Wielkość liter

28 kwietnia 2019 r. - II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
 • Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Dzisiaj wychodząc z kościoła przy głównym wejściu można złożyć do puszki ofiarę na CARITAS naszej Archidiecezji. Bóg zapłać za każdy grosz.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 klasom III-cim Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. Katecheza w Oratorium pod kościołem, przygotowująca do I Komunii Św..Nie będzie katechezy klasom VI i VII Szk. Podst.

 • Natomiast młodzież do Bierzmowania, dzisiaj ma spotkanie w kościele po Mszy Św. o godz.12.30. Jutro również takie spotkanie będzie po Mszy Św. wieczornej. Obecność świadków nie jest konieczna. We wtorek młodzież ze świadkami gromadzi się już o godz. 17.30. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania i uczestników tej uroczystości, prosimy o przybycie w eleganckim stroju.

 • Dzisiaj jest organizowana VII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w naszym mieście. Nasza parafia jest w II grupie. Grupa ta wyjdzie z Dojlid z parafii Niepokalanego Serca Maryi. Nasi parafianie dołączą przy skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z ul. Warszawską tak jak to było w ub. roku ok. godz.13.30. Wieczorem w naszym kościele po Mszy Św. o godz. 18.00 uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki.

 • Jutro po Mszy Św. O godz. 8.00 będziemy rozbierać Ciemnicę i Grób Pański. Zapraszamy wszystkich, dysponujących wolnym czasem do pomocy nam. Tego dnia po wieczornej Mszy Św., zebranie Bractwa Św. Wojciecha.

 • Wyjątkowość drugiej Niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski”.

 • Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składamy serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.

 • Dzisiaj przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki: „Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum”.

 • We wtorek obchodzimy przeniesioną w tym roku z Oktawy Wielkanocnej, Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski, Patrona naszego kościoła i parafii. Msze Św. Będą odprawiane o godz..: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Po każdej Mszy Św. Uczcimy relikwie Św. Wojciecha. Pod chórem księża będą przyjmować intencje na tzw Msze składkowe, które będą odprawiane w poniedziałki o godz. 18.00.

 • W tym roku przypada 75 - lecie przekazania naszego kościoła przez protestantów nam katolikom oraz 40-lecie naszej parafii. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się we wtorek w dniu dorocznego odpustu naszego Patrona Św. Wojciecha. Będą one połączone z poświęceniem odbudowanych po pożarze organów i Bierzmowaniem młodzieży. Zostali zaproszeni byli Proboszczowie i Wikariusze, którzy u nas pracowali. Na tę uroczystość skorzystajmy z miejskich środków lokomocji, gdyż nasz parking może pomieścić tylko 40 samochodów. Szanujmy nasze zieleńce. Wykaz księży jest zamieszczony na naszej stronie w zakładce – 40 lecie parafii.

 • Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie o godz.7.00 i przed Mszą Św. Wieczorną o godz. 17.30. Na osiedlu przy Krzyżu Jubileuszowym majowe nabożeństwo będzie codziennie o godz. 20.30. Poprowadzi je Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej.

 • W I -szy czwartek modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.00. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 • W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy Św. będzie niedzielny. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. na każdej Mszy Św.. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • W I-szą sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski. Po Mszy Św. Wieczornej uczcimy relikwie Św. Floriana, patrona strażaków.

 • Tradycyjnie, jak co roku, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXVI pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom na każdy dzień. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – całkowity koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. O godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy całą Białą Procesję.

 • Trwają przygotowania do zmiany fresków w presbiterium i dokończenie zewnętrznej elewacji kościoła. Fundatorzy tego wielkiego dzieła - są mile widziani.

 • Ze względu na wzrastającą liczbę narodzin dzieci, Chrzty w naszym kościele są w każdą Niedzielę o godz. 11.00.

 • Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjmie we wtorek Sakrament Boierzmowania za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców ul. Warszawskiej 78.

 • Dziękujemy Panom: Antoniemu, Jerzemu, Andrzejowi, Zenonowi i Mariuszowi za sezonowe prace konserwacyjne przy naszym kościele.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • W marcu i w kwietniu odeszli od nas do Pana:

 • Giero Marianna, l.86, ul. Św. Wojciecha
 • Salej Eugeniusz, l.79, ul. Piastowska
 • Kiziński Bogusław, l.81, ul. Św. Wojciecha
 • Mikołajczuk Władysława, l.82, ul. Piastowska
 • Aleksiejczuk Michał, l.94, ul. Piastowska
 • Aleksiejew Maria, l.79, ul. Piastowska
 • Aleksiejew Piotr, l.88, ul. Piastowska
 • Szyc Mirosław, l.54 Chicago USA
 • Stankiewicz Jerzy, l.77, ul. Warszawska
 • Olszański Eugeniusz, l.85, ul. Piastowska
 • Golubiewska Janina, l.94, ul. Św. Wojciecha
 • Grodzka Elżbieta, l.68, ul. Św. Wojciecha
 • Bielawska Anna, l.71, ul. Branickiego
 • Dąbrowski Andrzej, l.68, ul. Chrobrego
 • Staniszewski Ryszard, l.76, ul. Piastowska
 • Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
 • 30 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
 • 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
 • 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
 • 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.
 • Zachęcamy do włączenia się do nieustannej modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie. To tylko jedna godzina modlitwy różańcowej w miesiącu. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.