Wielkość liter

3 czerwca 2018 r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj doroczne XI Święto Dziękczynienia. W całej Polsce trwa akcja zbiórki do puszek na rzecz wykończenia wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Świątynia ta jest Wotum Narodu Polskiego. Patronem tegorocznej akcji jest Św. Faustyna Kowalska. Której relikwie mamy w naszym kościele.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie wychodźmy z kościoła bez Bożego Błogosławieństwa. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna. Dzisiaj wieczorem nie będzie Nieszporów i Procesji.

 • Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

 • Dzisiaj o godz. 9.30 klasy VII-e Szkoły Podstawowej i II-gie Gimnazjum mają Mszę Św. kończącą rok przygotowań do Bierzmowanie. Po Mszy Św. spotkanie w Oratorium.

 • Dzisiaj klasy I-sze Szkoły Podstawowej mają swoją Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i ich rodzicom przygotowująca do I Komunii Św.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. członkom Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Jutro po Procesji w sali obok Oratorium odbędzie się zebranie Bractwa Św. Wojciecha.

 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie na Mszę Św. wieczorną, po której śpiewamy Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym, a po nich Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zwracamy się z prośbą do rodziców, o większe zaangażowanie dzieci i ministrantów w Procesji Eucharystycznej.

 • W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. wieczornej będzie Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy na zewnątrz kościoła. Po niej zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Kapłani pobłogosławią też małe dzieci. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w dniach Oktawy Bożego Ciała.

 • W I-szy czwartek miesiąca Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na godz. 17.00. Modlić się będziemy na różańcu o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Od piątku rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i 17.30 oraz przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Licznie uczęszczajmy na nabożeństwa czerwcowe, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Św. będziemy sprawować jak w każdy dzień powszedni. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.00 Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza do kościoła na Adorację.

 • W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 • Koncert zespołu Arka Noego odbędzie się w sobotę, o godz. 16:00 przy kościele Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (ul. ks. S. Suchowolca 27), a Koncert Uwielbienia "BOGU DŹWIĘKI" w niedzielę, 10 czerwca, o godz. 20.30 przed Katedrą białostocką. Zapraszamy.

 • Za tydzień przypada I rocznica święceń biskupich oraz ingresu do Katedry białostockiej Jego Ekscelencji Ks. Abpa Tadeusza Wojdy. Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity będzie sprawowana o godz. 11.00 w Katedrze. Zapraszamy do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.

 • Członkowie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny wraz z Siostrami Nazaretankami zapraszają małżeństwa na RANDKĘ MAŁŻEŃSKĄ opartą na dialogu małżeńskim. Spotkanie odbędzie się za tydzień o godz. 17.00 w Supraślu. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • W nowym czerwcowym numerze "Dróg Miłosierdzia" zapraszamy do przeczytania rozmowy z Ks. Abpem Metropolitą Białostockim Tadeuszem Wojdą, w której mówi on o mijającym pierwszym roku swojej posługi w naszej Archidiecezji, a także o pragnieniach, planach i zamierzeniach na przyszłość. Innym tematem poruszanym w tym numerze jest sytuacja dzieci we współczesnym świecie internetu i urządzeń elektronicznych oraz rola ich rodziców w przygotowaniu dzieci do korzystania z nowoczesnych mass mediów. Prasę nabywamy przy wyjściu z kościoła.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego

 • w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 3 czerwca oraz 17 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 - 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Informacje szczegółowe i zapisy na warsztaty na stronie internetowej BoguDzwieki.archibial.pl.

 • Msza Św. w rocznicę I Komunii Św. zostanie odprawiona 10 czerwca o godz. 12.30

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku oraz Jan Bondaruk zapraszają na wernisaż wystawy RADIO W SŁUŻBIE WOLNOŚCI OD RUCHU OPORU DO SŁUŻB SPECJALNYCH Fundacja Smoleńsk 2011 obecność grupy rekonstrukcyjnej ZOMO. Wystawa czynna maj - sierpień 2018 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • Nasza Schola „Dobra ziemia” zajęła II miejsce na tegorocznym XXX Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Serdecznie GRATULUJEMY.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 4 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej za przewodniczenie nabożeństwom majowym przy Krzyzu Jubileuszowym na osiedlu.

 • Nikogo nie było wczoraj z bloków 3D i 3E przy ul. Chrobrego. Dziękujemy innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku 5A przy ul. Chrobrego.

 • Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 • W maju odeszli od nas do Pana:

 • Werpachowska Alfreda, l. 89, ul. Branickiego

 • Dunaj Wanda, l. 86, ul. Warszawska

 • Prusińska Olga, l. 82, ul. Św. Wojciecha

 • Nestorowicz Irena, l.  91, ul. Warszawska

 • Radziszewska Sabina, l. 98, ul. Elektryczna

 • Sawicki Janusz, l. 79, ul. Warszawska

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.

 • W dniach 16-17 czerwca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnym spotkaniu: 12 czerwca 2018, 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna.
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.