Wielkość liter

W śmiertelnym uścisku socjalistycznych potworów (bliźniaków)

Chyba największym kłamstwem, jakie udało się zaszczepić światu przez lewicę, jest kłamstwo o tym, że Adolf Hitler był człowiekiem prawicy a jego ludobójczy reżim (choć daleko mniej ludobójczy, niż komunistyczny reżim Stalina) - to reżim prawicowy (a nawet skrajnie prawicowy). Przy okazji stada ignorantów zamiennie - w odniesieniu do hitleryzmu - używają słów "nazizm" i "faszyzm". Oczywiście lewicowi oszuści unikają wyjaśniania, tłumaczenia i rozróżniania obu pojęć, co nie budzi żadnego zastanowienia u nieuków i niedouczonych politruków.

   Wiedzą oni dobrze, co czynią i dlaczego to czynią albowiem już wyjaśnienie  terminu "nazizm" powoduje rysę na lewicowej narracji. "Nazizm" to skrót od słów "narodowy socjalizm" (niem. Nationalsozialismus), ta zaś zbitka wcale nie brzmi prawicowo.

   A jak nazywała się partia, która - jako jedyna - sprawowała w Niemczech totalitarną (poddającą obywateli całkowitej kontroli), dyktatorską i niepodzielną władzę?

NSDAP - Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei - Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (czy ta nazwa nie przypomina pewnej "partii robotniczej", która była "zjednoczona"?).

   Jeden wódz, jedna partia rządząca, zakaz działania jakichkolwiek innych ugrupowań, wszechwładza okrutnej i bezwzględnej policji politycznej (Gestapo, NKWD), zakaz istnienia legalnej opozycji, monopol medialny i edukacyjny, brak wolności słowa, walka z chrześcijaństwem, totalna inwigilacja obywateli poprzez szeroko rozwiniętą sieć konfidentów tajnej policji, obozy koncentracyjne (to Niemcy jeździli do  Związku Sowieckiego, aby się uczyć ich prowadzenia), socjalistyczna gospodarka, nastawiona na wojnę.

   Czy można więc się dziwić, że oba te monstrualne państwa socjalistyczne - podobne do siebie wręcz bliźniaczo - współpracowały ze sobą?  I ta współpraca wcale nie zaczęła się z dniem 23 sierpnia 1939 roku. Już w 1937 roku Gestapo i NKWD zaczęły sobie wzajemnie przekazywać uciekinierów - m.in setki niemieckich Żydów szukających schronienia w Związku Sowieckim oddano w ręce Gestapo. Międzynarodówka komunistyczna atakowała w swojej propagandzie państwa walczące z narodowosocjalistycznymi Niemcami, wyrażała radość z upadku Polski, Francji i innych krajów.

   Oba państwa w równym stopniu odpowiadają za rozpętanie drugiej wojny światowej. Oba zaatakowały Polskę. Niemcy zgodziły się, by  Związek Sowiecki pozbawił niepodległości Finlandię (to się akurat  Sowietom nie udało), Litwę, Łotwę i Estonię. W zamian otrzymały wolną rękę (i pomoc surowcową) do rozprawy z Zachodem.

   Oba socjalistyczne reżimy były ludobójcze. Niemcy okazywali znaczne bardziej oględni wobec swoich rodaków, eksterminowali głównie Żydów, Polaków, Cyganów, Ukraińców, Białorusinów i Rosjan. Sowieci mordowali masowo również obywateli swojego państwa. Niemcy kierowali się kryteriami rasowymi i narodowościowymi; Sowieci z czasem zarzucili wszelkie kryteria (choć najpierw kierowali się względami społecznymi).

   Niestety, Polska znalazła się w uścisku tych ludobójczych, socjalistycznych potworów - nieomal bliźniaczo do siebie podobnych. I niestety po stronie jednego z nich musiała stanąć jako sojusznik.

ks. Marek Czech

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.