Wielkość liter

30 września 2018 r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Witamy w naszej parafii nową zakrystiankę Annę Ostasz imię zakonne s.Ancilla co znaczy służebnica. Siostra pochodzi z Podkarpacia jest ósmy rok w zakonie. Śluby wieczyste złoży w przyszłym roku. Ma trzech braci i trzy siostry, jest bliźniaczką. Studiowała teologię na KUL-u. Zna język litewski i angielski. Była zakrystianką w gorzowskiej katedrze, a przed przyjazdem do nas przez rok w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie. Życzymy siostrze Bożych łask w pięknej posłudze w naszym kościele. Szczęść Boże.

 • Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

 • Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 7.00 (jedna tajemnica) i o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Jutro przed wieczornym nabożeństwem różańcowym zostanie poświęcona nowa figura Matki Bożej. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Jutro po Mszy Św. wieczornej w sali obok Oratorium odbędzie się zebranie Bractwa Św. Wojciecha. Zapraszamy też nowe chętne osoby w szeregi Bractwa.

 • Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

 • W środę po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. W sali konferencyjnej zebranie Akcji Katolickiej.

 • W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Św. o godz. 18.00. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na różaniec o godz. 17.30 w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 • W I-szy piątek nabożeństwo do Najświętszego Srca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. Wieczornej w kościele katecheza przed Bierzmowaniem klasom III Gim. i VIII Szk. Podst.

 • Różańcowe Jerycho rozpocznie się w piątek i trwać będzie do 24 listopada. Msza Św. zostanie odprawiona w naszym kościele 9 października o godz. 6.30. Więcej informacji jest przy kancelarii.

 • W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wspólnego śpiewu na chwałę Pana Boga w scholi Dobra Ziemia, która rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 17:30 w sali młodzieżowej Nr 1 pod plebanią. Schola po wakacyjnej przerwie będzie śpiewać co tydzień na Mszy św. o godz. 12:30, a także organizowane będą wyjścia integracyjne, wspólne wyjazdy oraz rekolekcje. Na każde dziecko czeka mała niespodzianka. Serdecznie zapraszamy

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Św.. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Po Mszy Św. o godz. 12.30 katecheza klasom I-szym Szk. Podst. dzieciom i rodzicom przed I Komunią Św.

 • Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, w 10. rocznicę Wydarzeń Eucharystycznych, zostanie odprawiona za tydzień o godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować WYPOMINKI. Kartki można odbierać dzisiaj na stoisku z prasą w tygodniu w kancelarii. Bierzemy po dwie sztuki, nie róbmy zapasów na kilka lat. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytalne pisanie imion i nazwisk zmarłych. Można też pisać na odwrocie kartki. Wypominki będą czytane od 1 do 4 listopada włącznie.

 • W związku z nową Instrukcją dotyczącej młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania informujemy, że: klasy VI i VII Szk. Podst. mają swoją Mszę Św. w IV Niedzielę miesiąca o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele. Natomiast klasy III Gimnazjum i VIII Szk. Podst. mają swoją Mszę Św. w I-sze piątki miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • W związku z tym wydarzeniem, we wtorek o godz. 17.00 odbędzie się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji: wspólnot i ruchów w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 11 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkance z bloku Nr 18 przy ul. Chrobrego za pomoc w sprzątaniu kościoła. Wyjątkowo w piątek na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku Nr 20 przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy Panu Andrzejowi Pieśniakowi za prace naprawcze przy chrzcielnicy.

 • Polecamy prasę i książki o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć wychodząc z kościoła.

 • W Niedzielę 14 października w Oratorium pod kościołem w godz.7.30-19.30 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg. Każdy kto jest tego świadomy niech zarejestruje się, bo pomoc dla drugiego człowieka jest obowiązkiem każdego chrześcijanina. Jeżeli ktoś chce pomóc przy rejestracji jako wolontariusz, kontakt u organizatora jest dostępny w zakrystii.

 • Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku jak corocznie, w październiku 2018r. organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej, które objęli honorowym patronatem Metropolita Białostocki Arcybiskup Tadeusz Wojda i Marszałek Województwa Podlaskiego – Jerzy Leszczyński. W tym roku – jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Rzeczpospolitą niepodległości – zorganizujemy je już po raz 36, pod hasłem: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. Zapraszamy na nasze imprezy – miesięczne programy KIK-u dostępne są na stronach internetowych www: bialystok.kik.opoka.org.pl i archibial.pl oraz w miesięczniku Archidiecezji Białostockiej Drogi Miłosierdzia.

 • Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej zaprasza do uczestnictwa w katechezach biblijnych dla dorosłych prowadzonych metodą Mess'AJE (czyt. mesaż) pt. „On zmartwychwstał”. Spotkania będą się odbywały w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku w środy w godz. 18.00 - 20.30. Pierwsza katecheza w środę, 3 października. Szczegóły na stronie katecheza.archibial.pl.

 • Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2021
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.