Wielkość liter

18 listopada 2018 r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 klasom III Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i rodzicom, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

 • W środę w Oratorium pod kościołem o godz. 19.00 wykład Pani Prof. Haliny Krukowskiej „O pięknie” - w 100 rocznicę odzyskania niepodległości..

 • W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, Św. Cecylii, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele: Schola młodzieżowa „Dobra Ziemia” i organiści: Panowie Błażej i Krystian.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po Mszy Św. o godz. 11.00 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest 100-lecie niepodległości Polski. W zamieszczonych w miesięczniku artykułach poruszone są takie tematy, jak: wolność narodowa, niepodległość; wyjaśniono też, czym jest, z chrześcijańskiego punktu widzenia, Ojczyzna.

 • W środę byliśmy świadkami jakże podniosłej uroczystości Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Dziękujemy Wspólnocie intronizacyjnej na czele z Panią dr Moniką Jedynak. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania do tej uroczystości: naszym księżom, s.Ancilli, ministrantom, Bractwu Św. Wojciecha, organistom Błażejowi i Krystianowi, wszystkim rodzinom, które przyjęły Obraz Chrystusa Króla do swoich domów, Paniom: Annie, Gertrudzie i Teresie za troskę o rekolekcyjną kuchnię, wszystkim osobom zatrudnionym przy parafii i naszym parafianom za piękny, modlitewny udział w tej uroczystości. Dzień Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa jest przeżywany tylko raz w życiu. Bogu niech będą dzięki.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 17 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkance bloku przy ul. Piastowskiej 9 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców domów przy ul. Warszawskiej o numerach nieparzystych.

 • Dziękujemy dwom Panom: Tadeuszowi i Rafałowi za wczorajsze grabienie liści.

 • W październiku Chrzest Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Olszewski Gabriel, ul. Branickiego

 • Laskowski Tadeusz, ul. Piasta

 • Kulikowski Piotr, ul. Chrobrego

 • Matowicka Agnieszka, ul. Obrońców Westerplatte

 • Dąbrowski Olaf, ul. Warszawska

 • Wasilenko Jakub, ul. Piastowska

 • Maczuga Julia, ul. Piastowska

 • Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.

 • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.

 • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

 • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

 • Duszpasterstwo Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na:

 • Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie "Laboratorium miłości" - od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 - 19.30, salka nr 9 "Winnica" za zakrystią katedry białostockiej

 • Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie "Wieczory dla Zakochanych" - od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 - 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.