Wielkość liter

28 października 2018 r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj swoje Imieniny obchodzi Ks. Abp Tadeusz Wojda nasz Metropolita.. Ks. Abowi i wszystkim dzisiejszym Solenizantom niech Pan Bóg błogosławi.

 • Dzisiaj także kończy 95 lat życia nasz pierwszy Proboszcz Ks. Infułat Zygmunt Lewicki. Dostojnemu Jubilatowi Ks. Infułatowi życzymy dużo sił w zdrowiu.

 • Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Dziękujemy naszym parafianom, że utrzymują ten kościół, wspierając swoim groszem. Kościół nasz został konsekrowany 12 września 2004r. Przez Ks. Abpa Wojciecha Ziembę ówczesnego Metropolitę Białostockiego.

 • Parafia nasza liczy 7.130 osób. W ub. Niedzielę na Mszach Św. uczestniczyło 1.707 osób. Kobiet było 1.042, zaś mężczyzn 665. Do Komunii Św. przystąpiło 645 kobiet i 276 mężczyzn. W kościele nie było 5.423 osoby. Dziękujemy Ks. Wojciechowi, ministrantom i Bractwu Św. Wojciecha za sprawnie przeprowadzoną akcję liczenia wiernych.

 • Dzisiaj, wychodząc z kościoła, swoją ofiarą do puszek, pomożemy Kościołowi prześladowanemu w Pakistanie. Bóg zapłać za każdy dar.

 • Dzisiaj Msza Św. o godz. 12.30 uczniom klas VI-tych i VII-ych Szk. Podst.. Po Mszy Św. katecheza w kościele przygotowująca do Bierzmowania..

 • Dzisiaj po każdej Mszy Św., w zakrystii przyjmujemy WYPOMINKI. Kartki można odbierać na stoisku z prasą, a także w internecie na stronie naszej parafii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytalne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Można też pisać na odwrocie kartki. Wypominki będą czytane od 1 do 4 listopada włącznie o godz. 17.00. Msza Św. za zmarłych wymienionych w wypominkach, będzie odprawiana o godz. 18.00.

 • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 17.00 Wypominki, a po nich Msza Św. wieczorna. Nie będzie Mszy Św. o godz. 19.15. Po Mszy Św. wieczornej zostaną odśpiewane Żałobne Nieszpory, po których w kościele będzie procesja do pięciu stacji.

 • W pierwszy piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 16.30. O godz. 17.00 Wypominki i Msza Św. wieczorna o godz. 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 • W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Codziennie od 1 do 8 listopada można będzie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem jest też nawiedzenie cmentarza grzebalnego.

 • W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia w piątek Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 • Msza Św. za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej zostanie odprawiona w sobotę, 3 listopada, o godz. 18.00 w Katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Procesji Eucharystycznej, gdyż jak co roku ostania Procesja w tym roku połączona z Adoracją, będzie w ostatnią Niedzielę listopada w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 • Jeszcze trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 7.00 (jedna tajemnica). Wieczorne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Za odmówienie pięciu tajemnic różańcowych można zyskać odpust zupełny.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • W związku z tym wydarzeniem we wtorek o godz. 17.00 odbędzie się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji: intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w sercach parafian i kapłanów naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 13 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkance z bloku Nr 3B przy ul. Piastowskiej za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 3C przy ul. Piastowskiej.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi Pieśniakowi za prace naprawcze.

 • W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do grabienia liści. Nasz ponad 100-letni dąb jest okazały, ale jesienią mamy dużo pracy przy nim. Dziękujemy jednej pani i czterem panom za wczorajsze grabienie liści.

 • Wieczory z Niepodległą 21 listopada, godz. 16.30 Od kapelana wojskowego do... świętego – film o ks. Ignacym Świrskim „Z Wilna do nieba”.28 listopada, godz. 16.00 Sesja naukowa „Kościół na Białostocczyźnie u progu niepodległości”. 12 grudnia, godz. 16.30 Sztandary organizacji niepodległościowych na Białostocczyźnie. Spotkania odbywają w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku ul. Warszawska 48.

 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

 • Duszpasterstwo Rodzin, Duszpasterstwo Akademickie i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na:

 • Akademickie Katechezy Przedmałżeńskie "Laboratorium miłości" - od 15 października do 10 grudnia, w poniedziałki, godz. 18.00 - 19.30, salka nr 9 "Winnica" za zakrystią katedry białostockiej

 • Warsztatowe Katechezy Przedmałżeńskie "Wieczory dla Zakochanych" - od 16 października do 11 grudnia, we wtorki, godz. 18.00 - 21.00, parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia drogą mailową przez stronę www.spotkaniamalzenskie.pl

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.