Wielkość liter

30 czerwca 2019 r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym kościele Fundacja Pro Anima zaprasza na koncert oratoryjny "Polscy Mistrzowie: O.Damian Stachowicz" Missa Requiem, Veni consolator, Psalmy nieszporne. Koncert dedykowany jest zasługującemu na szczególną uwagę kompozytorowi - o. Damianowi Stachowiczowi, związanemu z zakonem pijarów. Jego niedawno odkryte dzieła wokalno - instrumentalne są świadectwem wyjątkowej biegłości warsztatowej i bardzo dobrej orientacji kompozytora w obowiązujących wówczas konwencjach, a zwłaszcza w tradycjach muzyki włoskiej. Niejednokrotnie odnajdujemy w nich inspiracje osiągnięciami barokowej retoryki muzycznej, która sprawia, iż jego muzyczna interpretacja sakralnych tekstów uzyskuje bardzo sugestywną ilustrację poszczególnych słów i zdań. W programie koncertu znajdą się jego kompozycje o charakterze koncertującym: "Veni Consolator" oraz unikat wśród zachowanych zabytków muzyki polskiej:"Missa Requiem". Program uzupełnią "Psalmy Nieszporne" przeznaczone na zespół wokalny i orkiestrę. Wykonawca: białostocki Zespół Muzyki Dawnej Diletto.

 • Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

 • W wielu miastach w Polsce wprowadza się już demoralizującą edukację seksualną według standardów WHO, które przewidują przekazywanie dzieciom od przedszkola, wiele seksualizujących i demoralizujących treści. Naszym zadaniem jest obronić dzieci przed tymi atakami. Dzisiaj po każdej mszy Św. Wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która powstrzyma wprowadzenie tego typu zajęć w szkołach. Aby zebrane podpisy były ważne, potrzebny jest numer PESEL. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

 • Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. W lipcu i sierpniu zmienia się plan Mszy Św. w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy Św. o godz. 7.30. W Niedziele o godz. 19.15. W I-sze piątki nie będzie Mszy Św. o godz. 16.30. Kancelaria będzie czynna bez zmian.

 • XXIII Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

 • W pierwszy czwartek miesiąca Msza Św. dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.15

 • Msza Św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w I-szy piątek o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Straż Honorowa NSPJ zaprasza chętnych do przyjęcia szkaplerza w dniu 16 lipca. Można zapisywać się w kancelarii do 15 lipca. Dziękujemy Straży Honorowej za przewodniczenie nabożeństwom czerwcowym przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu.

 • W I-szą sobotę Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski. W I-szą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy naszych parafian do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Św. O godz. 7.00. Nabożeństwo poprowadzi Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej.

 • W sobotę s. Ancilla złoży śluby wieczyste w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu. Pamiętajmy o siostrze w naszych modlitwach. Do nas siostra wróci pod koniec lipca.

 • Składamy serdeczne GRATULACJE Panu Grzegorzowi, który zastępuje siostrę w zakrystii, a przed kilkoma dniami obronił Pracę Magisterską z Administracji. Dziękujemy też za posługę jaką pełni pośród nas.

 • Ks. Proboszcz dziękuje swoim parafianom za Imieninowe Życzenia, pieniężne prezenty przekazuje na potrzeby kościoła.

 • Na czas wypoczynku polecamy dobrą lekturę. Można nabyć wychodząc z kościoła.

 • Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • 33. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem ,,KU ŚWIĘTOŚCI W MIŁOSIERDZIU PANA – Śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą: - od 22 do 29 lipca, w godz. 17 00 -19 00 , w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje, w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 17 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Nikogo nie było z bloku przy ul. Warszawskiej 73 do pomocy przy sprzątaniu w kościele. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 75

 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Archidiecezja Białostocka zaprasza wszystkich wiernych, w tym dzieci, młodzież, rodziny, parafie, wspólnoty, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na komiks opowiadający o osobie, życiu i działalności bł. ks. Michała Sopoćki - Patrona Miasta Białegostoku pod hasłem „błogosławiony Michał Sopoćko przesłanie dla młodych”. Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć komiks opowiadający o osobie, życiu bądź działalności bł. ks. Michała Sopoćki – Patrona Białegostoku, który rozsławia Miasto na całym świecie oraz dostarczyć go Organizatorowi na adres mailowy Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub dostarczyć do Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej ul. Kościelna 1A, Białystok, do dnia 16 września 2019 r. wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Komiksy zgłaszane do Konkursu mogą być nadsyłane w formie zgłoszenia indywidualnego lub w formie zgłoszenia zespołowego.W konkursie zostaną wyłonieni Laureaci, którym zostaną przyznane nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora oraz Partnera Konkursu - Urząd Miejski w Białymstoku:I miejsce – laptop z funkcją tabletu graficznego II miejsce – laptop III miejsce – tablet. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas Dni Patronalnych Miasta Białegostoku, we wrześniu 2019 r. W załączeniu Regulamin konkursu, który dostępny jest na stronie internetowej www.sopocko.pl. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zapoznanie się z jego regulaminem i podpisanie oświadczenia o akceptacji wszystkich warunków uczestnictwa w nim określonych.

 • Powstała społeczna inicjatywa zbierania podpisów przeciw marszowi środowisk LGBT w Białymstoku, który ma się odbyć dnia 20 lipca. W związku z tym, że inicjatorzy akcji często zwracają się do Księży Proboszczów z prośbą o wsparcie tego protestu, Kuria Metropolitalna Białostocka uważa, że bez względu na ostateczną decyzję co do marszu, inicjatywa zbierania podpisów jest bez wątpienia obroną chrześcijańskich wartości i wyrazem głębokiej troski o losy rodziny.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.