Wielkość liter

21 lutego 2010 r. - 1 Niedziela Wielkiego Postu
  • Rozpoczęliśmy Wielki Post, w tym czasie zechciejmy więcej czasu poświęcić modlitwie i rozważaniu Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Przypomnijmy, że Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w nabożeństwach wielkopostnych.

  • Rekolekcje Wielkopostne odprawimy w dniach: od 21 - 24 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Czesław Hensel, kamilianin z Warszawy.

  • Zachęcamy do włączenia się w akcję „Jałmużna wielkopostna 2010”, skarbonki papierowe rozdamy za tydzień.

  • Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Kolęda odbywała się w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy za życzliwość. Odwiedziliśmy 2 953 rodziny. Przybyło 114 nowych rodzin. Kolędy odmówiło już tylko 36 rodzin, ale nieobecnych było aż 484 rodziny. Przypominamy, że po trzech latach nieobecnościach - wykreślamy za spisów parafialnych. Jest nas w parafii 8 4o9 osób, większość to osoby starsze i samotne. Dla wielu jest bardzo trudno utrzymać się z emerytury, tym z większym podziwem patrzyliśmy na waszą ofiarność. Na potrzeby kościoła zebraliśmy 123 150 zł. Bóg zapłać! Trochę nasz budżet podreperowaliśmy, ale w dalszym ciągu posiadamy długi i prosimy o hojniejsze ofiary zwłaszcza zamożniejszych parafian.

  • W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Kościoła na Białorusi ofiarowaliśmy aż 9 453 zł. Ks. Michał był bardzo zaskoczony tak wielką waszą ofiarnością. Niech Wam to Pan Bóg wynagrodzi. Dziś taca na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:30 spotkanie rodziców z dziećmi I - Komunijnymi. Również po tej Mszy św. wystąpi młodzież ze sztuką pt. Ławeczka mojej mamy. Po przedstawieniu będą zbierane ofiary na prowadzenie Domu Matki i Dziecka w Wasilkowie.

  • Od 1 marca br. Stowarzyszenie Otwarty Dom przyjmuje zgłoszenia rodzin, które chciałyby zaprosić polskie dzieci z Domu Dziecka z Litwy na święta Wielkanocy od 31 marca do 8 kwietnia. Bliższe informacje w kancelarii.

  • Fundacja SPE SALVI powołana przez Archidiecezję Białostocką, w związku z realizacją projektu współfinansowanego przez Unię Europejską poszukuje osób, które wierzą, że ludziom z problemami takimi jak bezrobocie, bezradność czy choroba trzeba i można pomóc. Zapraszamy do współpracy zainteresowanych z powiatu monieckiego, sokólskiego, białostockiego i Miasta Białystok. Więcej informacji w Biurze przy ul. Warszawskiej 50 - obok naszego kościoła.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2024
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.