Wielkość liter

9 czerwca 2019 r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW.
 • Dzisiaj po każdej Mszy Św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 • Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej Niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 • Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz.12.30 dzieci klas III-cich Szk. Podst. przystąpią do I Komunii Św.. Polecamy ich w naszych modlitwach. Do rodziców tych dzieci zwracamy się z gorącym apelem, by po Mszy Św. pamiątkowe zdjęcia były robione na chodnikach na tle zieleni, nie na samych zieleńcach, by nie uszkodzić założonych tam instalacji.

 • Jutro obchodzimy Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Św. w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz w naszych Intencjach zostaną odprawione o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna.

 • W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do Uroczystości Bożego Ciała.

 • W czwartek o godz. 18.00 Ks. Paweł Wierzbicki, misjonarz pracujący w Chinach odprawi u nas Mszę Św. z racji XXV - lecia kapłaństwa. Dostojnego Jubilata polecajmy w naszych modlitwach. Po Mszy Św. Wieczornej uczcimy relikwie Św. Antoniego z Padwy.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Świętej. Zakończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 • Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 7.00 i 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30.

 • Informujemy też, o nieobecności s. Ancilli naszej zakrystianki. Siostra przygotowuje się do przyjęcia ślubów wieczystych. Pojawi się u nas pod koniec lipca. Zastępstwo w zakrystii pełni student Pan Grzegorz.

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" którego głównym tematem jest obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim". Polecamy też piękny artykuł naszego Ks. Adama o historii Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

 • Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza na 38. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15-16 czerwca, a jej program dostępny jest na plakatach.

 • W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca po Mszy Św. o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.

 • Przedszkole Sióstr Miłosierdzia – „szarytek” przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zachęca Rodziców „poszukujących” dobrej opieki dla swoich pociech (w wieku 2,5-6 lat ) do skorzystania z naszej oferty. Nasze przedszkole jest przedszkolem katolickim, prorodzinnym, gdzie panuje atmosfera życzliwości, przyjaźni i otwartości na drugiego człowieka. Pragniemy, aby w dobie komercjalizacji, zaniku tożsamości i tradycji dziecko poznawało Boga, uczyło się dobra, prawdy i piękna, z uwzględnieniem polskiej tradycji narodowej i wartości patriotycznych. Serdecznie zapraszamy! Siostry szarytki 85 740 66 50

 • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zachęca wszystkich absolwentów Politechniki Białostockiej do udziału w Międzynarodowym Zjeździe Absolwentów Politechniki Białostockiej w sobotę 22 czerwca 2019 r. z okazji 70 rocznicy powstania tej największej uczelni technicznej naszego regionu. Organizatorzy proszą o rejestrację uczestnictwa poprzez stronę internetową: absolwentalia.pb.edu.pl.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Trwa realizacja filmu o naszym kościele oraz z sal pod kościołem, pod plebanią i otoczenia na zewnątrz. Film będzie gotowy pod koniec maja przyszłego roku.

 • Dziękujemy Gronu Przyjaciół Seminarium Duchownego za wczorajsze sprzątanie w Oratorium i salach przyległych.

 • Dziękujemy Odnowie w Duchu Św. za sprawnie przeprowadzoną akcję zbierania ofiar na świątynię Opatrzności Bożej.

 • Dziękujemy Panu Władysławowi za wykonaną pracę na placu przykościelnym.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za kwiatową dekorację kościoła i wczorajsze sprzątanie. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Warszawskiej 69

 • W maju Chrzest Św. Przyjęły następujące dzieci:

 • Sawicki Julian - ul. Słonimska
 • Jaworski Ignacy - ul. Piasta
 • Rembiszewski Krzysztof - ul.Warszawska
 • Andrejuk Paulina - ul. Branickiego
 • Każmierczak Dominika - ul. Warszawska
 • Surowiec Gabriel - ul. Chrobrego
 • Ostrożański Filip - ul. Św. Wojciecha
 • Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
 • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
 • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.
 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Kolejny koncert w niedzielę 16 czerwca o godz. 20.30.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.