Wielkość liter

29 kwietnia 2018 r. - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
 • Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

 • Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

 • Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 • Dzisiaj przypada 39. rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego. Dostojnego Jubilata polecamy w naszych modlitwach.

 • Dzisiaj obchodzimy Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

 • Od jutra rozpoczynamy odprawianie Mszy Św. składkowych z Odpustu ku czci Św. Wojciecha. W każdy poniedziałek o godz. 18.00.

 • We wtorek rozpocznie się miesiąc MAJ w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwach majowych wokół ołtarza o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 gdzie będziemy celebrowali tak ukochane przez starszych i młodszych te piękne nabożeństwa. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania się Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii Loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski. Na osiedlu przy Krzyżu Jubileuszowym majowe nabożeństwo będzie codziennie o godz. 20.30. Poprowadzi jest Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej.

 • Tego dnia na początku maja naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Św. Józefa Rzemieślnika, obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 • W środę obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

 • W środę przypada dzień Imienin Ks. Inf. Zygmunta Lewickiego, pierwszego proboszcza naszej Parafii, który tutaj jest z nami niemal każdego dnia. Dostojnego Solenizanta polecamy w naszych modlitwach.

 • W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość NMP, Królowej Polski. Na Msze Św. zapraszamy o godz. 6.30; 8.00; 9.30; i 18.00. W tym dniu z racji I -go czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.15. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej uprzejmie powiadamia, iż Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki, na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja wszystkim wiernym Archidiecezji Białostockiej oraz innym wiernym w tym dniu przebywającym na terenie Archidiecezji.

 • W tym tygodniu przypada I-szy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00; 16.30 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek na Mszy Św. wieczornej oddamy cześć relikwiom Św. Floriana, patrona strażaków, które mamy w naszym kościele. Za jego wstawiennictwem podziękujemy Bogu za ocalenia naszego kościoła po pożarze – który był niemal 5 lat temu.

 • W I-szą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.00 i przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.

 • Za tydzień przypada I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.

 • Dziękujemy mieszkańcowi z bloku m bloków 1H przy ul. Chrobrego oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Nikogo nie byłoz bloku 1F przy ul. Chrobrego. Na prośbę naszych parafian przesuwamy godzinę rozpoczęcia sprzątania z 10.00 na 9.00. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców bloku 1G przy ul. Chrobrego.

 • Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie przygotowali uroczystość odpustową i piątkową wizytację w naszej Parafii. Pani Elżbiecie Dąbrowskiej, Ks. Karolowi Piniewskiemu, Ks. Markowi Czechowi i Ks. Pawłowi Zalewskiemu za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania, Ks. Adamowi za czuwanie nad całością przebiegu uroczystości Ks. Markowi Lipiszce za przygotowanie kandydatów na ministrantów, s.Agacie, Państwu Dzierzgowskim, dyrekcjom szkół, Bractwu Św. Wojciecha, Scholi „Dobra ziemia”, Litrugicznej Służbie Ołtarza, organistom: Błażejowi i Krystianowi, Białej Procesji oraz wszystkim osobom zatrudnionym w Parafii i grupom. Dziękujemy Paniom z magla. Rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarowaną białą kapę. Bóg zapłać.

 • Nasz parafianin Pan Jacek Żalek, kandyduje na prezydenta miasta Białystok, natomiast również nasz parafianin Pan Zbigniew Klimaszewski został radnym Rady Miasta Białystok. Pan Zbigniew poprzez pełnienie tej funkcji będzie mógł reprezentować interesy mieszkańców, dzielnicy, a także naszej parafii. Serdecznie gratulujemy.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTRONIZACJA.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zapraszają wszystkie rodziny naszej Parafii do peregrynacji Obrazu Chrystusa Króla. Obraz wraz z Księgą Rodzin, zabieramy do domu po Mszy Św. o godz. 18.00. W domu modlimy się przy obrazie według domowego zwyczaju lub modlitwami załączonymi w Księdze Rodzin, w której dokonujemy pamiątkowego wpisu. Obraz wraz z Księgą przynosimy z powrotem do kościoła następnego dnia przed Mszą Św. wieczorną o godz. 18.00. W tym dniu kolejna rodzina może wziąć Obraz do siebie. Prosimy naszych parafian o wpisywanie się na wybrany termin peregrynacji. Wpisujemy się w kancelarii lub telefonicznie.

 • Zapraszamy do lektury prasy i ksiązek o tematyce religijnej. To wszystko można nabyć wychodząc z kościoła.

 • W sobotę 12 maja odbędzie się się Pilegrzymka autokarowa do Sidry, gdzie Proboszczem jest Ks. Jarosław Ciuchna, który przed laty u nas pracował. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w Biurze Radia Maryja.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Tradycyjnie, na początku maja organizowana jest Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna. Tegoroczna XXV. pielgrzymka wyruszy z Białostockiej Katedry w sobotę, 5 maja o godz. 8.00. Pragniemy wspólnie wędrując do Sanktuarium Matki Bożej w Krypnie prosić o wszelkie łaski potrzebne naszym rodzinom. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy organizowane są na trasie – koszt pielgrzymki to 5 zł. Istnieje także możliwość zapisania się na autokar powrotny – w cenie 10 zł.

 • Serdecznie zapraszamy na obchody 50. rocznicy śmierci biskupów: Adama Sawickiego, Władysława Suszyńskiego i Ignacego Świrskiego Pasterze niezłomni… i święci

 • 9.05.2018 r. środa godz. 18.30, Aula św. Kazimierza w AWSD Białystok, wieczór wspomnień:

 • ks. dr Adam Szot (AMAB) – wprowadzenie do filmu o bp. Ignacym Świrskim, pierwszym rektorze AWSD w Białymstoku (+ 25.03.1968), pt. „Z Wilna do nieba”

 • spotkanie alumnów z Księżmi Seniorami, którzy wspominać będą zmarłych biskupów

 • 10.05.2018 czwartek godz. 9.00, Aula św. Kazimierza w AWSD Białystok. Sesja naukowa poświęcona osobom zmarłych Pasterzy, referaty (po 30 min):

 • ks. dr Adam Szot (AMAB) – „Pierwszy rok studiów seminaryjnych w Białymstoku 1945/1946”

 • dr hab. Krzysztof Sychowicz (IPN OBi) – „Stosunki państwo- Kościół na Białostocczyźnie w latach 1955-1968”

 • ks. dr Tadeusz Krahel (AWSD) – „O biskupie Adamie Sawickim” (+ 20.05.1968)

 • (przerwa na kawę)

 • ks. dr hab. Andrzej Proniewski (AWSD) – „Biskup Władysław Suszyński – duszpasterz i nauczyciel” (+ 27.10.1968)

 • mgr Weronika Kaczorowska – „Kardynał Stefan Wyszyński - zwornik Kościoła w Polsce”

 • Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

 • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

 • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

 • Zapraszamy do udziału w XXX Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. Przesłuchania konkursowe odbędą się 26 maja o godz.14.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. W tym roku przewidziana jest specjalna nagroda dla debiutanta festiwalu w wysokości 800 zł. Na zgłoszenia czekamy do 21 maja.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. ZACHĘCAMY ZAKŁADY PRACY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W TEJ AKCJI. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Ks. Proboszcz przyjmuje zgłoszenia firm na oczyszczenie elewacji naszego kościoła. Fronton kościoła został oczyszczony po pożarze.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnych spotkaniach:

 • 8 maja 2018, 18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko

 • 12 czerwca 2018, 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.