Wielkość liter

24 września 2017 r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
 • Dzisiaj przypada ostatnia Niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej, ale i tej codziennej.

 • Spotkanie organizacyjne uczniów, przygotowujących się do Bierzmowania, z klas III Gimnazjum wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 w Oratorium.

 • Za tydzień klasy I-sze Szkoły Podstawowej mają katechezę w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30. Zapraszamy uczniów z rodzicami.

 • Rozpoczyna się nabór na studia magisterskie z zakresu teologii w Studium Teologii, które mieści się przy ul. Warszawskiej 50, obok naszego kościoła. Kontakt tel.: 85 748 21 31 lub 692 946 395.

 • VIII Pielgrzymka Nadgraniczna Administracji Skarbowej z Kuźnicy do Sokółki pod hasłem „Jestem. Pamiętam. Czuwam.” odbędzie się w sobotę. Wyjście z Kuźnicy z kościoła Opatrzności Bożej o godz. 9.00. Msza św. w sanktuarium w Sokółce o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

 • Dziękujemy dwóm mieszkankom z bloku przy ul. Warszawskiej 77 oraz innym osobom za pomoc w sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy mieszkańców bloku przy ul. Świętojańskiej 4; 6; 8.

 • Ks. Proboszcz przyjmuje zgłoszenia firm na oczyszczenie elewacji naszego kościoła. Fronton kościoła został oczyszczony po pożarze.

 • W minionym tygodniu ofiary na prowadzone prace przy naszym kościele wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od 5 osób. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać. KS. PROBOSZCZ CODZIENNIE ZA NICH MODLI SIĘ.

 • Mamy jeszcze kilka egzemplarzy "Dróg Miłosierdzia" oraz Pismo Alumnów naszego Seminarium Duchownego - „Feniks”. Najnowszy numer poświęcony jest osobie św. Brata Alberta Chmielowskiego, z racji na ustanowiony przez Episkopat Polski Rok jego imienia, trwający do grudnia. Ofiara za pismo jest dobrowolna.

 • Niebawem Parafia nasza otrzyma relikwie Św. Charbela. Do tego wydarzenia trzeba nam przygotować się duchowo. Od dzisiaj można nabyć specjalny obrazek z wizerunkiem Św. Charbela i jego życiorysem w cenie 10 zł za sztukę. Zebrane ofiary bedą przeznaczone na utrzymanie Sanktuarium Św. Charbela w Annaya w Libanie. Serdecznie polecamy.

 • Na stronie naszej Parafii jest link – Oto słowo mocne - Szanowni Czytelnicy! Witam na moim blogu "Oto słowo mocne". Zachęcam do zapoznania się z tekstami, które - mam nadzieję - skłonią Was, drodzy Czytelnicy do głębszej refleksji. Będę tu zamieszczał teksty zbliżone w swojej formie do tego, co piszę od lat w "Drogach Miłosierdzia" (i wcześniejszych mutacjach tego pisma diecezjalnego). Życzę owocnej lektury! Ks. Marek Czech

 • Ofiary z tacy za tydzień będą przeznaczone na wymianę wszystkich drzwi w pomieszczeniach pod kościołem.

 • W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, a po kolejnej niedzieli, 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie lukrowana bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Pana Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Wszędzie, gdzie spotykamy dobroć, miłość, jedność i pokój, tam też są obecne Anioły. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Tym bardziej zapraszamy na świąteczną Mszę Św. o godz. 18.00.

 • W piątek o godz. 16.30 w naszym kościele bedą OBŁÓCZYNY czyli uroczyste włożenie sutanny przez alumnów III roku naszego Seminarium Duchownego. Wszystkich alumnów Seminarium polecamy w naszych modlitwach. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do udziału w tej pieknej uroczystości.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wspólnego śpiewu w scholi „Dobra Ziemia”, która co tydzień śpiewa podczas Mszy św. o 12.30. Na najbliższy rok formacyjny zaplanowane są wyjazdy integracyjne i rekolekcje, na których będziemy poznawać Boga oraz siebie nawzajem. Msza rozpoczynająca rok oraz pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Oratorium. Również dzieci i młodzież zapraszamy do wstąpienia do Ruchu Światło-Życie, założonego przez Ks. Franciszka Blachnickiego. Jeśli chciałbyś zobaczyć, co robi wspólnota, przyjdź w piątek o godz. 19.00 do Oratorium

 • OBCHODY DNI PATRONALNYCH MIASTA BIAŁEGOSTOKU odbędą się w dniach 26 września - 1 października br. W programie:

1. PROCESJA Z RELIKWIAMI BŁ. KS. MICHAŁA SOPOĆKI z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry - we wtorek o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: środę i czwartek.

2. KONCERT ZESPOŁU „SOUND’N’GRACE” w środę o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.

3. MSZA ŚW. W INTENCJI MIESZKAŃCÓW BIAŁEGOSTOKU pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego - w czwartek, o godz. 18.00 w Katedrze. Tego dnia będziemy się także modlić w intencji śp. Arcybiskupa Edwarda Kisiela w 24. rocznicę jego śmierci. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

 • W IX rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, w czwartek o godz. 15.00, odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego przy skrzyżowaniach i na placach Białegostoku – Miasta Miłosierdzia oraz w kilku innych miejscach naszej Archidiecezji. W tym samym czasie Koronka odmawiana będzie w kilkudziesięciu miastach Polski i wielu krajach świata. Z roku na rok ta modlitewna akcja gromadzi coraz więcej osób, które w miejscach publicznych pragną i potrafią ofiarować swoją modlitwę Bogu. Nasza Parafia modli się przy Krzyżu Jubileuszowym na Osiedlu.

 • Za tydzień rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Św. i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. Przypominamy, że za odmówienie 5-ciu tajemnic różańcowych w kościele lub w rodzinie, można będzie zyskać Odpust Zupełny na zwyczajnych warunkach. We wtorki zapraszamy dzieci, a w piątki młodzież.

 • Msza Św. z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w za tydzień godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce.

 • Od przyszłej Niedzieli będziemy przyjmować na WYPOMINKI. Kartki można dzisiaj odbierać na stoisku z prasą, od jutra w kancelarii. Przypominamy, że imiona zmarłych osób piszemy w pierwszym przypadku. Bardzo prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk rodzin zmarłych.

 • Za tydzień I-sza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Św. o godz. 11.00 Procesja Eucharystyczna.

 • Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza parafie Archidiecezji Białostockiej do włączenia się w inicjatywę "Most modlitewny między Syberią a Polską". Projekt ten został zaakceptowany przez Konferencję Episkopatu i niektóre parafie z kilku diecezji Polski już się w nią zaangażowało. Chodzi o więź modlitewną, wzajemne duchowe wsparcie, pomiędzy katolicką parafią na Syberii i parafią w Polsce. Na to wsparcie na Syberii wciąż oczekują 22 parafie. Jeśli będą chętni wówczas Ksiądz Proboszcz zgłosi tę inicjatywę w Wydziale Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej.

 • Duszpasterstwo Rodzin i Spotkaniami Małżeńskimi zapraszają osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na Wieczory dla Zakochanych. Jest to cykl 9 spotkań /od 10 października do 12 grudnia/, we wtorki, od godz. 18.00 do 21.00 w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku. Zgłoszenia do 7 października drogą mailową na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Szczegółowe informacje na www.rodzinabilaystok.pl. Podstawową metodą Wieczorów dla Zakochanych jest praca własna narzeczonych, o charakterze warsztatowym. Uczestnicy - w swoich parach - mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Poznają podstawy nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

 • W tym tygodniu patronują nam:

 • 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), kapłan, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do Męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

 • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), kapłan, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), kapłan, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

 • Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem? Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego. Czytamy tam takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego". W soboty zapraszamy szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn NIE MOGĄ uczestniczyć we Mszy Św. sprawowanej w Niedzielę. U nas wieczorna Msza Św. w każdą sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana według formularza niedzielnego.

 • Ze smutkiem informujemy, że tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym, Parafia nasza nie otrzymała żadnej dotacji finansowej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mamy zaplanowanych wiele prac w kościele i przy nim, zatem liczymy tylko na zrozumienie naszych parafian. Ks. Proboszcz już dzisiaj wyraża za to wielką wdzięczność. Bóg zapłać.

 • DRODZY RODZICE MAŁYCH DZIECI! PILNUJCIE SWOJE POCIECHY, BY NIE RZUCAŁY KAMIENIAMI W OKNA KOŚCIOŁA, KTÓRYCH WIELE JEST POBITYCH. KOLOROWE KAMIENIE PRZY KOŚCIELE NIE SŁUŻĄ TEMU CELOWI, ANI ICH ROZRZUCANIU PO CAŁYM PLACU, LECZ CHCEMY, BY PRZY NASZYM SANKTUARIUM BYŁO PIĘKNIE. DOŚĆ BAŁAGANU.

 • W KAŻDĄ NIEDZIELĘ PO MSZY ŚW., MOŻNA ZAPISAĆ W ZAKRYSTII INTENCJĘ MSZY ŚW.

 • DZIĘKUJEMY ZA DOSTARCZANĄ MAKULATURĘ. PROSIMY SKŁADAĆ JĄ DO KONTENERA ZA PLEBANIĄ, A NIE W KRUCHCIE KOŚCIOŁA. BÓG ZAPŁAĆ.

 • Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2017 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2017 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła św. Wojciecha. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

 • Przypominamy, że Msza Św. pogrzebowa winna być odprawiana w kościele parafialnym gdzie rodzina i goście mogą skorzystać z Sakramentu Pokuty dzięki posłudze drugiego kapłana. Podczas wnoszenia trumny do kościoła – biją dzwony!. Stąd też nie odprawiamy Mszy Św. pogrzebowej w żadnej kaplicy cmentarnej. Pochowanie ciała jest na cmentarzu wybranym przez rodzinę. Prosimy dostosować się do wymogów naszej kancelarii.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.