Wielkość liter

6 października 2019 r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi (2019)

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego Błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy nowe chętne osoby do Procesji, także dzieci i młodzież. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Za tydzień klasy II-gie Szkoły Podstawowej.

 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30, katechetka Pani Ela zbierać będzie podpisy na Jagódkowy plac zabaw przy naszej Szkole Podstawowej Nr 33 przy ul. Piastowskiej. Głosować może każdy mieszkaniec naszego miasta, wypełniając specjalną kartę. Swój głos także można oddać do 15 października na stronie internetowej. Pani Ela udzieli więcej informacji. Serdecznie zachęcamy.

 • W dzisiejszą Niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św..

 • Na stronie internetowej naszej parafii jest dostępne Słowo Biskupów przed zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu. Zapoznajmy się z treścią tego listu.

 • Wyjątkowo dzisiaj klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem, przygotowująca do Bierzmowania.

 • Od dzisiaj przyjmujemy na WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce WYPOMINKI' 2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych będzie o godz. 18.00.

 • Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiamy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • "Kto śpiewa, modli się podwójnie", dlatego zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci naszej parafii do uczestnictwa w próbach scholi „Dobra Ziemia” w każdy czwartek w godz. 19.15 do 20.15 w sali młodzieżowej pod plebanią. Swoim śpiewem schola upiększa niedzielną Eucharystię o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy!

 • Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

 • Rozpoczął się kolejny rok akademicki. Pracownikom naukowym i studentom życzymy światła Ducha Świętego.

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00.

 • Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. i tym wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej akcji CARITAS - „Torba samarytanka”.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloków przy ul. Skorupskiej 22 i 28, do pomocy przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 24 i 34 .

 • Również w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa do sprzątania Oratorium i sal przyległych pod kościołem.

 • Dziękujemy Panu Józefowi za pracę na placu przykościelnym.

 • Od przyszłej soboty serdecznie zapraszamy mężczyzn na godz. 9.00 do pomocy przez kilka najbliższych sobót, przy grabieniu liści. Chcemy, żeby na placu przy kościele było czysto.

 • W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: WSTAŃCIE, CHODŹMY. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W sprawnym przeprowadzeniu akcji prosimy naszą młodzież, która w ten sposób pomoże swoim rówieśnikom w tym pięknym dziele. Nie przechodźmy obojętnie obok nich.

 • Ukazał się październikowy numer "Dróg Miłosierdzia". Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze.

 • Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy.

 • We wrześniu odeszła od nas do Pana:

 • Grzeszczak Ewa, l. 66, ul. Branickiego
 • Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.