Wielkość liter

16 grudnia 2018 r. - III NIEDZIELA ADWENTU
 • Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rozpoczęte dzisiaj Adwentowe Rekolekcje Parafialne. Dzisiaj porządek Mszy Św. niedzielny, natomiast jutro i we wtorek o godz.:6.30: 8.00; 9.30 i 18.00. Na każdej Mszy Św. będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. Szczegółowy plan dostępny jest na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Przygotujmy nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie. Jutro i we wtorek RORATY będą w programie rekolekcyjnym.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 dzieciom klas III-cich Szk. Podst. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do I Komunii Św.

 • Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy kobiety, które są w stanie błogosławionym.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie grupy działające w parafii na doroczną WIGILIĘ PARAFIALNĄ. Spotkanie rozpocznie się w Oratorium o godz. 15.00. Wszystkich uczestników Wigilii prosimy też o zaangażowanie się w postaci dostarczenia słodyczy, owoców innych przysmaków.

 • Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

 • W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

 • Trwa doroczna akcja CARITAS - WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Niech na naszym wigilijnym stole będzie świeca CARITAS na znak jedności z potrzebującymi.

 • We wtorek Ks. Proboszcz podpisze umowę z nową firmą odbierającą makulaturę. Tego dnia parafia otrzyma kontener na ten surowiec. Od tego czasu znowu będzie można składać makulaturę. Za chwilową przerwę, przepraszamy.

 • W środę, piątek i sobotę będą trwały kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian na spektakl pt.: „Bóg się rodzi”, podczas którego wystąpi nasza schola Dobra Ziemia. Spektakl odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19:00 w Teatrze Dramatycznym. Wejściówki są do odebrania w kasie biletowej teatru.

 • W ciągu tygodnia spotykamy się na Mszy Św. Roratniej o godz. 6.30. Dodatkowo w środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy; szczególnie dzieci, by przychodziły z lampionami adwentowymi.

 • W piątek Klub Inteligencji Katolickiej rozpocznie Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do Niedzieli włącznie. Tegorocznym rekolekcjom przewodniczy znany redaktor Tygodnika katolickiego „Idziemy” - Ks. Henryk Zieliński. Msze Św. w czasie rekolekcji o godz. 19.15.

 • Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony KOSZ na: żywność, środki czystości i słodycze. Wolontariusze naszego Oddziału CARITAS proszą, by nie przynosić odzieży.

 • Polecamy grudniowy, setny, numer "Dróg Miłosierdzia". Czytelników zapraszamy do zapoznania się z zespołem redakcyjnym i jego pracą. Numer ten, którego temat brzmi "Przyjmijmy Chrystusa", poświęcony jest Bożemu Narodzeniu, niosącemu przesłanie pokoju, przebaczenia i pojednania, a jeden z artykułów mówi o radości, modlitwie i wdzięczności - postawach, które przygotowują do autentycznego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Prasę można nabyć pod chórem i w kancelarii przy opłatkach.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE MODLI SIĘ ZA OFIARODAWCÓW.

 • Dziękujemy mieszkańcom ul. Piasta o numerach parzystych i z bloku Nr 10 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy młodzież, Bractwo Św. Wojciecha i wszystkich, kto dysponuje wolnym czasem do ubierania żłóbka. Na zakończenie będzie sprzątanie kościoła.

 • Dziękujemy Rodzinom Nazaretańskim oraz Odnowie w Duchu Św. za sprawnie przeprowadzoną akcję zbiórki ofiar Kościołowi na wschodzie.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za dar ołtarza złożony parafii w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Bóg zapłać.

 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę OPŁATKI są rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele.

 • Podajemy PLAN KOLĘDY jest on dostępny na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach pod chórem i przy kancelarii.

 • AKADEMICKE REKOLEKCJE ADWENTOWE odbędą się w dniach 16 - 17 - 18 grudnia (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30, w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Poprowadzi je ks. Tomasz Mazurek doktorant na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie.

 • SPOTKANIE OPŁATKOWE środowiska akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 19 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. W programie przewidziany jest koncert opłatkowy w wykonaniu Orkiestry Kameralnej oraz Chóru Politechniki Białostockiej pod dyrekcją Wioletty Miłkowskiej.

 • Do udziału w powyższych wydarzeniach zapraszamy pracowników, studentów i absolwentów wszystkich białostockich uczelni. Informacje znajdują się również na plakatach oraz stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego.

 • Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.