Wielkość liter

1 grudnia 2019 r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. klasom I-szym Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Za tydzień klasy II-gie.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Klubu Inteligencji Katolickiej. Członków i sympatyków serdecznie zapraszamy. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks dr Łukasz Żuk mówić będzie o „Przygotowaniu dalszym i bliższym do Eucharystii”.

 • Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować Mszę Św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. RORATY. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, dodatkowo w środy i piątki o godz. 18.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec CARITAS, w ramach dorocznej akcji WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM, które od dzisiaj można nabyć pod chórem.

 • Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

 • Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Wiara Kościoła – nasza wiara – jest z istoty wiarą eucharystyczną, wzrasta przy stole Eucharystii. Udział w Eucharystii, a zwłaszcza przyjmowanie Ciała Pańskiego, jest przecież realnym spotkaniem ze zmartwychwstałym Panem. Chodzi więc o to, abyśmy pogłębiali naszą świadomość, abyśmy zdali sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest Eucharystia i jak powinna ona kształtować nasze chrześcijańskie życie. Dzięki temu z jeszcze większą pobożnością będziemy przeżywali nie tylko niedzielną, ale każdą Mszę Św., sprawowaną w naszej wspólnocie parafialnej oraz gorliwiej trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

 • Codziennie o godz. 17.30 jest NOWENNA przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich czcicieli Matki Bożej Niepokalanej.

 • We wtorek, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

 • W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary podczas nowenny i Eucharystii o godz. 18.00 będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy. Po Mszy wieczornej w sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej.

 • Tego dnia o godz. 16.30 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym obok naszego kościoła, nasz Ks. Adam promować będzie swoją książkę pt.”Tułaczy los rodziny Sakowiczów”. Serdecznie zapraszamy.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy misyjnej w ramach trwającej Nowenny.

 • Okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej na wszystkich Mszach Św..Msza Św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy Św. o godz. 18.00 katecheza w kościele klasom VII i VIII przed Bierzmowaniem.

 • W liturgii tego dnia wspominamy Św. Mikołaja Biskupa. Tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech liturgiczne wspomnienie Św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego świętego.

 • W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu na Mszy Św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 8 - 9 - 10 grudnia, niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi o. Krzysztof Pałys z Zakonu Dominikanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej parafii rozpoczniemy w III Niedzielę Adwentu (15 grudnia). W tym roku poprowadzi je Ks. Marek Tomulczuk, pallotyn z Ożarowa Mazowieckiego. Program rekolekcji jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicach pod chórem i przy kancelarii. Serdecznie zapraszamy.

 • Informujemy, że w każdą Niedzielę balkony są czynne na Mszy Św. o godz. 9.30 i 11.00

 • Od dzisiaj przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Prosimy nie przynosić odzieży.

 • Za tydzień przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Będzie to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Do sprawnego przeprowadzenia zbiórki prosimy Rycerstwo Niepokalanej. Przez kilka wieczorów Alumni naszego Seminarium Duchownego wystawiać będą spektakl „Brat naszego Boga” w reżyserii Piotra Półtoraka. Więcej informacji na plakacie. Tego dnia relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego uczcimy na Mszy Św. o godz. 8.00. Również za tydzień przypada Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby chętne, które będą chciały podjąć duchową adopcję, mogą to uczynić na Mszy Św. o godz. 12.30. Również tego dnia będzie GODZINA ŁASKI. Ze względu na niedzielny porządek Mszy Św. rozpoczniemy ją po Mszy Św. o godz. 11.00 i zakończymy przed Mszą Św. o godz. 12.30. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

 • Dziękujemy mieszkance bloku przy ul. Słonimskiej 30/32 oraz wolontariuszkom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z ul. Słonimskiej 50. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 50. Również o godz. 9.00 zapraszamy Rodziny Nazaretańskie do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Dziękujemy Panom: Józefowi, Tadeuszowi, Zenonowi, Mariuszowi, Janowi, Krzysztofowi i Henrykowi za wczorajszy montaż oświetleń i tablic informacyjnych.

 • Zapraszamy do lektury grudniowego numeru „Dróg Miłosierdzia”, który będzie pomocą w przeżywaniu czasu Adwentu i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury wywiadu z jezuitą o. Pawłem Buckim na temat Świąt Bożego Narodzenia. Proponujemy również materiały o adwentowych postawach i o świętowaniu. Czasopismo nabywamy pod chórem i przy opłatkach.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Za chwilę zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę OPŁATKI będą rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do noszenia opłatków po domach. Bądźmy czujni.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), kapłan, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), kapłan i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.
 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.
 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.