Wielkość liter

5 maja 2019 r. - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą Białą Procesję.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. Członkom i sympatykom Klubu Inteligencji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

 • Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

 • Informujemy, że nasz parafianin Alumn PIOTR DZIERZGOWSKI, kandydat do święceń diakonatu otrzymał pozytywną opinię Rady Księży Profesorów AWSD wyrażoną na posiedzeniu dnia 17 kwietnia. Święcenia diakonatu przyjmie 31 maja w Archikatedrze Białostockiej o godz. 16.00. Bądźmy na tej uroczystości i wspierajmy go naszymi modlitwami.

 • Informujemy też, o nieobecności s. Ancilli naszej zakrystianki. Siostra przygotowuje się do przyjęcia ślubów wieczystych. Pojawi się u nas pod koniec lipca. Zastępstwo w zakrystii przejął student Pan Grzegorz.

 • Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz.7.00 i 17.30. Przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30

 • Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Św. jutro o godz. 7.00

 • W środę przypada Uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 18.00.

 • W sobotę Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Jaświł; po drodze pielgrzymi odwiedzą kościoły: w Knyszynie i Kalinówce Kościelnej. Wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 16.00. Zapisy są prowadzone w Biurze Radia Maryja.

 • Zachęcamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia", którego głównym tematem jest Maryja, Matka Boża. Znajdziemy artykuły omawiające tytuły, jakimi Maryja jest określana w Kościele, wyjaśnienie czym jest litania oraz jak powinna wyglądać nasza relacja do Niej. Nasz Ks. Adam pięknie pisze o naszych witrażach. Na łamach tego numeru przypominamy też postać Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego z okazji 40. rocznicy jego święceń biskupich. Polecamy materiał dotyczący obecności Polski w zjednoczonej Europie.

 • Idąc za wezwaniem Matki Bożej z La Salette, powierzamy dzieło ewangelizacji naszej parafii i parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie oraz wszystkich parafii, które przez wstawiennictwo Matki Bożej troszczą się o duchowe odrodzenie swoich wiernych. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Matko Boża Saletyńska, pojednawczyni grzeszników, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbiterium i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Ze względu na wzrastającą liczbę narodzin dzieci, Chrzty w naszym kościele są w każdą Niedzielę o godz. 11.00.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 10 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za piękną postawę podczas wtorkowych uroczystości. Dziękujemy rodzicom za dar złożony na potrzeby kościoła. Dziękujemy Ks. Wojciechowi i katechetkom za przygotowanie młodzieży. Dziękujemy s.Ancilli i naszym Paniom z parafii za liczne przygotowania i dbałość o naszą kuchnię. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za wsparcie duchowe i materialne, dzięki czemu zostały sfinalizowane prace przy odbudowie zniszczonych organów.

 • Za tydzień będzie NIEDZIELA OTWARTEGO CHÓRU. Po każdej Mszy Św. każdy będzie mógł wejść na chór i z bliska obejrzeć instrument oraz odbudowaną klatkę schodową na wieży naszego kościoła. Po pożarze nie ma śladu. Wszystko jest nowe i bardziej funkcjonalne, zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi i konserwatorskimi.

 • Msza Św. za młodzież, która w tym roku przyjęła Bierzmowanie, zostanie odprawiona 23 maja o godz. 18.00. Intencje zapisane w dniu dorocznego Odpustu ku czci Św. Wojciecha będą odprawiane od jutra przez 11 poniedziałków o godz. 18.00.

 • Nikogo nie było z bloku przy ul. Warszawskiej 78, do wczorajszego sprzątania w kościele. Za tydzień zapraszamy na godz. 9.00 mieszkańców bloków przy ul. Warszawskiej 70; 72; 72/III oraz Odnowę w Duchu Św. do sprzątania Oratorium i sal przyległych.

 • Zachęcamy do włączenia się do nieustannej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. To tylko jedna godzina modlitwy różańcowej w miesiącu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • W marcu i kwietniu Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Mojsak Antonina, ul. Wiktorii
 • Pankiewicz Pola, ul. Branickiego
 • Giełda Maria, ul. Słonimska
 • Bućko Miłosz, ul. Warszawska
 • Sienkiewicz Antoni, Niemcy
 • Kakareko Maciej, ul. Skorupska
 • Krysiuk Gabriela, ul. Skorupska
 • Pasiuk Kacper, ul. Wiktorii
 • Godlewski Ignacy, ul. Chrobrego
 • Kokoszkiewicz Katarzyna, ul. Piastowska
 • Kuczyńska Alicja, ul. Świętojańska
 • Krutul Tymoteusz, ul. Św. Wojciecha
 • Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
 • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.