Wielkość liter

27 maja 2018 r. - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
 • Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 • Dzisiaj odbędzie się Marsz dla życia i rodziny. Początek marszu o godz. 13.30 z placu przed kościołem św. Rocha. Zakończenie przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Więcej informacji znajdziemy na plakatach.

 • Zapraszamy dzieci – dziewczynki i chłopców - na próbę sypania kwiatków w procesji, noszenie poduszek, dzwonienie dzwoneczkami. Dzieci pierwszokomunijne i starsze. Próby będą przed kościołem jutro i we wtorek o godz. 19.00. Z tym apelem zwracamy się szczególnie do rodziców.

 • We wtorek Kościół wspominać będzie Św. Urszulę Ledóchowską. Mamy jej relikwie, które uczcimy po Mszy Św. wieczornej.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza serdecznie Grono Przyjaciół naszego Seminarium na Mszę Św. i nabożeństwo majowe oraz agapę we wtorek o godz. 17.00.

 • W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, - BOŻE CIAŁO, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Św. będą sprawowane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00. O godz. 9.30 nasza procesja zbiera się przed kościołem, skąd wyruszy do Katedry. Stamtąd wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali Słowo Boże. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 • Tego dnia ostatnie nabożeństwo majowe będzie połączone z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie po Mszy Św. wieczornej. Wieczorem u nas Procesji nie będzie.

 • Potrzebujemy 10-ciu mężczyzn do procesji. Mamy sporo emblematów procesyjnych, które są nie wykorzystane. Godnie i licznie reprezentujmy naszą Parafię w czasie centralnej uroczystości przed Katedrą.

 • W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na różańcu o godz. 17.00, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy na Mszach Św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O godz. 7.00. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Od Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako Oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Św. z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie, po Mszy Św. wieczornej.

 • Od piątku rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00 i przy Krzyżu Jubileuszowym o godz. 20.30. Licznie uczęszczajmy na nabożeństwa czerwcowe, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu podobnie jak w maju, nabożeństwo czerwcowe poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

 • W piątek Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Św. wieczorną wszystkie dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzeiciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

 • Za tydzień doroczne XI Święto Dziękczynienia. W całej Polsce trwać będzie akcja zbiórki do puszek na rzecz wykończenia wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Świątynia ta jest Wotum Narodu Polskiego. Patronem tegorocznej akcji jest Św. Faustyna Kowalska. Której relikwie mamy w naszym kościele.

 • Za tydzień klasy I-sze Szkoły Podstawowej mają swoją Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i ich rodzicom przygotowująca do I Komunii Św.

 • Oratorium pt. "Aby byli jedno" o błogosławionej Bolesławie Lament, Założycielce Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, zostanie wykonane w kościele bł. Bolesławy Lament w Białymstoku przy ul. M. Dąbrowskiej 3 dnia 3 czerwca o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

 • Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 27 maja, 3 czerwca oraz 17 czerwca, zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.

 • Fundacja Spe Salvi zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów wokalnych, które odbędą się w dniach 7 - 10 czerwca w Kinie TON przy ul. Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku. Warsztaty będą duchowym i wokalnym przygotowaniem do koncertu, który zostanie wykonany w niedzielę, 10.06.2018 roku, o godz. 20.30 przed białostocką Katedrą. Informacje szczegółowe i zapisy na warsztaty na stronie internetowej BoguDzwieki.archibial.pl.

 • Msza Św. w rocznicę I Komunii Św. zostanie odprawiona 10 czerwca o godz. 12.30

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku oraz Jan Bondaruk zapraszają na wernisaż wystawy RADIO W SŁUŻBIE WOLNOŚCI OD RUCHU OPORU DO SŁUŻB SPECJALNYCH Fundacja Smoleńsk 2011 obecność grupy rekonstrukcyjnej ZOMO. Wystawa czynna maj - sierpień 2018 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • Polecamy książki o tematyce religijnej. Można nabyć wychodząc z kościoła.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Dziękujemy rodzicom dzieci, które przed tygodniem przystąpiły do I Komunii Św. za ofiarowane komże i dar złożony na potrzeby Kościoła. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy mieszkance bloku 3C przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie było z bloku 3B. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloków 3D i 3E przy ul. Chrobrego.

 • Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.

 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

 • W kwietniu Sakrament Chrztu Św. przyjęły następujące dzieci:

 • Karczewska Judyta - ul. Skorupska

 • Walendzik Tymoteusz - ul. Branickiego

 • Guzowska Rozalia - ul. Chrobrego

 • Dąbrowski Daniel - ul. Modlińska

 • Wierzbicka Nela - ul. Skorupska

 • Bolek Julia - ul. Św. Wojciecha

 • Janczewska Alicja - ul. Św. Wojciecha

 • Łapińska Maja - ul. Piastowska

 • Kotowska Hanna - ul. Św. Wojciecha

 • Śleszyńska Sara - ul. Chrobrego

 • Tokarzewska Joanna - ul. Piastowska

 • Dąbrowski Nikodem - ul. Słonimska

 • Kiszkiel Kornelia - ul. Chrobrego

 • Dobrowolska Łucja - ul. Warszawska

 • Żukowska Magdalena - ul. Chrobrego

 • VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 - 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.

 • W dniach 16-17 czerwca organizowana jest Rowerowa Pielgrzymka do Różanegostoku. Zapisy prowadzone są przez internet – na stronie www.rozanostocka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 • Zapraszamy do udziału w XXX Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się 26 maja o godz.14.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. W tym roku przewidziana jest specjalna nagroda dla debiutanta festiwalu w wysokości 800 zł. Na zgłoszenia czekamy do 21 maja.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnym spotkaniu:

 • 12 czerwca 2018, 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.