Wielkość liter

2 czerwca 2019 r. - VII NIEDZIELA WIELKANOCNA, UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
 • Nasz parafianin PIOTR DZIERZGOWSKI, przyjął w piątek Święcenia Diakonatu. Życzymy Bożego błogosławieństwa na drodze do kapłaństwa.

 • Dzisiaj z racji XII Święta Dziękczynienia, po każdej Mszy Św. można będzie złożyć swoją ofiarę do puszek na wyposażenie świątyni Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu w Warszawie – Wilanowie.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. O godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego błogosławieństwa.

 • Dzisiaj do udziału we Mszy Św. o godz. 12.30 zapraszamy uczniów z rodzicami klas I-szych Szk. Podst.. Po Mszy Św. Katecheza w kościele.

 • Dzisiaj o godz. 16.30 w kościele będzie Dzień Skupienia Rycerstwa Niepokalanej.

 • Jutro po Mszy Św. Wieczornej zebranie Bractwa Św. Wojciecha. Zapraszamy nowych mężczyzn w szeregi Bractwa. W środę zebranie Akcji Katolickiej – również zapraszamy nowych kandydatów.

 • Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie w Białymstoku, Katedra Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zapraszają na III Ogólnopolską Konferencję Naukową „(R)ewolucja Narzeczeństwa”, która odbędzie się jutro w godz. 10.00-13.30 w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB. Więcej informacji na stronie internetowej http://ksm.uwb.edu.pl/, WSTĘP WOLNY.

 • Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.30.

 • Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

 • Ks. Abp Tadeusz Wojda wraz z Radą Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia oraz wszystkich wiernych do uczestnictwa w modlitewnym czuwaniu w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św, w sobotę. Czuwanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń na placu przy Katedrze.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium z poszczególnych parafii. Dzień skupienia odbędzie się jutro o godz. 17.00.

 • Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 7.00 i 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30

 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.00 oraz do udziału we Mszy Św. wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz.12.30 dzieci klas III-cich Szk. Podst. przystąpią do I Komunii Św.. Spowiedź dzieci, ich rodziców i najbliższych z rodziny będzie w sobotę o godz. 9.00. Po zakończonej spowiedzi rodzice przygotują kościół do niedzielnej uroczystości. W III Niedzielę miesiąca nie będzie już spotkania klas III Szk. Podst.

 • Również w sobotę o godz. 9.00 Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego sprzątać będzie Oratorium pod kościołem i sale przyległe.

 • Za tydzień po każdej Mszy Św. będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz podopiecznych białostockiej Caritas. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc seniorom, chorym i samotnym oraz osobom ubogim i wykluczonym społecznie. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra. Do pomocy w sprawnym przeprowadzeniu akcji zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 • Zapraszamy na kolejną edycję Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki, który odbędzie się za tydzień o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Koncert wykonany na żywo ze 100 osobowym chórem oprawiony będzie obrazem na żywo sypanym piaskiem do każdego z utworów. Wstęp wolny.

 • Informujemy też, o nieobecności s. Ancilli naszej zakrystianki. Siostra przygotowuje się do przyjęcia ślubów wieczystych. Pojawi się u nas pod koniec lipca. Zastępstwo w zakrystii pełni student Pan Grzegorz.

 • Trwają przygotowania do zmiany polichromii w presbyterium naszego kościoła i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" którego głównym tematem jest obecność Boga w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest kapłaństwo, warto więc przeczytać artykuły: "Po co są księża?", "Kapłan - znak obecności Jezusa", a także "Tylko powiedz o nich wszystkim". Polecamy też piękny artykuł naszego Ks. Adama o historii Obrazu Matki Bożej Różanostockiej.

 • W dniach 21-23 czerwca 2019 (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Białostockie grupy wyruszają 21 czerwca po Mszy Św. o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 23 czerwca uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok szkolny i akademicki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za przewodniczeniu nabożeństwom majowym przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu.

 • Dziękujemy Pani Zosi Stasiewicz za ofiarowane kwiaty do kościoła.

 • Rozpoczęła się realizacja filmu o naszym kościele oraz z sal pod kościołem, pod plebanią i otoczenia na zewnątrz. Film będzie gotowy za rok.

 • Nikogo nie było wczoraj do pomocy w sprzątaniu kościoła z bloku nr 67 przy ul. Warszawskiej.

 • W maju odeszli od nas do Pana:

 • Łobodzińska Aniela, l. 93, ul. Chrobrego
 • Czajkowska Henryka, l. 93, ul. Piastowska
 • Wąsowicz Stanisława, l. 74, ul. Warszawska
 • DRODZY RODZICE! Szanujmy zieleńce przy naszym kościele. Nie jest to plac zabaw Waszym pociechom. Jest to dobro naszych ofiarnych parafian. Bardzo dziękujemy.

 • Zachęcamy do włączenia się do nieustannej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. To tylko jedna godzina modlitwy różańcowej w miesiącu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku rozpocznie się w niedzielę 19 maja o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym koncertem KWARTETU CAMERATA. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 2 czerwca oraz 16 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa,wstęp wolny.

 • Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
 • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.