Wielkość liter

Rok 1939 - Polska w śmiertelnym uścisku dwóch potworów: ateistycznego i pogańskiego

Kiedy zastanawiamy się nad tragicznymi losami naszej ojczyzny w roku 1939 (i w latach następnych), rzadko (albo prawie wcale) myślimy o tym, ze ich przyczyną mógł być charakter obu agresywnych państw, które zniszczyły niepodległy byt naszego kraju i dokonały eksterminacji milionów Polaków. Z jednej strony zaatakowały Polskę pogańskie, narodowo socjalistyczne Niemcy - zatrute rasizmem opartym na kulcie rasy i krwi, w których herbie widniał złamany krzyż (Hakenkreuz). Z drugiej strony uderzyła ateistyczna Rosja.

    Rządzące tymi krajami reżimy nienawidziły chrześcijaństwa. Marksistowscy ateiści, w Rosji wymordowali dziesiątki tysięcy duchownych (nie mówiąc o milionach świeckich chrześcijan); zniszczyli tysiące (bezcennych nieraz) cerkwi i klasztorów. W tym kraju dyskryminowano i terroryzowano ludzi wierzących. Ateistyczne państwo generowało potężną propagandę antyreligijną, z którą nie wolno było polemizować. Jeszcze przed wojna wymordowano ponad 100 tysięcy Polaków mieszkających w Związku Sowiecki. Ich winą była ...polskość. Preludium do masakry polskich oficerów w Katyniu (i innych miejscach) była - przeprowadzona jesienią 1939 roku - egzekucja wszystkich wziętych do niewoli kapelanów (wszystkich wyznań i religii). Zdegenerowany, marksistowsko - leninowski, ateistyczny reżim sowiecki nienawidził Polaków i nie miał żadnych zahamowań w dokonywaniu zbrodni.

    W rządzonych przez narodowych socjalistów Niemczech, elita władzy nienawidziła chrystianizmu i parała się okultyzmem. Ożywianie starych mitów germańskich, kult rasy (germańskiej) i krwi, nawiązywanie do starogermańskich bóstw, działalność "czarnego zakonu" - czyli SS (sama nazwa pisana znakami runicznymi, rytuał "chrztu" SS, który nie miał nic wspólnego z sakramentem, nie wypowiadano imion Osób Trójcy Świętej).  Hitlerowscy poganie zdelegalizowali wszystkie organizacje katolickie (także ściśle religijne), zlikwidowali wydawnictwa, dokonywali aresztowań duchownych (także protestanckich), którzy ośmielili się krytycznie mówić o reżimie narodowo socjalistycznym. Po wejściu do Polski pogańscy Niemcy przystąpili do eksterminacji polskiej inteligencji (w tym księży katolickich), polskich Żydów (niektórzy badacze twierdzą, że nienawiść hitlerowców do Żydów miała charakter religijny - nienawiść do pierwszego narodu wybranego przez Boga) i Polaków. Zdegenerowani moralnie pogańscy Niemcy - podobnie jak ateistyczni marksistowscy Sowieci - nie mieli żadnych zahamowań w dokonywaniu zbrodni.

     I te dwa monstrualne, ludobójcze państwa - działając w porozumieniu - dokonały napaści na Polskę. Potem ją między siebie podzieliły i przystąpiły do zbrodniczej rozprawy z naszym chrześcijańskim narodem.

Ks. Marek Czech

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2019
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.