Wielkość liter

12 sierpnia 2018 r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • W  okresie upałów, w kościele nas wszystkich obowiązuje zasada: „W  PROGI  BOŻE  W  GODNYM  UBIORZE”.

 • Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 • Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w naszym mieście oraz Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne zapraszają na spotkanie upamiętniające ofiary „Operacji polskiej” NKWD 1937-1938, a także na projekcję filmów: „Rozstrzelać Polaków” i „Operacja polska”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 11.00 obok naszego kościoła – ul. Warszawska 48.

 • We wtorek po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. Będzie to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach.

 • Siostra Agata, nasza zakrystianka, prosi działkowiczów o dostarczenie tegorocznych plonów: owoców i warzyw, które będą wykorzystane do dekoracji na środową Uroczystość.

 • W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. i dlatego Msze Św. będą sprawowane w porządku niedzielnym o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.  O godz. 21.00 Apel Maryjny.  Tradycyjnie podczas każdej Mszy Św. poświęcimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 • Także w środę wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 • Msza Św. w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego i 98. rocznicy Cudu nad Wisłą, będzie sprawowana w środę o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Mszy Św. będzie przewodniczyć Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki.

 • W środę po każdej Mszy Św. będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszki na Diecezjalne Radio I, którego dyrektorem jest Ks. Karol, który u nas pracował.

 • W czwartek wyrusza XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem: „Mocni w Duchu”. Pielgrzymka wyruszy po Mszy Św. o godz. 5.30 w Katedrze. Nasz Ks. Adam również bierze w niej udział. Wszystkich pielgrzymów polecamy codziennie w naszych modlitwach.

 • W sierpniu nie ma Mszy Św. w dzień powszedni o godz. 7.30 oraz w Niedzielę o godz. 19.15. W wakacyjne Niedziele balkony są czynne na Mszach Św. o godz. 8.00 i 9.30.

 • Polecamy prasę katolicką. Nabywamy ją wychodząc z kościoła.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin,  zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • W związku z tym wydarzeniem, we wtorek o godz. 17.00 odbędzie się Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji: pracowników Służby Zdrowia. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian.

 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 9.30, podziękujemy Ks. Markowi Czechowi za 17 letnią pracę i 25 lat pobytu w naszej Parafii. Ks. Marek został mianowany do pracy duszpasterskiej w pobliskiej Katedrze.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.

 • Dziękujemy mieszkańcom  bloku Nr 6A przy Chrobrego za wczorajsze sprzątanie kościoła.  W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku 8 przy ul. Chrobrego.

 • Panu Antoniemu Świetlickiemu dziękujemy za renowację przykościelnego ogrodzenia. Bóg zapłać.

 • Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

 • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

 • W lipcu odeszli od nas do Pana:

 • Krasnowska Filomena - l. 92, ul. Mieszka I

 • Dąbrowski Lucjan, - l. 90, ul. Chrobrego

 • Lubecki Jan - l. 80, ul. Warszawska

 • Markowski Jan - l. 79 ul. Branickiego

 • Baranowski Mieczysław - l. 90, ul. Staszica

 • Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach, które są duchową pomocą w przeżywaniu sierpnia - miesiąca abstynencji:

- 17-19 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku,

- 24-26 sierpnia w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,

- 26-28 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.

 • Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszego Narodu. Ponadto zapraszamy na comiesięczną modlitwę w intencji osób uzależnionych - w I soboty miesiąca w parafii NSM w Białymstoku, o godz. 18.00

 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY  ZAKŁADY  PRACY  DO  WZIĘCIA  UDZIAŁU  W  TEJ  AKCJI. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty  zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.    

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.