Wielkość liter

29 września 2019 r. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Słowo Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przed wyborami parlamentarnymi (2019)
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godz.: 9.30; 11.00  i 12.30 przed kościołem będą rozdawane obrazki pierwszopiątkowe. Akcję przeprowadza Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa.  

 • Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30. Rano po Mszy Św. o godz. 7.00 odmawiać będziemy jedną tajemnicę Różańca Św.. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.

 • Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I-szy czwartek Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na nabożeństwo różańcowe w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. W I-szy piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.: 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

 • Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza wszystkich parafian na Adorację wynagradzającą Sercu Jezusowemu, w każdy piątek miesiąca o godz. 17.00. Nie będzie adoracji we wtorki.

 • W I-szą sobotę miesiąca Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00.  W  I-szą sobotę miesiąca po Mszy Św. o godz. 7.30 zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, o które prosiła w Fatimie Matka Boża. Nabożeństwo prowadzi wspólnota Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • W sobotę o godz. 7.15, Koła Żywego Różańca udają się do Różanegostoku w pielgrzymce autokarowej. Można zapisywać się w Biurze Radia Maryja.

 • Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po każdej Mszy Św. uczcimy jej relikwie.

 • Msza Św. inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, o godz. 18.00 w Katedrze. Eucharystii będzie przewodniczyć Ks. Abp Tadeusz Wojda. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy misyjne działające przy parafiach, wolontariuszy i wszystkich wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 11.00 będzie Procesja Eucharystyczna. O godz. 12.30 Msza Św. dzieciom klas I-szych Szkoły Podstawowej i ich rodzicom. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Wyjątkowo za tydzień klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w Oratorium pod kościołem, przygotowująca do Bierzmowania. Ks. Sławomir zaprasza młodzież i rodziców.

 • Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona  w za tydzień o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Dziękujemy tym wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej akcji CARITAS - „Torba samarytanka”. Otrzymaliśmy jeszcze kilka sztuk takich toreb, można je odbierać dzisiaj na stoisku z prasą. Napełnione torby prosimy dostarczyć do parafii do czwartku włącznie.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na  WYPOMINKI. Starszym osobom kartki można odbierać na stoisku z prasą, młodsi mają je na stronie internetowej naszej parafii w zakładce  WYPOMINKI'2019. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Najlepiej to zrobią korzystający z naszej strony internetowej. Wypominki będą czytane od 1 do 5 listopada włącznie.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • Dziękujemy Ks. Prof. Czesławowi Gładczukowi za ponad 50-letnią posługę na Mszach Św. o godz. 19.15. Ks. Czesław nadal będzie z nami, życzymy mu obfitości Bożych łask.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  MODLI  SIĘ  ZA  OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkankom z bloku przy ul. Św. Wojciecha 18, za pomoc przy sprzątaniu kościoła.  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 22 i 28.

 • Dziękujemy Panom: Tadeuszowi i Henrykowi za wykonaną pracę w kościele

 • Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), kapłan, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo       Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka,    mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu    wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka  miłosierdzia Bożego.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY    ZAKŁADY  PRACY  DO  WZIĘCIA  UDZIAŁU  W  TEJ  AKCJI. PROSIMY   SKŁADAĆ  JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ,  A  NIE  W  KRUCHCIE   KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty  zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.