Wielkość liter

11 listopada 2018 r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Święto Stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abpa Metropolity o godz. 12.00 odezwą się wszystkie dzwony. Bicie dzwonów kościelnych w całej Polsce będzie znakiem wspólnego przeżywania Święta Narodowego i wdzięczności Bogu za dar wolności.

 • Dzisiaj o godz. 17.00 wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku pod dyr. Pana Prof. Edwarda Kulikowskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. W tym roku ze względu na niedzialny porządek Mszy Św., koncert odbędzie się przed wieczorną Mszą Św.. Każdego roku cieszy się on ogromnym powodzeniem.

 • Rozpoczęliśmy trzydniowe REKOLEKCJE INTRONIZACYJNE, które poprowadzi O. Andrzej Zając, redemptorysta ze Szczecinka. Odłużmy wszelkie zajęcia i dobrze przeżyjmy te dni. Jutro i we wtorek poranne Msze Św. w zwykłym porządku, natomiast rekolekcyjne o godz. 9.00 i 18.00. W środę Uroczysta Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 z udziałem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity i wielu zaproszonych gości. Program jest dostępny pod chórem i przy kancelarii. Temat dzisiejszej nauki rekolekcyjnej: „Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa jako wymiar wiary”. Jutro tematem będzie: „Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze osobistym”. We wtorek: „Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze rodzinnym”. Każda rodzina zaprosi Pana Jezusa do swojego domu. O godz. 21.00 zawierzenie rodziny Jezusowi. W środę o godz. 18.00 dokonamy intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze społecznym.

 • Jutro i we wtorek kancelaria z rana będzie nieczynna, po południu jak zawsze od godz. 16.00 do 17.45.

 • W piątek przypada Uroczystość NMP, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane jak w każdy dzień powszedni.

 • Spotkanie formacyjne zelatorów oraz członków kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia, w piątek o godz. 16.00 w sali przy katedrze. Po spotkaniu, o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa w katedrze, a o godz. 18.00 Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

 • Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 14 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Od dzisiaj słyszymy dźwięki odbudowanych po pożarze organów. Instrument jest znacznie powiększony i gruntownie przebudowany z myślą o przyszłych koncertach organowych w naszym kościele. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Uroczyste poświęcenie organów będzie w dniu naszego dorocznego odpustu ku czci Św. Wojciecha, naszego Patrona, w kwietniu przyszłego roku.

 • Dziękujemy mieszkankom bloku przy ul. Piastowskiej 7 za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 9 przy ul. Piastowskiej.

 • Dziękujemy Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich za sprzątanie sal pod kościołem.

 • Dziękujemy pięciu mężczyznom za wczorajsze grabienie liści. Potrzebujemy większe siły za tydzień. Zapraszamy w sobotę na godz. 9.00.

 • Za tydzień Msza Św. o godz. 12.30 klasom III Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i rodzicom, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Głównym tematem listopadowego numeru "Dróg Miłosierdzia" jest 100-lecie niepodległości Polski. W zamieszczonych w miesięczniku artykułach poruszone są takie tematy, jak: wolność narodowa, niepodległość; wyjaśniono też, czym jest, z chrześcijańskiego punktu widzenia, Ojczyzna. Z jednego z tekstów poświęconych historii można się dowiedzieć o roli, niedocenianej dziś Rady Regencyjnej Królestwa Polskiego w odzyskaniu niepodległości w 1918 r.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • CARITAS naszej Archidiecezji zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „TORBA SAMARYTANKA”. Akcja zorganizowana jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących z naszego miasta i Archidiecezji. Na stoisku z prasą można dzisiaj odebrać specjalną torbę. Po jej napełnieniu prosimy przynieść do kancelarii w terminie do końca listopada. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne Bóg zapłać.

 • „Stowarzyszenie „Otwarty Dom” od 20 lat zaprasza do Polski dzieci z Domów Dziecka oraz z ubogich rodzin na Litwie. W tym roku również organizowany jest przyjazd tych dzieci. Rodziny, które chcą je zaprosić do swojego domu na święta Bożego Narodzenia, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem „Otwarty Dom”. Spotkanie organizacyjne z chętnymi rodzinami odbędzie się 14 listopada o godz. 17:00 w siedzibie Stowarzyszenia w Białystoku, przy ul. Hallera 8. Można się też zgłaszać poprzez adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub nr telefonu: 695 629 678. Sprawmy, aby w nadchodzące święta symboliczny pusty talerz został wypełniony miłością i gościnnością.

 • Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych BARKA zaprasza na konferencję "JOGA to nie droga do BOGA", którą wygłosi s. Michaela Pawlik OP. Konferencja odbędzie się 18 listopada 2018 r. o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej.

 • Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
 • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.
 • Duszpasterstwo Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na:

 • Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie "Laboratorium miłości" - od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 - 19.30, salka nr 9 "Winnica" za zakrystią katedry białostockiej

 • Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie "Wieczory dla Zakochanych" - od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 - 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.