Wielkość liter

3 grudnia 2017r. - I NIEDZIELA ADWENTU
 • Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 • Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem Bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem Chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

 • Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. członkom Klubu Inteligencji Katolickiej.

 • Dzisiaj klasy I-sze Szkoły Podstawowej mają Mszę Św. o godz. 12.30. Po Mszy Św. katecheza w kościele.

 • Za tydzień Klasy II-gie. Tak samo Msza Św. o godz. 12.30, po Mszy Św. katecheza w kościele dzieciom i rodzicom.

 • Dzisiaj rozpoczyna się doroczna akcja CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM pod hasłem: „Miłosierdzie jest jedno”. Zachęcamy do nabywania świec na wigilijny stół.

 • Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Białymstoku informuje, że placówka od dnia 1 grudnia pełni również funkcję ośrodka koordynacyjno – rehabilitacyjno – wychowawczego. Ośrodek jest częścią rządowego programu „Za życiem”, a jego celem jest udzielanie bezpłatnej kompleksowej pomocy dzieciom i ich rodzinom od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy niepokoją się o rozwój swojego dziecka do kontaktu telefonicznego 85 654 01 63 (wew. 42).

 • Udział we Mszach Św. roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7.00 oraz w środy i soboty o godz. 18.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci lampiony. Zwracajmy uwagę, by nie zalewać woskiem ławek. Świece należy odpowiednio w domu przygotować. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrych postanowień, dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych.

 • Od dzisiaj można przynosić do kosza żywność, środki czystości i higieniczne. Jak każdego roku, tak i w tym, kosz jest ustawiony przy ołtarzu Matki Bożej z lewej strony.

 • Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy. Zapraszamy na Mszę Św. w ich intencjach o godz. 18.00.

 • W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.

 • W I-szy czwartek miesiąca modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Grono Przyjaciół Seminarium Duchownego zaprasza na rózaniec o godz. 17.15.

 • Trwa Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Czciciele Maryi codziennie gromadzą się w kościele o godz. 17.30 na wspólnej modlitwie. W piątek uczcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Tego dnia Msze Święte o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 16.30 i 18.00.

 • Od godz.12.00 do 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w GODZINIE ŁASKI dla całego świata. Po Mszy Św. wieczornej uczcimy relikwie Św. Maksymiliana. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszach Św.. O godz. 21.00 Apel Maryjny.

 • Za tydzień będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy modlitewnej i materialnej oczekują: pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości do Boga i przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z tacy będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Został ustalony termin Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Parafii na dni: 12-13-14 listopada 2018r., podczas Mszy Świętych. To uroczyste wydarzenie poprzedzać będą Rekolekcje Intronizacyjne Wprowadzające, które odbęda się 11 listopada /w Niedzielę/ podczas Mszy Św. o godz.: 6.30; 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

 • W następnych dniach:

 • 12 listopada – Intronizacja w wymiarze osobistym ns Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.00

 • 13 listopada - Intronizacja wymiarze rodzinnym na Mszy Św. o godz. 9.00 i 18.00

 • 14 listopada – Intronizacja w wymiarze społecznym podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. Aktu tego dokonają przedstawiciele różnych drup społecznych w obecności przedstawiciela władzy Kościoła naszej Archidiecezji. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wspólnoty działające w naszej Parafii, do włączenia się w to wielkie dzieło. Tylko bowiem wspolne nasze działanie przyniesie owoce.

 • Kuria Metropolitalna informuje, że Wizytacja Kanoniczna naszej Parafii odbędzie się 27 kwietnia w przyszłym roku. Wizytacji dokona Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Tego też dnia na Mszy Św. o godz. 18.00 młodzież klas III-ich Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania. Szczegółowy program wizytacji podamy nieco później. Już dzisiaj prosimy szefów wszystkich grup działających w Parafii o przygotowanie sprawozdania z ostatnich pięciu lat. Sprawozdania trzeba będzie złożyć w kancelarii do 1 kwietnia przyszłego roku. Informujemy, że zgodnie z Prawem Kanonicznym Wizytacja w każdej Parafii odbywa się co 5 lat. Poprzednią mieliśmy 27 maja 2013 roku.

 • Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy prowadzone metodą Mess'AJE (czyt. mesaż) odbywać się będą w soboty: 9,16 grudnia br. i zakończą 20 stycznia 2018 roku w godz. 10.00 - 12.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.

 • Kancelaria Kurii Metropolitalnej Białostockiej przesyła apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosława Wendta, skierowany do mieszkańców Województwa Podlaskiego, w związku z rozpoczętym nowym sezonem grzewczym. Treść apelu jest dostępna na stronie naszej Parafii.

 • Parafia nasza otrzymała z Libanu relikwie Św. Charbela. Ich intronizacja odbędzie się niebawem, o czym wcześniej podamy w ogłoszeniach duszpasterskich.

 • Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zapraszają na prelekcję dr Diany Maksimiuk (IPN Białystok) "Z kresowego Bobrujska do argentyńskiej La Platy” Prelekcja będzie towarzyszyć wystawie "Florian Czernyszewicz - żołnierz, robotnik, pisarz, patriota polski” przygotowanej przez Bibliotekę Polską im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires 6 grudnia 2017 r. (środa), godz. 16.30 Przystanek Historia IPN w Białymstoku Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne ul. Warszawska 48

 • Każdego roku Parafia nasza rozpoczyna REKOLEKCJE ADWENTOWE w III Niedzielę Adwentu. Rekolekcje potrwają od 17 do 19 grudnia włącznie. Tegoroczne rozważania rekolekcyjne wygłosi do nas O. Mirosław Pilśniak, dominikanin z Warszawy. Serdecznie zapraszamy: dzieci, młodzież i wszystkich naszych parafian do głębokiego ich przeżycia. Plan rekolekcji jest dostępny na plakatach oraz na stronie internetowej naszej Parafii.

 • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego Archidiecezji Białostockiej zapraszają na REKOLEKCJE z BŁ. MICHAŁEM - 8, 9 i 10 grudnia (piątek, sobota i niedziela) o godz. 15.00 w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego (Pl. Bł. Michała Sopoćki 1). W programie: Koronka, Msza Święta z homilią, konferencja i adoracja.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 10 - 11 - 12 grudnia, niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku. Rekolekcje prowadzi ks. dr Piotr Sosnowski ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • REKOLEKCJE ADWENTOWE Klubu Inteligencji Katolickiej odbedą się w naszym kościele w dniach 15-16-17 grudnia. Poprowadzi je Ks. dr Jacek Połowianiuk (Politechnika Warszawska).

 • Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem "Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe" odbędzie się dnia 10 grudnia o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

 • Zapraszamy naszych parafian do grup modlitewnych istniejących przy Parafii. Zapraszamy dzieci do Białej Procesji, chłopców na ministrantów, mężczyzn do Bractwa Św. Wojciecha i do Procesji. Angażujmy się w życie naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy w szeregi Akcji Katolickiej. Wykaz wszystkich grup jest zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie polecamy.

 • Dziękujemy mieszkance bloku przy ul. Św. Wojciecha 16 za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz innym osobom. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Św. Wojciecha 18.

 • Dziękujemy Bractwu Św. Wojciecha za wczorajszą pracę.

 • Dziękujemy wszystkim grupom naszej Parafii za pięknie przygotowaną Agapę. Dziękujemy całej Białej Procesji za liczny udział w ub. Niedzielę w procesji.

 • Dziękujemy Kręgowi Domowego Kościoła prowadzonemu przez Ks. Karola, za złożoną ofiarę na Kościół. Bóg zapłać.

 • Dziękujemy Paniom z s. Agatą na czele za adwentową dekorację.

 • Ukazał się grudniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Polecamy wiele ciekawych artykułów, a wśród nich: O Św. Łucji, Adwent, pierwsza odsłona nowego roku liturgicznego, Bóg się rodzi. Białostocki rodowód królowej polskich kolęd i wiele innych artykułów. Zachęcamy do lektury prasy i książek o tematyce religijnej.

 • Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

 • W listopadzie odeszli od nas do Pana:

 • Fidziukiewicz Irena, l. 81, ul. Chrobrego

 • Rodziewicz Edward, l. 63, ul. Piastowska

 • W tym tygodniu patronuje nam:

 • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy.

 • Ks. Proboszcz przyjmuje zgłoszenia firm na oczyszczenie elewacji naszego kościoła. Fronton kościoła został oczyszczony po pożarze.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 7 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe Nauczycieli i Wychowawców odbędą się w dniach 4-6 grudnia o godz. 19.15 w naszej Parafii. Rekolekcje pt. "Być dobrym jak chleb" poprowadzi Ks. Robert Koller. W programie przewidziana jest Eucharystia oraz konferencja duchowa.

 • Za chwilę zostaną poświęcone WIGILIJNE OPŁATKI. Przypominamy, by na naszym wigilijnym stole był poświęcony opłatek, a nie kupiony w galerii handlowej. W wigilijny wieczór chrześcijańska rodzina łamie się poświęconym białym chlebem. W każdą Niedzielę OPŁATKI będą rozprowadzane w kancelarii, zaś w dni powszednie na parterze plebanii. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na liczne prace prowadzone przy kościele. Ks. Proboszcz nikogo nie upoważnił do roznoszenia opłatków po domach.

 • W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku trwa cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Comiesięczne spotkania mają na celu lepsze poznanie osoby Błogosławionego, jako kapłana, teologa, wykładowcę, katechetę, pedagoga, duszpasterza, gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia, a od niedawna Patrona Białegostoku. O godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.

 • Informacja o kolejnych spotkaniach:

 • 5 grudnia 2017 godz. 18.30 „Kapłan według „Serca Bożego” - ks. bp Henryk Ciereszko

 • 9 stycznia 2018 18.30 „Ojciec duchowy kapłanów „ - ks. bp Henryk Ciereszko

 • 13 lutego 2018 18.30 „Pedagog i wychowawca „ - ks. Adam Skreczko

 • 14 marca 2018 18.30 „Przybliżający tajemnicę Bożego Miłosierdzia” - ks. Józef Zabielski

 • 10 kwietnia 2018 18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko

 • 8 maja 2018 18.30 „Apostoł Bożego Miłosierdzia” - ks. bp Henryk Ciereszko

 • 12 czerwca 2018 18.30 "Założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego" - siostra zakonna

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.