Wielkość liter

1 września 2019 r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 11.00 będzie pierwsza po wakacyjnej przerwie - Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy Białą Procesję. Potrzebujemy dużo dzieci i mężczyzn do Procesji. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Dzisiaj na zakończenie obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie wybije specjalnie na tę okazję przygotowany dzwon z przesłaniem Pamięć i Przestroga. Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zwróciła się z prośbą do księży biskupów, aby w tym samym momencie (godz. 14.00) rozbrzmiały dzwony kościelne we wszystkich diecezjach Polski. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki przychylił się do tej prośby i zaleca, aby w dniu dzisiejszym, o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Będzie to jeden ze sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.

 • Decyzją Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, s. Franciszka kończy pracę w naszej parafii jako zakrystianka. Szkoda, że tak krótko. Dziękujemy za piękną pracę. Do nas przybyła nowa zakrystianka s. Christina Hemens, kanadyjka. Pięknie mówi po polsku. Siostrom życzymy opieki Jezusa Miłosiernego na nowym odcinku swojego powołania.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. członkom i sympatykom Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Od dzisiaj powracamy do zwyczajnego porządku Mszy Św..W dni powszednie na swoje godziny wrócą Msze Św. o godz. 7.30 oraz w I-sze piątki o godz. 16.30 i w Niedziele o godz. 19.15.

 • Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego będzie odprawiona jutro o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i opiekunów do wspólnej modlitwy. Z Sakramentu Pokuty prosimy korzystać dzisiaj i jutro na każdej Mszy Św.

 • W dzisiejszą Niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy także nowych kandydatów w szeregi Akcji.

 • W I-szy czwartek serdecznie zapraszamy na modlitwę różańcową, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.15. Po każdej Mszy Św. uczcimy relikwie Św. Matki Teresy.

 • XIX MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU pod hasłem odbędzie się w naszym mieście w piątek. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11.30 Mszę Św. odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału w Marszu i Mszy Św. zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

 • I-szy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza Św. wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź na każdej Mszy Św.. O godz. 17.15 Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. wieczornej w kościele odbędzie się katecheza młodzieży klasom VII i VIII, przygotowująca do Bierzmowania. Bierzmowanie w przyszłym roku będzie w dniu dorocznego Odpustu ku czci Św. Wojciecha 23 kwietnia o godz. 18.00. Opiekunem jest Ks. Sławomir Dąbrowski.

 • Młodzież klas VI będzie miała Mszę Św. w IV Niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do Bierzmowania. Opiekunem jest Ks. Wojciech Niemotko.

 • Dzieci klas I-szych Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w I-szą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Adam Szot.

 • Dzieci Klas II-gich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w II-gą Niedzielę miesiąca X; XII; II; IV i VI o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.. Opiekunem jest Ks. Marek Lipiszko.

 • Dzieci klas III-cich Szkoły Podstawowej będą miały Mszę Św. w III-cią Niedzielę miesiąca IX; X; XI; XII; I; II; III i IV o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św. Uroczystość I Komunii Św. będzie w jednej grupie 31 maja o godz. 9.30. Opiekunem jest Ks. Adam Szot.

 • Bardzo prosimy wszystkich rodziców o zadbanie swoim pociechom uczestnictwa we Mszach Św. i katechezach. Prosimy zgłaszać się do swoich Księży opiekunów.

 • Niepokalane Serce Maryi uczcimy w I-szą sobotę miesiąca podczas Mszy Św. o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Różańcowe Jerycho zaprasza do wspólnej 9 dniowej modlitwy. Więcej informacji znajdziemy na tablicy przy kancelarii.

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkankom bloku przy ul. Św. Wojciecha 8, za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Św. Wojciecha 10.

 • Również w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy Odnowę „Światło Chrystusa” do sprzątania w Oratorium i salach przyległych.

 • Dziękujemy Panu Władysławowi za wykonaną pracę na placu przykościelnym.

 • Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową o godz. 20.00. Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”, zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny.

 • Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie 21-26 października. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii św. Faustyny w Białymstoku: faustyna.archibial.pl.

 • 35. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę o godz. 7.00 sprzed Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane są w kancelarii. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Powrót do domu w zakresie indywidualnym. Nie zapewniamy autokaru.

 • Za tydzień rozpoczniemy Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu czyli 40-godzinne Nabożeństwo. Szczegółowy program jest na plakatach i na stronie internetowej naszej parafii.

 • Informujemy wszystkich przyszłych nowożeńców o wprowadzeniu przez Ks. Proboszcza całkowitego zakazu sypania kwiatów podczas ślubów na terenie przykościelnym.

 • W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Miesięcznik prezentuje nowe tematy, podejmowane przez nowych autorów. Szczególnie polecamy w nim rozmowę z Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą na temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej Archidiecezji; materiały dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz omówienie watykańskiego dokumentu na temat kwestii gender w edukacji. Spośród licznych nowości zachęcamy do lektury cyklu o przypowieściach Jezusa oraz serii artykułów poświęconych wychowaniu młodzieży w rubryce "Jak wychować i nie zwariować".

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszamy do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny.

 • W czwartek 12 września po Mszy Św. wieczornej w Oratorium odbędzie się spotkanie wszystkich katechetów, katechetek i księży prefektów pracujących w szkolnictwie na terenie naszej parafii. Obecność wszystkich jest obowiązkowa.

 • W sierpniu odeszli od nas do Pana:

 • Matejczuk Czesław, l.84, ul. Warszawska
 • Zadykowicz Kazimierz, l.76, ul. Piastowska
 • Koreń Józef, l.82, ul. Piastowska
 • Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.