Wielkość liter

18 lutego 2018 r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 • Dzisiaj i za tydzień o godz. 9.30 będzie Msza Św. młodzieży gimnazjalnej klas III-ich. Po Mszy Św. w Oratorium, katecheza przygotowująca do Bierzmowanie.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 Msza Św. klasom III-cim Szkoły Podstawowej. Po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i ich rodzicom, przygotowująca do I Komunii Św.

 • Od dzisiaj w Oratorium pod kościołem przez 5 Niedziel będą trwały REKOLEKCJE IGNACJAŃSKIE prowadzone przez Ojców Jezuitów. Początek zawsze o godz. 14.30.

 • Z Watykanu otrzymaliśmy radosną wiadomość od Ojców Jezuitów: niebawem Parafia nasza otrzyma relikwie Św. Stanisława Kostki. Bieżący Rok 2018 jest jemu poświęcony.

 • Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne dla Nauczycieli i Wychowawców odbędą się od jutra do środy włącznie o godz. 19.30 w naszym kościele. Rekolekcje pod hasłem: "Duch Święty namaścił mnie i posłał, abym głosił dobrą nowinę" poprowadzi ks. Jan Bielski, wikariusz parafii Chrystusa Króla w Białymstoku.

 • Parafialne REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE rozpoczniemy tradycyjnie w V Niedzielę W. Postu. Potrwają one od 18 – 20 marca włącznie. Program jest dostępny na stronie internetowej oraz na plakatach.

 • Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, że odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zalecił, aby w łączności z całym Kościołem powszechnym najbliższy piątek w Archidiecezji Białostockiej był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Włączmy się wszyscy w tę inicjatywę.

 • Kościół odpustem zupełnym obdarza wiernych, którzy w stanie łaski uświęcającej będą uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych. Odpust zupełny można też będzie zyskać za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych.

 • A oto jak będą odprawiane nabożeństwa wielkopostne:

 • wtorek - Droga Krzyżowa dzieciom i młodzieży o godz. 17.15
 • środa - Gorzkie Żale przed Mszą wieczorną o godz. 17.30
 • piątek - Droga Krzyżowa wszystkim o godz. 17.15
 • sobota - Gorzkie Żale o godz. 17.30
 • niedziela - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30
 • CARITAS naszej Archidiecezji rozpoczyna doroczną akcję JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA. Dzisiaj na stoisku z prasą można odebrać tekturowe skarbonki do których złożymy dobrowolne datki. Wzorem lat ubiegłych skarbonki przyniesiemy w Niedzielę Palmową na każdej Mszy Św.. Przed głównym ołtarzem będzie ustawiony kosz, do którego można będzie składać skarbonki.

 • Natomiast za tydzień przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony będzie ustawiony kosz na świąteczne dary biednym rodzinom naszej Parafii.

 • Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 ogłasza Dni Otwarte. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.

 • Dzisiaj ofiary z tacy będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • Dziękujemy mieszkańcom bloku przy ul. Słonimskiej 30/32 i 50 oraz innym osobom za wczorajsze sprzątanie w kościele. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Skorupskiej 50.

 • Zachęcamy rodziców małych dzieci do zapisywania swoich pociech do Białej Procesji. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce – Biała Procesja – Zapraszamy też młodzież i osoby dorosłe. Chcemy, ba nasza Procesja była piękna i duża.

 • Prośba naszych parafian: starsze osoby proszą o udostępnianie miejsc siedzących w ławkach. Dzieci niech ustępują miejsca osobom starszym, natomiast siedzący w ławkach niech nie zajmują sobie miejsc – podwójnie. Dajmy możliwość siadania innym.

 • W związku z ogłoszeniem przez Episkopat Polski roku 2018 Rokiem św. Stanisława Kostki, temat nowego numeru "Dróg Miłosierdzia" brzmi: "Boży buntownik". Prasę można nabyć wychodząc z kościoła.

 • W środę o godz. 19.00 w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne członków i sympatyków KIK-u przed walnym zgromadzeniem Klubu.

 • Wzorem lat ubiegłych, w sobotę w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchowym organizowany jest dzień skupienia dla organistów i dyrygentów chórów kościelnych, który poprowadzi Ks. dr Piotr Dębski z Legnicy, wykładowca w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Naszych organistów Błażeja i Krystiana polecamy w modlitwach.

 • Za tydzień w Polsce obchodzić będziemy Dzień Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Św.”. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misje. Tego dnia do puszek będą zbierane ofiary na wsparcie projektów misyjnych poprzez Dzieło Pomocy „AD GENTES”.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 6 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • W związku z planowanym w naszej Parafii w listopadzie wydarzeniem Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą do naszych parafian o wsparcie finansowe tego wydarzenia. Jest zaproszonych wielu gości. Dobrowolne ofiary prosimy przesyłać na konto Parafii z dopiskiem: INTONIZACJA.

 • Zakończyła się Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Parafia nasza liczy 7.152 katolików. Rodzin jest 3.105. Mężczyzn 3.159, kobiet 3.997. W ub roku mieliśmy 71 chrztów, ślubów 21, pogrzebów 130. Bierzmowanie przyjęło 50 osób. Z kolędą odwiedziliśmy 2.713 rodzin, kolędę odmówiło nam 8 rodzin, nieobecnych było 375 rodzin. Na terenie parafii mieszka 3 ateistów, 1 babtysta, 3 ewangelików, 1 ormianin, 164 osoby prawosławne w małżeństwach mieszanych, 91 osób przeszło z prawosławia na katolicyzm po wyznaniu wiary. Mamy katolików 6.839 osób, 37 matek wychowuje samotnie swoje dzieci, 4 ojców wychowuje samotnie swoje dzieci, jest 1.016 samotnych osób. Pełnych rodzin jest 1.605, rodzin niepełnych 320. Mamy 100 związków bez ślubu kościelnego, 66 po ślubie w cerkwi, 268 z kontraktem cywilnym i 2.820 małżeństw po ślubie kościelnym. Z trójką dzieci mamy 90 rodzin, z czwórką 4 i z pięciorgiem dzieci 4 rodziny. W parafii mieszka 1 osoba w wieku powyżej 100 lat. Natomiast do 18 lat mamy 1.239 osób, do 40 lat 1.912 osób, do 50 lat 1.650 osób, do 80 lat 1.829 osób, do 90 lat 496 osób. Z parafii wyjechało 46 rodzin, po trzech kolejnych nieobecnościach podczas kolędy z ewidencji parafii skreśliliśmy 25 rodzin. Do parafii przybyło 108 nowych rodzin.

 • Dziękujemy księżom za ich posługę kolędową. Naszym parafianom za jakże miłe, ciepłe przyjęcie naszych kapłanów w swoich domach, za piękne przygotowanie do wizyty duszpasterskiej, za miłe rozmowy i za dary Waszych serc składane kapłanom kolędującym oraz na remonty prowadzone przy kościele. Na prace remontowe złożyło ofiarę 2.216 rodzin. Sprawozdanie finansowe jak każdego roku Ks. Proboszcz przedstawi Radzie Parafialnej i Ekonomicznej. Najbliższe jej zebranie będzie we wtorek o godz. 17.00 w sali obok Oratorium pod kościołem (wejście od strony Seminarium) Wszystkim raz jeszcze składamy serdeczne staropolskie BÓG ZAPŁAĆ.

 • W styczniu odeszli od nas do Pana:

 • Zieniewicz Czesława, l. 93, ul. Modlińska
 • Baluk Weronika, l. 79, ul. Warszawska
 • Paczóski Kazimierz, l. 90, ul. Warszawska
 • Lubecka Leokadia, l. 86, ul. Branickiego
 • Rutkowska Otylia, l. 82, ul. Św. Wojciecha
 • Adamicki Józef, l. 84, ul. Branickiego
 • Matejczuk Maria, l. 87, ul. Mieszka I
 • Chilińska Alicja, l. 73, ul. Skorupska
 • Duszpasterstwo Młodzieży Betania zaprasza do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Wyjazd jest organizowany przy współpracy z Krajowym Biurem Światowych Dni Młodzieży. Z racji na wiele kwestii organizacyjnych osoby zainteresowane wyjazdem powinny zadeklarować swoją chęć udziału do końca lutego bieżącego roku. Wiąże się to z wpłaceniem zaliczki wysokości 3000 zł. Całość kosztów uczestnictwa w ŚDM w Panamie to 8500 zł od osoby. Sugerowany wiek uczestników Światowych Dni Młodzieży to przedział od 18 do 35 roku życia. Uwaga: Nie będzie możliwości dopisania się na wyjazd w późniejszym terminie. Zapisy przyjmuje duszpasterz młodzieży Archidiecezji Białostockiej - Ks. Rafał Arciszewski (tel. 604557740, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ). Więcej informacji na stronie Duszpasterstwa Młodzieży Betania oraz na plakatach.

 • Stowarzyszenie Otwarty Dom po raz kolejny pragnie zaprosić na święta Wielkanocne polskie dzieci z domów dziecka z Litwy. W związku z tym zwraca się z prośba do rodzin i osób, które chciałby przyjąć do swoich domów czas świat gości z młodych Polaków z Litwy.Przyjazd dzieci zaplanowany jest na środę 28.03, a odjazd na środę 4.04.Chęć przyjęcia gości można zgłaszać do 19.02 drogą mailową, pisząc na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub dzwoniąc pod numer tel. 695629678. Zebranie organizacyjne rodzin przyjmujących dzieci odbędzie się 21.02 o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 (dawna Berlinga).

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2018 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie wpłaty przelewem na konto parafii do 31 grudnia 2018 roku. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Ks. Proboszcz przyjmuje zgłoszenia firm na oczyszczenie elewacji naszego kościoła. Fronton kościoła został oczyszczony po pożarze.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnych spotkaniach:

 • 14 marca 2018 18.30 „Przybliżający tajemnicę Bożego Miłosierdzia” - ks. Józef Zabielski
 • 10 kwietnia 2018 18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 8 maja 2018 18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 12 czerwca 2018 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.