

 • Każda Niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

 • Pamiętajmy też, że tylko czerpiąc obficie ze stołu Słowa Bożego i stołu eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości.

 • Zapraszamy do lektury lutowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, w którym przypominamy osobę bł. ks. Michała Sopoćki. Polecamy również materiał poświęcony trosce Kościoła o chorych.

 • W sobotę, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

 • Za tydzień ofiary z tacy będą przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.

 • W przyszłą Niedzielę – ostatnią Niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

 • W Biurze Radia Maryja można złożyć swój podpis za poparciem swego kandydata na Prezydenta RP.

 • Informujemy, że w każdą Niedzielę balkony są czynne na Mszy Św. o godz. 9.30 i 11.00.

 • Zapraszamy wszystkie chętne osoby do grup jakie są przy naszej parafii. Dokładny wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób oraz od 169 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z bloków przy ul. Chrobrego 1F i 1H do pomocy przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Chrobrego 1G.

 • Zakończyła się Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Parafia nasza liczy 7.031 katolików. Rodzin jest 3.075. Mężczyzn 3.093, kobiet 3.938. W ub roku mieliśmy 82 chrzty, ślubów 20, pogrzebów 82. Bierzmowanie przyjęło 112 osób. Z kolędą odwiedziliśmy 2.454 rodziny, kolędę odmówiło nam 15 rodzin, nieobecnych było 568 rodzin. Na terenie parafii mieszka 3 ateistów, 1 baptysta, 1 grekokatolik, 1 mahometanin, 160 osób prawosławnych jest w małżeństwach mieszanych, 88 osób przeszło z prawosławia na katolicyzm po wyznaniu wiary. Mamy 69 matek wychowujące samotnie swoje dzieci, 5 ojców wychowuje samotnie swoje dzieci, jest 1.037 samotnych osób. Pełnych rodzin jest 1.554, rodzin niepełnych 286. Mamy 138 związków bez ślubu kościelnego, 64 po ślubie w cerkwi, 270 z kontraktem cywilnym i 2.798 małżeństw po ślubie kościelnym. W parafii nie mamy już osób w wieku powyżej 100 lat. Natomiast do 18 lat mamy 1.083 osoby, do 40 lat 1.898 osób, do 60 lat 1.696 osób, do 80 lat 1.769 osób, do 90 lat 563 osoby. Z parafii wyjechało 69 rodzin. Do parafii przybyło 51 nowych rodzin.

 • Dziękujemy księżom za ich posługę kolędową. Naszym parafianom za jakże miłe, ciepłe przyjęcie naszych kapłanów w swoich domach, za piękne przygotowanie do wizyty duszpasterskiej, za miłe rozmowy i za dary Waszych serc składane kapłanom kolędującym oraz na prace prowadzone przy kościele. Sprawozdanie finansowe jak każdego roku Ks. Proboszcz przedstawi Radzie Parafialnej i Ekonomicznej. Najbliższe jej zebranie będzie we wtorek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium pod kościołem (wejście od strony Seminarium) Wszystkim raz jeszcze składamy serdeczne staropolskie BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że 24 marca o godz. 18.00 nasi księża odprawią Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin, które w tym roku przyjęły po kolędzie. Będzie to wyraz naszego podziękowania za życzliwość.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2020 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2020 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.