Wielkość liter

10 grudnia 2017 r. - II NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj modlimy się i zbieramy ofiary do puszek po każdej Mszy Św. na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi.  Pamiętajmy o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Za dar serca i hojność ofiar składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Dzisiaj Klasy II-gie Szkoły Podstawowej  mają Mszę Św. o godz. 12.30, po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i rodzicom. Za tydzień tak samo klasy III-cie Szkoły Podstawowej. Natomiast klasy III Gimnazjum mają przełożoną katechezę z 17 grudnia na 14 stycznia. Za zmianę przepraszamy.
 • W środę w Oratorium o godz. 19.00 wykład z cyklu: Historia – rocznice: „Działalność społeczno – patriotyczna duchowieństwa katolickiego i jego wkład w dążenia do Niepodległości na przełomie XIX i XXw.”. Na spotkanie zaprasza Klub Inteligencji Katolickiej.
 • W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.    
 • W piątek o godz. 19.00 w naszym kościele rozpoczynają się REKOLEKCJE  ADWENTOWE  Klubu Inteligencji Katolickiej.
 • W sobotę od godz. 10.00 kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chore osoby dzisiaj w zakrystii w dni powszednie w kancelarii.
 • Za tydzień rozpoczniemy  nasze parafialne  REKOLEKCJE  ADWENTOWE. Porządek Mszy Św. jest dostępny na plakatach i na stronie internetowej Parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w Rekolekcjach. Przygotujmy nasze serca na zbliżające się Boże Narodzenie. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty.
 • Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.30 będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa. Serdecznie zapraszamy kobiety, które są w stanie błogosławionym.
 • Za tydzień serdecznie zapraszamy wszystkie grupy działające w Parafii i naszych parfian na doroczną  WIGILIĘ  PARAFIALNĄ. Spotkanie rozpocznie się w Oratorium o godz. 15.00. Wszystkich uczestników Wigilii prosimy o zaangażowanie się w postaci przyniesienia słodkości: owoców, napojów i innych przysmaków.
 • Trwa doroczna akcja CARITAS – WIGILIJNE  DZIEŁO  POMOCY  DZIECIOM pod hasłem: „Miłosierdzie jest jedno”. Zachęcamy do nabywania świec na wigilijny stół.    
 • Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku informuje, że placówka od dnia 1 grudnia pełni również funkcję ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – wychowawczego. Ośrodek jest częścią rządowego programu „Za życiem”, a jego celem jest udzielanie bezpłatnej kompleksowej pomocy dzieciom i ich rodzinom od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy niepokoją się o rozwój swojego dziecka do kontaktu telefonicznego 85 654 01 63 (wew. 42).
 • Udział we Mszach Św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00  niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony. Zwracajmy uwagę, by nie zalewać woskiem ławek. Świece należy odpowiednio w domu przygotować. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrych postanowień, dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych.
 • Prosimy przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku, kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.
 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.    
 • Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 • Został ustalony termin Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii na dni: 12-13-14 listopada 2018r., podczas Mszy Świętych. To uroczyste wydarzenie poprzedzać będą Rekolekcje Intronizacyjne Wprowadzające, które odbęda się 11 listopada /w Niedzielę/ podczas Mszy Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 • W następnych dniach:
 • 12 listopada – Intronizacja w wymiarze osobistym na Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.00
 • 13 listopada -  Intronizacja  wymiarze rodzinnym na Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.00
 • 14 listopada – Intronizacja w wymiarze społecznym podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Aktu tego dokonają przedstawiciele różnych grup społecznych w obecności przedstawiciela władzy Kościoła naszej Archidiecezji. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wspólnoty działające w naszej Parafii, do włączenia się w to wielkie dzieło. Tylko bowiem wspólne nasze działanie przyniesie owoce.
 • Kuria Metropolitalna informuje, że Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii odbędzie się 27 kwietnia w przyszłym roku. Wizytacji dokona Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Tego też dnia na Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież klas III-ich Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Szczegółowy program wizytacji podamy nieco później. Już dzisiaj prosimy szefów wszystkich grup działających w Parafii o przygotowanie sprawozdania z ostatnich pięciu lat. Sprawozdania trzeba będzie złożyć w kancelarii do 1 kwietnia przyszłego roku. Informujemy, że zgodnie z Prawem Kanonicznym Wizytacja w każdej Parafii odbywa się co 5 lat. Poprzednią mieliśmy 27 maja 2013 roku.
 • Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5    katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone metodą Mess'AJE (czyt. mesaż) odbędzie się w sobotę 16 grudnia i zakończą 20 stycznia 2018 roku w godz. 10.00 - 12.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.    
 • Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej przesyła apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosława Wendta, skierowany do mieszkańców Województwa Podlaskiego, w związku z rozpoczętym nowym sezonem grzewczym. Treść apelu jest dostępna na stronie naszej Parafii.    
 • Parafia nasza otrzymała z Libanu relikwie Św. Charbela. Ich intronizacja odbędzie się niebawem, o czym wcześniej podamy w ogłoszeniach duszpasterskich.
 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 - 11 - 12  grudnia, niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi ks. dr Piotr Sosnowski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Zapraszamy do uczestnictwa.  
 • Zapraszamy naszych parafian do grup modlitewnych istniejących przy Parafii. Zapraszamy dzieci do Białej Procesji, chłopców na ministrantów, mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha i do Procesji. Angażujmy się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy w szeregi Akcji Katolickiej. Wykaz wszystkich grup jest zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie polecamy.
 • Dziękujemy Stowarzyszeniu Rycerstwa Niepokalanej naszej Parafii za złożoną ofiarę na organy. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy Ks. Karolowi za 33 dniowe przygotowanie grupy osób w formie rekolekcji do Ofiarowania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi według „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” Św. Ludwika Grignion de Montfort. Przygotowanie zakończyło się uroczystym aktem zawierzenia w miniony piątek.  
 • Dziękujemy mieszkance bloku przy ul. Św. Wojciecha 18 za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz innym osobom. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku  przy ul. Skorupskiej 22 i 28.
 • Na stronie internetowej naszej Parafii jest już zamieszczony plan kolędy.
 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy  naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 9 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ  CODZIENNIE  ZA  NICH  MODLI  SIĘ.
 • Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy wiele ciekawych artykułów, a wśród nich: O Św. Łucji, Adwent, pierwsza odsłona nowego roku liturgicznego, Bóg się rodzi. Białostocki rodowód królowej polskich kolęd i wiele innych artykułów. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej. Dzisiaj prasa jest do nabycia jak zawsze pod chórem i w kancelarii przy opłatkach.
 • Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.
 • W listopadzie Sakrament Chrztu Św. przyjęły następujące dzieci:
 • Sawicki Kamil, ul. Słonimska
 • Ostrowiecki Jakub, ul. Skorupska
 • Kulesza Szymon, ul. Słonimska
 • Bielemuk Wiktor, ul. Warszawska
 • Binek Wiktoria, ul. Piastowska
 • Szkałuba Jakub, ul. Świętojańska
 • Szewczul Karolina, ul. Mieszka I
 • Rogowski Antoni, ul. Mieszka I
 • Rogowski Leon, ul. Chrobrego    
 • W tym tygodniu patronują nam:
 • 13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
 • 14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • Ks. Proboszcz przyjmuje zgłoszenia firm na oczyszczenie elewacji naszego kościoła. Fronton kościoła został oczyszczony po pożarze.
 • Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W  Niedzielę OPŁATKI są rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach.
 • Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy Odnowy w Duchu Św. odbędzie się w XIV LO przy ul. Upalnej 26. Więcej informacji znajdziemy na plakacie przy kancelarii.    
 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej  w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku.  O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu).  Wstęp wolny.
 • Informacja o kolejnych spotkaniach:
 • 9 stycznia 2018    18.30 „Ojciec duchowy kapłanów „ - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 13 lutego  2018 18.30 „Pedagog i wychowawca „    - ks. Adam Skreczko
 • 14 marca  2018 18.30  „Przybliżający tajemnicę Bożego Miłosierdzia”   - ks. Józef Zabielski
 • 10 kwietnia  2018 18.30  „Apostoł Bożego Miłosierdzia”   - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 8 maja  2018 18.30  „Apostoł Bożego Miłosierdzia”  - ks. bp Henryk Ciereszko
 • 12 czerwca  2018 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" -  siostra zakonna
 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty  zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.
 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.
 • W  KAŻDĄ  NIEDZIELĘ  PO  MSZY ŚW., MOŻNA  ZAPISAĆ  W  ZAKRYSTII  INTENCJĘ  MSZY ŚW.
 • DZIĘKUJEMY  ZA  DOSTARCZANĄ  MAKULATURĘ. PROSIMY  SKŁADAĆ JĄ  DO  KONTENERA  ZA  PLEBANIĄ, A NIE  W  KRUCHCIE  KOŚCIOŁA. BÓG  ZAPŁAĆ.    
 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.