Wielkość liter

6 maja 2018 r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 • Dziś I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.    

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. członkom Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 • We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Tego dnia imieniny obchodzi Ks. Abp Stanisław Szymecki. Wszystkich solenizantów polecamy w modlitwie.

 • Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Św.. Modlitwy Nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego. Za udział w Nowennie można będzie zyskać odpust zupełny.

 • Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 7.00 i 17.30, wieczorem spotykamy się przy Krzyżu Jubileuszowym na osiedlu o godz. 20.30.

 • Dziękujemy mieszkankom z bloku 1G przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloków 3 i 3A przy ul. Chrobrego.

 • Panu Antoniemu Świetlickiemu dziękujemy za renowację dzwonów, które stoją przy kościele.

 • Msza Św. w rocznicę I Komunii Św. zostanie odprawiona 10 czerwca o godz. 12.30

 • Fundacja Budujemy Ludzi Pokolenia JP II zaprasza na rekolekcje w dniach 18-20 mają. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach i stronie: rekolekcje.bialystok.pl tel.: 600 453 311.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • W sobotę 12 maja odbędzie się Pielgrzymka autokarowa do Sidry, gdzie Proboszczem jest Ks. Jarosław Ciuchna, który przed laty u nas pracował. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w Biurze Radia Maryja.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.

 • Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego      ładu moralnego, męczennik, patron Polski.
 • Serdecznie zapraszamy na obchody 50. rocznicy śmierci biskupów: Adama Sawickiego, Władysława Suszyńskiego i Ignacego Świrskiego Pasterze niezłomni… i święci

 • 9.05.2018 r. środa godz. 18.30, Aula św. Kazimierza w AWSD Białystok, wieczór wspomnień:
 • ks. dr Adam Szot (AMAB) – wprowadzenie do filmu o bp. Ignacym Świrskim, pierwszym rektorze AWSD w Białymstoku (+ 25.03.1968), pt. „Z Wilna do nieba”
 • spotkanie alumnów z Księżmi Seniorami, którzy wspominać będą zmarłych biskupów
 • 10.05.2018 czwartek godz. 9.00, Aula św. Kazimierza w AWSD Białystok Sesja naukowa poświęcona osobom zmarłych Pasterzy, referaty (po 30 min):
 • ks. dr Adam Szot (AMAB) – „Pierwszy rok studiów seminaryjnych w Białymstoku 1945/1946”
 • dr hab. Krzysztof Sychowicz (IPN OBi) – „Stosunki państwo- Kościół na Białostocczyźnie w latach 1955-1968”
 • ks. dr Tadeusz Krahel (AWSD) – „O biskupie Adamie Sawickim” (+ 20.05.1968)
 • (przerwa na kawę)
 • ks. dr hab. Andrzej Proniewski (AWSD) – „Biskup Władysław Suszyński – duszpasterz i nauczyciel” (+ 27.10.1968)
 • mgr Weronika Kaczorowska – „Kardynał Stefan Wyszyński - zwornik Kościoła w Polsce”
 • Zapraszamy do udziału w XXX Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się 26 maja o godz.14.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. W tym roku przewidziana jest specjalna nagroda dla debiutanta festiwalu w wysokości 800 zł. Na zgłoszenia czekamy do 21 maja.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnych spotkaniach:

 • 8 maja 2018,  18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 12 czerwca 2018,  18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.    

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.