Wielkość liter

27 stycznia 2019 r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Podjęto inicjatywę w naszym kraju ustanowienia DNIA ŻAŁOBY NARODOWEJ w intencji dzieci nienarodzonych. W ustalonym dniu zobowiązujemy się do uczestnictwa we Mszy Św. w intencji wynagradzającej Bogu za grzech dzieciobójstwa. Wszystkich, którzy chcą stanąć w obronie życia zapraszamy do poparcia inicjatywy, poprzez wpisanie się na listę przy wyjściu z kościoła.

 • Trwa okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

 • Dzisiaj z racji ferii zimowych nie będzie katechezy klasom VI i VII Szk. Podst.

 • Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty. Z naszej parafii uczestniczy jeden młody parafianin.

 • Dzisiejsza Niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.

 • Dzisiaj na stoisku z prasą można będzie nabyć GROMNICE, które jak każdego roku rozprowadzamy we własnym zakresie. Ks. Proboszcz nikomu nie udziela pozwolenia na placu przykościelnym.

 • We wtorek we wspomnienie Bł. Bolesławy Marii Lament po wieczornej Mszy Św. będzie możliwość uczczenia jej relikwii. W czwartek również po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Jana Bosko.

 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład Pani Prof. Haliny Krukowskiej „O przejrzystości”.

 • Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Św. o godz. 18.00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 Adorację poprowadzi Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy Św. wieczornej katecheza w kościele rodzicom i uczniom klas III Gimn. i VIII Szk. Podst.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe, które rozpoczną się w piątek o godz. 16.00, a zakończą się w Niedzielę ok. godz. 14.00. Rekolekcje są bezpłatne. Należy wziąć ze sobą Pismo Święte, różaniec, notatnik, rzeczy osobiste, ubranie sportowe oraz śpiwór. Uczestnicy powinni mieć zaświadczenie od księdza ze swojej parafii, a niepełnoletni także pozwolenie rodziców.

 • W sobotę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. w naszym kościele o godz.6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00. Na początku każdej Mszy Św. zostaną poświęcone gromnice, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Prosimy nie spóźnić się na tę Mszę Św.. Przypominamy, że w każdej rodzinie powinny być gromnice. Zapalamy je w czasie kolędy, przy wezwaniu kapłana do chorego, w rocznicę przyjętych sakramentów członków rodzin do wspólnej modlitwy w tym dniu, oraz podajemy do ręki umierającemu.

 • W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Polecamy w naszych modlitwach s.Ancillę naszą zakrystiankę. Tego dnia ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcone zostaną świece „Błażejki”, po Mszy Św. będzie błogosławieństwo gardła w dniu Św. Błażeja. Dzień swoich imienin będzie obchodził jeden z naszych organistów - Błażej.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom i rodzicom klas I Szk. Podst.. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Według Nauki Kościoła Katolickiego, za czasów Papieża Grzegorza VIII, ustalono, że najbliżej do Boga jest przez czubek głowy. Dlatego również nakazano mężczyznom nie noszenie nakrycia w kościele podczas nabożeństw. Dbajmy o to. Ten przepis jest ciągle aktualny i dotyczy też małych chłopców, o czym rodzice zapominają, albo z uśmiechem wykazują swoją ignorancję.

 • Zapraszamy do lektury styczniowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Jego temat brzmi "Szukając jedności w Chrystusie" i jest on poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan. Można w nim znaleźć ciekawe materiały dotyczące Tygodnia Ekumenicznego, różnic pomiędzy katolicyzmem i prawosławiem oraz osoby apostołki jedności - Bł. Bolesławy Lament.

 • W tym roku przypada 40-lecie naszej parafii. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 30 kwietnia w dniu dorocznego odpustu naszego Patrona Św. Wojciecha. Będą one połączone z poświęceniem nowych organów i bierzmowaniem młodzieży. Zostali zaproszeni byli Proboszczowie i Wikariusze, którzy u nas pracowali. Wykaz księży jest zamieszczony na naszej stronie w zakładce – 40 lecie parafii.

 • Po każdym opadzie śniegu, serdecznie zapraszamy mężczyzn do odśnieżania naszej posesji. Zawsze rano o 5.45. Jak na razie niezawodna jest s.Ancilla – zakrystianka, Pani Basia, Pan Krzysztof i Ks. Proboszcz.

 • Zachęcamy rodziców małych dzieci do zapisywania swoich pociech do Białej Procesji. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota. Zapraszamy też młodzież i osoby dorosłe. Chcemy, ba nasza procesja była piękna i duża. Po zimowej przerwie procesja wyruszy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcje.

 • Prośba naszych parafian z kolędy: dzieci niech ustępują miejsce siedzące osobom starszym, mocno schorowanym. Natomiast siedzące osoby w ławkach niech też „nie rozsiadają się” i dadzą możliwość siadania pozostałym.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 12 osób i 335 rodzin w czasie kolędy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkańcom przy ul. Staszica o numerach nieparzystych za wczorajsze sprzątanie kościoła. W sobotę nie będzie sprzątania. Zapraszamy w poniedziałek 4 lutego na godz. 8.00 do rozbierania żłóbka i generalnego sprzątania wszystkie osoby dysponujące wolnym czasem.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi za naprawę drzwi przeciwpożarowych na chórze.

 • Mieszkańcom domów jednorodzinnych polecamy Apel przeciwpożarowy. Jego treść jest zamieszczona na naszej stronie w zakładce – Apel przeciwpożarowy.

 • Trwa Wizyta duszpasterska zwana KOLĘDĄ. To spotkanie duszpasterza z wiernymi, których odwiedza, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby podczas kolędy byli obecni wszyscy domownicy. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej, na plakatach pod chórem i przy kancelarii. Zapoznajmy się też ze wskazaniami kolędowymi. Woda święcona jest obok chrzcielnicy. Podczas kolędy tradycyjnie już rodziny naszej parafii składają dobrowolnie dwie ofiary – jedną księdzu na kolędę, drugą na kościół. Prowadzone są liczne prace przy kościele. Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy. Potwierdzeniem złożonej ofiary na kościół, będzie przysłanie przez Ks. Proboszcza – pisemnego podziękowania. Obowiązkiem kapłana jest wpisanie do kartoteki parafialnej w obecności ofiarodawcy złożonej ofiary na potrzeby parafii. Można też sprawdzić wszystkie dotychczas złożone ofiary na kościół. Bardzo dziękujemy za jakże miłe i ciepłe przyjęcie nas w swoich domach. Dziękujemy też za hojne dary Waszych serc składane księdzu kolędującemu i na potrzeby kościoła. Zwracamy się z gorącym apelem do rodzin mieszkających na terenie naszej parafii, które przez wiele lat wynajmują mieszkanie, aby przyjmowały kapłana po kolędzie. Niech poświęci to mieszkanie i pobłogosławi domowników na lata pracy czy nauki. Czas kolędy jak zawsze od godz. 16.00 do 21.00. W soboty od godz. 9.00. Bardzo prosimy, aby nowe rodziny zgłaszały się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie w celu założenia nowej kartoteki rodzinnej.

 • Na zakończenie kolędy 5 marca o godz. 18.00 nasi księża odprawią Mszę Św. w intencji wszystkich rodzin, które w tym roku przyjmą po kolędzie. Będzie to wyraz naszego podziękowania za życzliwość.

 • Indywidualne zaproszenia, będą realizowane dopiero po skończonej kolędzie czyli po 15 lutego. Teraz księża idą według wyznaczonego porządku.

 • A oto plan kolędy w przyszłym tygodniu:

 • w poniedziałek - ul. Św. Wojciecha 10; 12
 • we wtorek - ul. Św. Wojciecha 16; 18
 • w środę - ul. Modlińska 6; 8; 8B; 8C; 9; 10; 11; 12, Stary Rynek 2
 • w czwartek - ul. Bukowskiego 1; 1A; 1B; 1C, ul. Staszica 19, ul. Piasta 13, ul. Skorupska 20; 22;; 25
 • PLAN KOLĘDY jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), kapłan, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,
 • Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 15 - 17 lutego. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie, na www.spotkaniamalzenskie.pl i Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2019 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2019 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.